dil öğren
Berlitz Dil Okulu | Dublin

Berlitz Dil Okulu

   Dublin - İrlanda

   İrlanda - dil okulları

Berlitz Dil Okulu | Dublin - İrlanda

Berlitz Tarihçesi

Berlitz Dil Okulları
’nın temelleri 1870’li yıllarda atılmıştır. Göçmen olarak Amerika’ya giden Maximillian Berlitz, pratik temelli metodu geliştirmiş ve bunun ardından dil eğitiminde yeni bir çağın açılmasını sağlamıştır. 1878 senesinde ilk dil okulunu kuran Berlitz, kısa sürede ününü tüm dünyaya duyurmuştur. Günümüzde ise öğrenci odaklı bir yaklaşım ile İngilizce eğitimi sunmaktadır. Bunların yanında Berlitz Dil Okulları; her yıl milyonlarca dolar ayırarak ar-ge çalışmaları yapmakta ve modern sistemini sürekli olarak güncellemektedir.

Bulunduğu Şehirler
İngiltere: Manchester
İrlanda : Dublin


Neden Bertliz?

Berlitz programlarının kalbinde ünlü Berlitz Metodu yatmaktadır. Bu ünlü metot; öğrencinin sınıfta konuşmasını ve böylece pratik yaparak dil öğrenmesini esas almaktadır. Yabancı dil eğitimi sırasında gramer de oldukça önemlidir. Berlitz Metodunda ise öğrencinin grameri kodlamadan, sınıf içerisinde bol konuşma egzersizleri yaparak aktif bir şekilde öğrenmesi sağlanır.
Berlitz Dil Okulları’nda eğitim metodu gerçek hayat senaryoları üzerine kurulmuştur. Bu anlamda öğrencinin hayatın içine sokabileceği ve kullanabileceği bilgiyi verir. Ayrıca öğrencinin sınıfta bulunduğu zamanları iyi değerlendirmek için kurallar ve pasif bilgiler ile boşa vakit harcanmaz. Öğrencinin sınıfta bulunduğu anları İngilizce öğrenmek için en aktif şekilde değerlendirmesi sağlanır.
Sonuç olarak Berlitz Metodu, konuşmayı ve dinlemeyi temel almaktadır. Bu yetiler, okuma ve yazma ile desteklenerek öğrenilenlerin sağlam temeller üzerine oturtulması amaçlanır.

Berlitz Dil Okullarının Sunduğu Programlar
Berlitz, İngilizce eğitimi adına öğrencilere pek çok program sunmaktadır. Bu programlar kurumlara, gruplara ve bireylere özel programlar olarak düzenlenmiştir. Tüm bunların yanında YDS gibi ulusal sınavlar ile IELTS ve TOEFL gibi uluslararası sınavlara da Berlitz’in 135 yıllık tecrübesinden faydalanarak hazırlanabilir, hedefinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Berlitz Dil Okullarının Sunduğu Aile yanı Konaklama

  • Aile yanı konaklama
  • Öğrenci Rezidansı

Advice Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Berlitz dil okulunun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve kayıt ofisidir. Okul hakkında güncel fiyatları ve Türk öğrencilere özel yapılan fiyatlandırmaları , konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… öğrenmek için bize ulaşabilir ve ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

 


  İletişim Formu!