Adım Adım Yurtdışında Üniversite
1- Okunmak istenilen bölümün belirlenmesi
Eğitim alacağınız bölüm konusunda araştırmaların, kariyer ve sonuç odaklı yapılarak not ortalamanız ve yetenekleriniz doğrultusunda sizler için en uygun bölümün seçilmesi konusunda Advice Study Abroad’ un uzman danışmanları öğrencilerine yardımcı olurlar.
Ekonomik ve sosyal açıdan sizlere en uygun olacak ülke, şehir ve okulun belirlenmesi
Eğitim almak istediğiniz bölümde Advice Study Abroad danışmanları en uygun ülke, şehir ve okul seçeneklerini karşılaştırmalı olarak sizlere sunarlar.

2- Okul Kaydınızın yapılması
Eğitiminize başlamak için okul kaydının yapılması gereklidir. Her okulun kayıt için farklı evrak gereklikleri olabilir. Bu evraklar öğrenci tarafından toplanır. Advice Study Abroad gerekli evraklar ile okul kaydınızı gerçekleştirir. Akabinde üniversite ödemeniz gereken eğitim ücretini faturalar ve ödeme öğrenciler tarafından gerçekleştirilir.

3- Konaklama organizasyonunuzun yapılması
Üniversite kaydınız yapıldıktan sonra konaklama seçenekleri gideceğiniz okul, ülke ve şehre göre değişmektedir. Advice Study Abroad sizlere en uygun konaklama seçeneklerini sunarak öğrencilerimizin için en uygun konaklama şartlarında kalmasına yardımcı olur.

4- Vize Başvuru aşaması
Vize başvurusu da diğer tüm aşamalarda olduğu üzere Advice Study Abroad tarafından yönetilir. Başvuru formu Advice Study Abroad danışmanları tarafından doldurulurken öğrenciler için gerekli belgeler öğrencilere iletilir ve öğrenciler bu belgeleri toplar. Belgelerin toplanması ve başvuru formların doldurulmasından sonra öğrenciler için vize randevusu Advice Study Abroad tarafından alınır.

5- Uçak Bileti ve Ülkeye Varış
Advice Study Abroad yurtdışında üniversite eğitimi alacaklar için en uygun bilet araştırmalarını yaparak öğrencilerine sunar. Öğrencilerin almış oldukları biletlere göre hava alanı karşılamasını organize eder ve öğrenciler eğitim alacakları ülkeye indikleri anda Advice Study Abroad temsilcileri tarafından karşılanırlar.

6- Şehir Oryantasyonu
Eğitim alacağınız ülkeye vardığınızda Advice Study Abroad temsilcileri bulunmuş olduğunuz şehre yönelik ulaşım, kültür, eğitim ve yaşam hakkında öğrencilerin alışma sürecini kolaylıkla atlatmasına yardımcı olacak hayati bilgileri öğrenciler ile yapılacak oryantasyonda paylaşırlar.

Üniversite eğitiminizin ilk yılında Advice Study Abroad’ ın gerek Türkiye’de ki danışmanları gerek bulunmuş olduğunuz ülkede ki Advice temsilcilerinden destek almaya devam edersiniz.

 


  İletişim Formu!