sliderslider
Kanada Dİl Okulları

Vancouver Şehir Rehberi

Vancouver, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan Kanada’nın batısında Amerika’ya sınırı olan British Columbia eyaletinde bulunan bir şehirdir. Aynı zamanda pasifik okyanusuna kıyısı bulunmasından dolayı Kanada geneline göre daha ılıman bir iklime sahiptir.Vancouver Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olmak ile birlikte dünyanın en çok yaşanılabilen şehirlerinin arasında gelmektedir.Vancouver’ da birçok farklı dil okulu bulunmaktadır. Vancouver dil okulları farklı sürelerde her bütçeye ve her seviyeye göre dil eğitimi programları sunmaktadır.
Vancouver’a Ulaşım ve Vancouver’da ulaşım;
Vancouver’a ülkemizden direk uçuşlar gerçekleştirilmek ile birlikte aktarmalı uçuşlar ile de gidilmesi mümkündür. Direk uçuşlar ile Vancouver’a yaklaşık 14 saatlik sürede ulaşılması muhtemeldir.
Vancouver'datoplu ulaşım genel itibari ile otobüsler ile sağlanmaktadır. Vancouver ulaşım konusundazone diye hitap edilen bölgelerle bölünmüştür ve gideceğiniz yere göre ücretlendirme yapılmaktadır. Sınırsız bir şekilde toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz tüm gün boyunca geçerli kartları almanız sizler açısından daha ekonomik olacaktır.

 

Vancouver Sosyal Yaşam

Vancouver, doğal güzelliği ve hareketli sokakları ile ünlü bir şehirdir. Sanata önem veren bir şehirdir. Bu nedenle öğleden sonraları için tiyatrolar, müzik festivalleri ve spor oyunları gibi birçok etkinlik düzenlenir.Vancouver mutfağı pek çok lezzeti bir arada buluşturur. Dünyanın her yerinden restoran bulmanız mümkündür. Dünya mutfağına önem veren bu ülkenin en çok tercih ettiği mutfaklar İtalya, Meksika, İspanyol ve Uzakdoğudur. Vancouver'da vejetaryen restoranı bulmanız da mümkündür. Söz konusu alışveriş olduğunda ise bu büyük şehirde her şeyi bulmanız mümkün. LonsdaleQuay ve Pacific CentreVancouver'ın en büyük ve ünlü alışveriş merkezleridir.

Vancouver Görülecek Yerler

Vancouver, Dünyaca ünlü Whistler kayak merkezinde günübirlik veya hafta sonu gezileri için kolayca gidilebilecek bir yerdir. Bunların yanı sıra VancouverMuseum, Anthropologie müzesi, Vancouver Sanat Galerisi, ChineseCulturalCentre müzesi, VancouverCivic tiyatrosu ve TheStanleytiyatrosu Omnimax 360° sinema salonu gibi Vancouver’da pek çok gezilmesi ve görülmesi gereken yer mevcuttur.

Neden Vancouver'da Dil Eğitimi Alınmalıdır?

Ülkede İngilizce konuşulması ve bu alandaki diğer ülkelere göre daha ekonomik bir ülke olması Vancouver'da dil eğitimi konusunda avantaj sağlamaktadır. Alanında başarılı olan birçok okulu içinde barındıran Vancouver'da dil eğitimi almak doğru ve ayrıcalıklı bir tercihtir.


Vancouver Dil Okulları

EC
 EC
ILAC
 ILAC
ILSC
 ILSC
Kaplan
 Kaplan
LSI
 LSI
OHC
 OHC
Sprot Shaw Language College
 Sprot Shaw Language College
St Giles
 St Giles
The Language Gallery
 The Language Gallery
VGC
 VGC
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU