sliderslider
 LSI

Auckland'e Ulaşım | Auckland'de Ulaşım | Yaşam Masrafları | İklim Şartları | Sosyal Yaşam | Gezilecek Yerler
Auckland 1.3 milyonluk nüfusuyla Yeni Zelanda’nın en kalabalık ve büyük şehridir. Şehir Yeni Zelanda’nın kuzey adasında bulunmaktadır. İki doğal liman arasındadır. Alan itibariyle ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşim birimidir. Temizliği ve ferah havasıyla dünyanın yaşanabilecek en güzel şehirlerinden biri olduğu düşünülmektedir. “Yelkenler Şehri” olarak da bilinen Auckland Amerika Yelken Yarışları Kupası’na da ev sahipliği yapmıştır. Auckland ayrıca eğitim bakımından avantajlar sunan bir şehirdir. Bu bakımdan dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen şehirlerden biri olmaktadır.

Auckland’a Ulaşım

Auckland’a Türkiye’den günlük uçuş seferleri yapılmaktadır. Uçuş mesafesi 17,000 km olup uçuş 24-25 saat sürmektedir.

Auckland’de Ulaşım

Büyük bir şehir olması itibarı ile Auckland gelişmiş bir ulaşıma sahiptir. Şehirde otobüs, tramvay ve vapur gibi pek çok toplu taşıma aracı bulunmaktadır. Bu araçlar kullanılarak şehir içi ulaşım rahatlıkla sağlanabilir.

Auckland’de Yaşam Masrafları

Auckland’de Yeni Zelanda Doları (NZD) kullanılmaktadır. Şehirde uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Şehirde alışveriş imkanları oldukça geniştir. Auckland'ın şehir merkezinden 10 dakika (arabayla) uzakta olan Newmarket bölgesinde, dünyaca ünlü markalara ait mağazalar bulunmaktadır.Ünlü markaların ve dizaynırların tasarımlarının sergilendiği butikler bulunur. Auckland'ın en ünlü alışveriş yerleri olan Chancery, Vulcan caddeleri ve High Sokağı'nda her türden alışveriş yapılabilmektedir.

İklim Şartları

Aucklan’da ılıman ve yağışlı bir iklim görülmektedir. Güney Yarımküre’de olması sebebiyle Türkiye’de ki yaz mevsimlerinde kış, kış mevsimlerinde ise yaz yaşanmaktadır.

Sosyal Yaşam

Auckland, hareketli ve renkli bir gece hayatına  sahiptir. Queen Caddesi'nin sahil tarafında yer alan Viaduct Harbour şehrin gece hayatının merkezidir. Bu bölge Waterfront olarak da bilinir, deniz kenarındaki barları ve restoranları ile pek çok ziyaretçiyi çekmektedir. Gündüz saatlerinde sakin olan bölge, akşam saatlerinde oldukça kalabalık olmaktadır.

Gezilecek Yerler

Auckland Domain Parkı ve Auckland Müzesi, Gökyüzü Kulesi, Auckland Sanat Galerisi, StarDome Gözlemevi, Auckland Botanik Bahçeleri, Auckland Hayvanat Bahçesi, Cennet Bahçesi, Kelly Tarlton'un Antarktika Karşılaşması ve Su Altı Dünyası Tarihi Howick Köyü Auckland’in ünlü gezilecek yerleri arasındadır.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU