sliderslider
 Dilit

Roma Dil Eğitimi | Roma'ya Nadıl Gidilir? ve Roma'da Ulaşım | Roma'da Neler Yapılır? ve Gezilecek Yerler |

Roma Dil Eğitimi

Sıcakkanlı, neşeli insanları ve harika yemekleri de gözönüne alındığında Roma, İtalyanca dil okulu öğrencileri için mükemmelbir seçimdir. Kentin tarihi hazinesi, uçsuz bucaksız kültürel yapıları ile Roma’dadil eğitimi alırken unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Roma, İtalya’nınbaşkenti ve kalbidir. 3 milyona yaklaşan nüfusuyla Avrupa Birliği’nin en büyükdördüncü şehridir. Şehrin içinde yer alan Vatikan’ın bağımsız bir ülke olmasınedeniyle Roma, çoğu zaman “İki Ülkenin Başkenti” adını almıştır. Roma’nınkarakteristik özellikleri Rönesans’tan itibaren görmezden gelinemeyecekderecede belirginleşmiştir. Roma’da iklim klasik bir Akdeniz iklimidir. Kışınyağış gözlemlenmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 15,7°C’dir. Roma, İtalyayarımadasının ortasında yedi tepe üzerinde kurulmuştur. Birçok medeniyetebaşkentlik yapmış ve 2800 yıllık bir tarihe sahip olmasından dolayı antikyapılara ev sahipliği yapmaktadır. Roma modern devlet anlayışının, hukukilkelerinin doğduğu yer olarak bilinmektedir. İtalyanca konuşulan ülkedegezilecek çok fazla yer, tarihi yapı bulunmaktadır. Roma, dünyada en çokturistin ziyaret ettiği şehirlerin başında gelmektedir.

 

Roma'ya Nadıl Gidilir? ve Roma'da Ulaşım

Roma’ya Türkiye’den ulaşmak için İstanbul’dan doğrudanuçulabilmektedir. Roma’da aylık konaklama ve genel ihtiyaçlar 1000-2000 Euroarasında değişir. Günlük cep harçlığı olarak 15-20 Euro düşünülebilir. Roma’dabütün Avrupa şehirleri gibi oldukça kullanışlı ve turistlere kolaylıksağlayabilecek metro hatları bulunmaktadır.  Roma’da toplu taşıma gayet gelişmiştir.Düzenli ve uygun fiyatlı bu sistem, metro, tramvay, tren ve otobüsservislerinden oluşmaktadır. Bu araç ve duraklardan bazıları bile tarihidir. Tekkullanımlık toplu taşıma bileti 1,50 Euro’dur. Bisiklet ve motor, kullanımıoldukça yaygındır özellikle scooterlar Romalıların vazgeçilmezidir.

 

Roma'da Neler Yapılır? ve Gezilecek Yerler

İtalya’nın başkenti Roma gezilecek yerler açısından oldukçazengin bir şehir. Adeta bir açık hava müzesi gibi olan Roma tarih, kültür,sanat ve mimariyi mükemmel bir uyum ile harmanlıyor. Kolezyum, Trevi Çeşmesi,Piazza del Popolo, Santa Maria Maggiore Bazilikası, Vatikan, İspanyolMerdivenleri, Pantheon başlıca görülecek yerler arasındadır. İtalya mutfağınınmakarnaları ve pizzaları meşhurdur. Parmesan peynirli, deniz mahsüllü, kıymaylayapılan soslar gibi çok sayıda çeşidi vardır. Penne ve Ravioli en meşhurmakarna türleridir. Lasagna İtalya mutfağının meşhur yemeklerindendir.İtalya'nın pilavı denilen bir başka meşhur yemekse Risotto'dur.

Ülke mutfağınınen meşhur yiyeceklerinden biri de pizzalarıdır. Roasted Beef ve Osso Buco ençok tercih edilen etli yemek türlerindendir. Ülkenin en meşhur tatlılarıysaTiramisu, Panna Cotta ve Roma dondurması olan Gelato'dur. Toscana şaraplarınınüretildiği ülkede en kaliteli şaraplar bulunur. Özellikle deniz ürünlerindenlezzetler, risottolar, İtalyan pizzası ve vejetaryenlere özgü lezzetleriyleyerel restoranlarda pek çok seçenek mevcuttur.

Genellikle Napoli bölgesindeyaygın olsa da Roma’da da bazı restoranlarda yemek sonrasında limoncello ikramedilir. La Pergola, Pastificio, Panino Romanesco, Forno Panificio Arnese,Giolitti, San Crispino, Gelateria del Teatro, Pompi restorantları gidilecekyerler arasındadır. Vatikan'da İtalyan mutfağından örnekler sunan birkaçrestoran mevcuttur. En bilindikleri Old Bridge, Siciliainbocca ve InsalataRicca'dır. Şehirdeki tarihi yapılar gece ışıklandırmasıyla daha da etkileyicibir görünüme kavuşmaktadır. Testaccio bölgesi gece hayatını merak edenler içinkendilerini şehrin en eğlenceli yerinde bulabilecekleri bölgedir. Akşamsaatlerinde günün en hareketli alanları gündüz saatlerinde de olduğu gibi Campodei Fiori Meydanı, Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri’dir.

Gençleringeceleri toplandıkları meydan olan Piazza Tilussa’dır. Üniversitelilerintoplandıkları San Lorenzo’daki bar ve kulüpler hafta sonları oldukça kalabalıkolmaktadır. Bu bölgede genel olarak yerli halk eğlenmektedir. Birbirinden ünlüdünya markalarına ev sahipliği yapan Roma'da bütçenize uygun alışverişyapabilirsiniz. Özellikle çantalar, özel tasarım ürünler, orijinal deritasarımlar alışveriş severler için alınabilecek en uygun alternatiflerdendir.Via Marqutta’da Antika ve sanat eserleri satılmaktadır. En şık mağazalar ViaCondotti’de bulunmaktadır. Euroma 2, Roma est, Da Vinci Mall, Parco Leonardo,Coin en bilindik alışveriş merkezlerindendir.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU