sliderslider
 Berlitz
 British Study Centres
 EC
 International House
 Kaplan
 New College Group

Manchester’e Ulaşım | Manchester’da Ulaşım | Yaşam Masrafları | İklim Şartları | Sosyal Yaşam | Gezilecek Yerler |
Greater Manchester Urban Area içerisinde yer alan 7 ana bölgeden biri olan Manchester kozmopolit yapısıyla her kesimden insanı bünyesinde barındırmakta olan bir İngiliz şehridir. Şehir kozmopolit bir yapısıyla beraber oldukça hareketlilik içermekte kültürel ve sosyal faaliyetler oldukça yaygın olduğu için tam bir öğrenci şehridir. Şehir ayrıca dünyaca başarılarıyla ünlü Manchester United ve Manchester City takımlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Manchester’a Ulaşım

Manchester’a Türkiye’de en uygun ulaşım yolu havayoludur. Direkt uçuşlar 4-4,5 saat sürmekte, aktarmalı uçuşlar ise 6-8 saat arasında sürmektedir.

Manchester’da Ulaşım

Manchester büyük ve karmaşık bir yapıya sahip olmasından dolayı ulaşım seçenekleri çeşitlidir. Bunlar arasında araba kiralama, bisiklet, otobüs, metroshuttle, tren, tramvay gibi seçenekler yer almaktadır. Bulunduğunuz konuma ve şartlara göre uygun olan ulaşımı seçmek yerinde olacaktır. Örneğin şehir içinde bisiklet için yollar bulunmaktadır. Fakat yoğun trafikte bisiklet sürmek zorlayıcı ve tehlikeli olabilir.

Manchester’da Yaşam Masrafları

Manchester’da kullanılan para birimi Pound’dur. Pound diğer para birimleriyle döviz bürolarında ve bankalarda çevrilebilmektedir ancak komisyon oranları yüksek olduğu için ülkeye gitmeden önce paranızı pound’a çevirmeniz yararlı olacaktır. Şehide öğrenciler için aylık $800 ile $1000 arasında konaklama seçenekleri bulunabilmektedir. Alışveriş yapılabilecek pek çok market, alışveriş merkezi ve dükkan mevcuttur.

İklim Şartları

Manchester yıl boyu yağış görülen bir şehirdir. Yıl içinde ortalama en yüksek sıcaklık 20, en düşük sıcaklık ise 1 derece olarak görülmektedir. En soğuk günler Aralık-Şubat ayları arasında  olup bazen yoğun kar yağışları olmaktadır. 

Sosyal Yaşam

İngiltere’nin en büyük şehirlerinden biri olan Manchester sosyal yaşam yönünden oldukça hareketlidir. Şehirde gidilebilecek birçok kafeterya, restoran, alışveriş merkezi, pub, bar gibi yerler bulunmaktadır. Manchester United ve Manchester City takımlarının maçları izlenebilmektedir.

Gezilecek Yerler

Öğrencilere eğitim görmeleri için uygun bir ortam sunan Manchester şehri gezilecek yerler bakımından da zengindir. Şehrin ünlü gezilecek yerleri arasında John Rylands Kütüphanes, Royal Exchange Tiyatrosu, Bilim ve Sanayi müzesi, Manchester Belediye Binası, Manchester Müzesi, Manchester Katedrali yer almaktadır.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU