sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Çin

Çin Dil Okulları


Çin Halk Cumhuriyeti halk dilinde kullanıldığı adı ile Çin. Asya kıtasının güney doğusunda yer alır. Başkenti Pekindir ve para birimi Yuandır. Çin dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkedir ve yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük üçüncü ülkesidir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin yönetim biçimi sosyalizmdir ve dünya popülasyonun yaklaşık yüzde yirmisi bu ülkede yaşamaktadır. Çin, dünya üzerinde en çok ziyaret edilen ülkelerin başında gelmektedir.

ÇİN DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Çin Halk Cumhuriyeti’nin yakın zamanlarda dünya siyasetinde yerinin artması, Türkiye ve dünya ile gelişen ticaret hacminin artması Türkiye ve dünyada Çince bilen insanlara ihtiyaç duyulmasına neden olmuştur. Bunun ile birlikte Çin dünyanın en çok konuşulan 5 dilinden biri olması da öğrencilere Çince öğrenmeyi teşvik etmektedir. Çince 5 farklı dilde oluşmakta ve bu özelliği ile çoklu dil aile grubuna girmektedir. Bu aile grubunda ve ticarette kullanılan dil ise Mandarin dilidir.

Çinceyi öğrenmenin en etkili yönetimi ise Çin dil okullarından eğitim almaktan geçer. Çince öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Çin dil okulları kullanmış oldukları pratiğe dayalı eğitim sistemleri, çağdaş sistemler ve ileri seviyede ki dil öğrenme teknikleri ile dil eğitimi alacaklara dil öğrenme başarısını garantilemektedir. Çin yaşam masraflarının Türkiye’ye oranla da düşük olması Çince öğrenecek Türk öğrencilerinin artmasına neden olmaktadır.
Çin dil okulları genel itibari ile Pekin ve Şangay’da bulunmaktadır. Bu şehirlerin dışında farklı şehirlerde de dil okulları bulunmaktadır.

KONAKLAMA
Çin dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Çin dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR
Çin dil okullarının öğrencilere sunmuş oldukları programlar; Genel Çince, Yoğun Çince, Akademik Çince, Birebir Çince, Üniversiteye hazırlık Çincesi gibi programlardır.
Çin dil okullarına gitmek isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Çin dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
Çin Halk Cumhuriyeti, Türk vatandaşları için vize şartı uygulamaktadır. Türk öğrencilerin alabilecekleri vize tek girişli, çift girişli ya da çok girişli olabilmektedir. Vizenizin süresi eğitim alacağınız süre ile eş zamanlı olmaktadır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları


Çin Şehir Rehberi

Snow Shanghai
...
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU