sliderslider

Sanat dolu bir şehir olan Galway, İrlanda’nın en ünlü şehirlerinden biridir. Şehirde rengarenk publar, canlı müzik ortamları, restoran, kafeterya ve bol miktarda tiyatro gösterisi bulunmaktadır. Galway ayrıca İrlanda’nın hem en rahat hem de en güvenli kenti olarak kabul edilmektedir. Bu özellikleri bakımından şehir dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için oldukça elverişlidir.

Galway’a Ulaşım
Galway’a Türkiye’den ulaşılabilecek en ideal ve hızlı yol hava yoludur. Şehre Türkiye’den direk uçuş bulunmamakla birlikte Dublin üzerinden aktarmayla ulaşmak mümkündür. Dublin’e ulaştıktan sonra otobüs ya da tren yolu ile şehre kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ayrıca dileyenler Dublin üzerinden aktarmalı uçuş ile Galway’e gidebilirler.

Galway’de Ulaşım
Galway küçük bir şehir olması nedeniyle yürüyerek de gezilebileceğiniz bir şehirdir. Toplu taşıma kullanmak isteyenler otobüs, metro ve taksi gibi alternatifleri değerlendirebilirler.

Galway’de Yaşam Masrafları
Galway’de her bütçeye yönelik olarak alışveriş yapılabilecek pek çok mağaza, dükkan ve alışveriş merkezi bulunmaktadır.

İklim Şartları
Galway’de yıl boyunca ılık bir iklim görülmektedir. Kış ayları ılık geçmekte yaz aylarında da her zaman ılık bir hava görülmektedir.

Sosyal Yaşam
Galway sosyal yaşam bakımından hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır. Şehirde çok hareketli bir gece hayatı vardır. Akşamlarınızı değerlendirmek için içinden seçebileceğiniz sayısız bar ve eğlence noktası seçenekleri söz konusudur. Monroe’s Live, Karma Club, The King’s Head , Monroe’s Tavern, The Front Door Sonny’s Bar and Restaurant Galway’de gidilebilecek mekanlardan bazılarıdır.

Gezilecek Yerler
Turistik alanlarıyla dikkat çeken Galway’de bulunan St. Nicholas Kilisesi, ülkenin en büyük ortaçağ kilisesidir. 1320 yılında yapılan kilise, şehirde inanç turizmi açısından en çok ziyaretçi çeken noktadır.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU