dil öğren
VGC Dil Okulu | Vancouver

VGC Dil Okulu

   Vancouver - Kanada

   Kanada - dil okulları

VGC Dil Okulu | Vancouver - Kanada

VGC International College, 2003 senesinde Kanada’nın Vancouver şehrinde kurulmuş bir dil okuludur. Alanında uzman öğretmenleri ve modern öğretim programları ile Kanada’daki dil okulları arasında ön plana çıkan VGC International College, yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.
Dil okulu, 60 farklı ülkeden öğrenciye kaliteli bir yabancı dil eğitimi vermektedir. Rahat kampüs ortamı ve deneyimli eğitim kadrosu ile her geçen gün tercih edilebilirliğini arttıran VGC, öğrencileri için pek çok dil programı sunmaktadır.


VGC International College ve Sunduğu İngilizce Eğitimi Programları


1. ANA EĞİTİM PROGRAMLARI (Core Classes)

a.      Global English

Bu program eğitim boyunca hem genel ingilizce becerilerini hem de akademik ingilizce becerilerini geliştirmeyi hedefler. Bu program ile öğrenciler; İngilizce dil sınavı hazırlığı, akademik İngilizce, mesleki ingilizce ve günlük iletişim dilini öğrenirler.

 

Öğrenciler VGC International College’da dil seviyelerine göre ayrı sınıflarda eğitim alırlar. VGC öğrencilerin dil becerilerine göre seviyelerini Intro, Beginner, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper Intermediate, Low Advanced ve Upper Advaned olmak üzere  8 seviyeye bölmüştür. Her bir seviyenin eğitimi 2 ay sürmektedir. VGC1 ve VGC2 dil seviyesindeki öğrenciler seçmeli ders alamazlar ve bu ders saatlerinin yerine daha mühim olan kendi ana derslerini alırlar..

 

b.      IELTS Preperation


VGC International College, IELTS İngilizce dil sınavına girmek isteyen öğrencilerin hedefledikleri IELTS puanına bakarak ve mevcut durumlarına göre zaman yönetimi yapılmış müfredatlar sunarak öğrencilerin hedeflerine ulaşmasını amaçlar. Bu kurslar öğretmen-öğrenci etkileşiminin maksimum seviyede olduğu sınıflarda gerçekleşir ve düzenli deneme sınavları ile öğrencilere pratik yaptırır. Bu IELTS deneme sınavları her iki haftada bir olur ve öğrencinin gelişiminin ölçülmesini sağlar.

 

2 ile12 hafta arası değişiklik gösteren IELTS hazırlık kursu için dil seviyeleri genellikle 6-Upper Intermediate, 7-Lower Advanced ve 8- Upper Advanced olan öğrenciler için uygundur.

 

c.       University Preperation

VGC International College üniversite hazırlık kursları, öğrencilere bir yandan üniversiteye geçiş aşamasnda genel ve akademik dil gerekliliklerini öğretirken, diğer yandan kurslarını başarı ile tamamlayan öğrencilerin üniversitede lisans, yüksek lisans gibi programlarına transferini de gerçekleştirir. Program uzunluğu öğrenci seviyelerine göre ve hedefledikleri üniversitelere göre değişiklik gösterir. Kanada’da yüksek öğretim görmek isteyen öğrenciler IELTS, TOEFL gibi dil sınavlarına girmeden VGC International College aracılığı ile aldıkları University preparation hazırlık kursu sonrası Pathway Program ile bir üniversiteye yerleşebilirler.

 

 VGC International College ın pathway programı kapsamında Kanada’daki anlaşmalı üniversitelerin bazıları şunlardır;

British Columbia Institute of Technology - BCIT

Douglas College

Camosun College

University of Regina

Selkirk College

New York Institute of technology – NYIT (Vancouver Kampüs)

Vancouver Film School

Pacific Institute of Culinary Arts

Fairleigh Dickinson University – FDU

Royal Roads University

Acsenda School of Management

John Casablancas Institute – JCI

Vancouver Institute of Media Arts- VanArts

Code Core College

Lakehead University

Arbutus College

Ana Eğitim programları kapsamında öğrencilerin alabileceği seçmeli derslerin listesi

1. Grammar through Speaking and Writing (Levels 3,4)

2. Reading, Vocabulary and Discussion (Levels 3,4)

3. Listening and Pronuncation (Levels 3,4)

4. Speaking (Levels,3,4)

5. Expressions and Conversation I (Level 5)

6. Intermediate Writing (Levels5,6)

7. Intermediate Grammar (Levels5,6)

8. Listening and Pronunciation II (Levels5,6)

9. English in the Workplace (Levels5,6)

10. Reading, Vocabulary and Debate (Levels, 5,6,7,8)

11. Academic Reading and Vocabulary Builder (Levels, 5,6,7,8)

12. Exam Preparation IELTS (Levels, 5,6,7,8)

13. Advanced Grammar and Writing (Levels, 6,7,8)

14.Expressions and Conversation II (Levels, 6,7,8)

 

2.ANA EĞİTİM PROGRAMLARINDAN SONRA ÖĞLEN ALINAN EK EĞİTİM PROGRAMLARI (Afternoo Plus)

VGC International College’da verilen ingilizce kurslarının yanında öğrenciler isteğe bağlı olarak  seçmeli dersler de alarak dil becerilerini özelleştirebilmektedir. Her iki haftada bir öğrenciler arzu ettikleri seçmeli dersi alarak, farklı konularda dil pratiği yapma şansı yakalarlar. Bu program altındaki kurslar her pazartesi başlamaktadır.

 

a.      Speaking and Error Correction Plus

Bu kursta öğrenciler temel İngilizce gramer kurallarını, günlük akıcı konuşmayı ve düzgün konuşma metodlarını öğrenirler. Bu kurs sonunda öğrenciler anadili ingilizce olan kişiler ile bir konuya yönelik konuşmalara girebilecek ve özgüven kazanmış olacaktır. Bu kurs için gereken dil seviyesi minimum 3-Elementary’dir. Her bir seviye grubu için kurs 4 hafta sürmektedir.


b.      Beginner Plus

Bu program henüz başlangıç seviyesinde (1-2-3 seviye) İngilizce bilen öğrenciler için kısa zamanda dil becerisini katlamayı hedefleyen derslerden oluşur. Bu dersler akıcı günlük konuşma dili, gramer, doğru şekilde telaffuz ve kelime dağarcığı pratikleri ile öğrenciyi daha ileri seviyesye ulaştırır. Her bir seviye grubu için kurs 4 hafta sürmektedir.

 

c.       Pronunciation Plus

Bu kurs öğrencilerin telaffuzlarında kullandıkları aksanlarını azaltıp, İngilizceyi akıcı olarak konuşmalarını hedefler. Kanada İngilizcesi’nin telaffuz ve tonlamalarına yönelik eğitimler ile İngilizce’deki sesli harf kurallarını, kelime vurgusunu ve hece uzunluklarını öğretir. Bu sayede kursu başarı ile tamamlayan kişiler akıcı ve anlaşılır bir şekilde İngilizce konuşurlar. Bu kurs için gereken dil seviyesi minimum 3-Elementary’dir.  Her bir seviye grubu için kurs 4 hafta sürmektedir.

 

d.      Academic Preparation Plus

Akademik ve iş hayatındaki dil becerilerini geliştirme odaklı bir kurstur. VGC International 4 hafta süren Academic Preperation Plus kursu dil seviyesi minimum 4-pre-intermediate olan öğrencileri kabul etmektedir.

4 hafta boyunca öğrenciler akademik yazma, dinleme, konuşma, yapıcı müzakereler ve İngilizce gramer dersleri ile becerilerini geliştirir.

 

e.       Grammar Plus

VGC Collage’da Grammar Plus programında gramer dersleri ağırlıklı olup, öğrenciler oldukları İngilizce dil seviyesinden bir sonraki adımda kullanacakları yeni gramer yöntemlerini öğrenirler.Kurs 4 hafta sürmektedir. Bu süre sonunda öğrenciler konuşma ve yazma konularında özgüven kazanmış olurlar. Bu program İngilizce dil seviyesi en az 5-intermediate olan öğrenciler için uygundur. 


f.       TOEFL Plus

VGC International College, TOEFL İngilizce dil sınavına girmek isteyen öğrencilerin hedefledikleri puana bakarak ve mevcut durumlarına göre zaman yönetimi yapılmış müfredatlar sunarak öğrencilerin hedeflerine ulaşmasını amaçlar. Bu kurslar öğretmen-öğrenci etkileşiminin maksimum seviyede olduğu sınıflarda gerçekleşir ve düzenli deneme sınavları ile öğrencilere pratik yaptırır Bu program İngilizce dil seviyesi en az 5-intermediate olan öğrenciler için uygundur. Kurslar 2-8 hafta arasındadır.


g.      Business English Certificate Program

VGC International tarafından verilen Business English sertifika programı, kişinin iş hayatında çeşitli mesleklerde yeterli  mesleki İngilizce dil becerisine sahip olmasına ve etkin bir iletişim kurmasına yardım eder. Bu program İngilizce dil seviyesi en az 5-intermediate olan öğrenciler için uygundur.

Bu program altında öğrenciler aşağıdaki kurslara başvurabilir, her kurs 4 hafta sürer.

 

·         International Business and Global Marketing in English

·         Human Resource Management in English

·         Business Communication in English

·         Intercultural Interactions in English

 

 

3. ÇOCUKLAR İÇİN YAZ PROGRAMLARI ( Summer Programs)

1.Teen Summer Camp

Teen Summer Camp yaz aylarında Kanada’nın Vancouver şehrinde lise eğitimi öncesi öğrencilerin dil ve sosyal becerilerinin gelişmesi için organize edilmiş bir eğitim programıdır. Teen Summer Camp ana olarak iki programı kapsar. Bunlar;

2.High School Preperation

13-18 yaş arasında öğrencilerin yaz aylarında İngilizce dil becerilerini geliştirip, farklı kültürlerden arkadaş edindiği çok yönlü ve eğlenceli bir kamp programıdır.

3.Young Executive

Young Executive programında öğrenciler iki hafta boyunca İngilizce dersleri ve lise hazırlık derslerini alırlar. Bu programa katılabilmek için IELTS : 5.5 ve üzeri yani VGC Level 6’da olmak gerekmektedir. Bu program aynı zamanda 2 haftalık bir Business Program’ıdır. VGC International College bu işletme derslerini yetişkinler için olan Business Program müfredatından mesleğin önemli yapıtaşlarını derleyerek oluşturmuştur. Bu programlar;

3.a.Leadership

Bu kursta öğrenciler farklı liderlik çeşitlerini öğrenip kendi karakterleri ile nasıl başarılı bir lider olunabileceğinin değerlendirmesini yaparlar. Öğrenciler bu kurs kariyer hayatında başarı için beceriler gerekli olan özellikleri kazanır.

3.b.Enterepreneurship

Bu kursta öğrenciler workshoplar ile beraber interaktif bir ortamda çalışıp bir iş kurmayı ve o işi yürütmeye çalışacaklar.

3.c.Marketing Through Social Media

Bu kursta öğrenciler farklı sosyal medya platformlarını kullanmayı, bir işi geliştirmeye yönelik dijital pazarlama stratejileri oluşturabilmek için ilk adımı atmış olurlar.

4-Cambridge Preparation Programs

Bu programa katılan öğrencilere VGC International College tarafından Cambridge Certificate in Advanced English (CAE)  belgesi verilir. Bu kurs ileri ingilizce eğitim kursu olduğu için öğrenciler seviye 8-upper advanced seviyesinde olmalıdır. Bu kursun içeriğinde; İngilizceyi akıcı konuşabilme, sınavlarda farklılık yaratan dili yaratıcı kullanma, kültürden kaynaklanan ince gramer farklılıkları, sınavlara yönelik dilbilgisi kullanımı gibi eğitimler verilir. Bu kursun sonunda öğrenciler hazır bir şekilde CAE sınavını almış olurlar..

Bu program sadece yaz aylarında olmaktadır.

NEDEN VGC COLLEGE SUMMER PROGRAMLARI

Cambridge kalitesindeki sınıflarda eğitim görme fırsatı

Bu programlar sadece eğitim değil, eğitim sonrası aktiviteleri,haftasonu maceraları ve Salı ve Perşembe günleri sınıf dışında ders işleme etkinliklerini de kapsamaktadır.

Öğrenciler Kanada şehirlerini, outdoor etkinlikleri ve Kanada kültürünü tanıma şansı elde ederler.

 


Neden VGC International College?


VGC, kurs programları dâhilinde verdiği derslerinde akıllı tahtalar kullanmaktadır. Bu modern eğitim araçları sayesinde öğrencilerin İngilizceyi daha hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Yine dil okulu öğrencileri için ücretsiz internet erişimi ve çalışma laboratuvarı dil pratik atölyesinde öğrendiklerini pekiştirme imkânı sunmaktadır.


Okulun Sunduğu Sosyal Aktiviteler


VGC tarafından öğrencilerin İngilizce pratiği yapmaları adına düzenli olarak sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Bu aktiviteler ile Rocky Montains’a gidebilir, karaoke gecelerine katılabilirsiniz.

 

Advice Yurtdışı Eğitim Danışmanlık VGC dil okulunun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve kayıt ofisidir. Okul hakkında güncel fiyatları ve Türk öğrencilere özel yapılan fiyatlandırmaları , konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… öğrenmek için bize ulaşabilir ve ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

 


  İletişim Formu!