sliderslider
Dil Okulu | Okullar | VGC

Kanada Vancouver VGC Dil Okulu

VGC International College, 2003 senesinde Kanada’nın Vancouver şehrinde kurulmuş bir dil okuludur. Alanında uzman öğretmenleri ve modern öğretim programları ile Kanada’daki dil okulları arasında ön plana çıkan VGC International College, yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Dil okulu, 60 farklı ülkeden öğrenciye kaliteli bir yabancı dil eğitimi vermektedir. Rahat kampüs ortamı ve deneyimli eğitim kadrosu ile her geçen gün tercih edilebilirliğini arttıran VGC, öğrencileri için pek çok dil programı sunmaktadır.

VGC International College ve Sunduğu İngilizce Eğitimi Programları

1. ANA EĞİTİM PROGRAMLARI (Core Classes)
a. Global English
Bu program eğitim boyunca hem genel ingilizce becerilerini hem de akademik ingilizce becerilerini geliştirmeyi hedefler. Bu program ile öğrenciler; İngilizce dil sınavı hazırlığı, akademik İngilizce, mesleki ingilizce ve günlük iletişim dilini öğrenirler.

Öğrenciler VGC International College’da dil seviyelerine göre ayrı sınıflarda eğitim alırlar. VGC öğrencilerin dil becerilerine göre seviyelerini Intro, Beginner, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper Intermediate, Low Advanced ve Upper Advaned olmak üzere  8 seviyeye bölmüştür. Her bir seviyenin eğitimi 2 ay sürmektedir. VGC1 ve VGC2 dil seviyesindeki öğrenciler seçmeli ders alamazlar ve bu ders saatlerinin yerine daha mühim olan kendi ana derslerini alırlar..

b. IELTS Preperation

VGC International College, IELTS İngilizce dil sınavına girmek isteyen öğrencilerin hedefledikleri IELTS puanına bakarak ve mevcut durumlarına göre zaman yönetimi yapılmış müfredatlar sunarak öğrencilerin hedeflerine ulaşmasını amaçlar. Bu kurslar öğretmen-öğrenci etkileşiminin maksimum seviyede olduğu sınıflarda gerçekleşir ve düzenli deneme sınavları ile öğrencilere pratik yaptırır. Bu IELTS deneme sınavları her iki haftada bir olur ve öğrencinin gelişiminin ölçülmesini sağlar.

2 ile12 hafta arası değişiklik gösteren IELTS hazırlık kursu için dil seviyeleri genellikle 6-Upper Intermediate, 7-Lower Advanced ve 8- Upper Advanced olan öğrenciler için uygundur.

c. University Preperation
VGC International College üniversite hazırlık kursları, öğrencilere bir yandan üniversiteye geçiş aşamasnda genel ve akademik dil gerekliliklerini öğretirken, diğer yandan kurslarını başarı ile tamamlayan öğrencilerin üniversitede lisans, yüksek lisans gibi programlarına transferini de gerçekleştirir. Program uzunluğu öğrenci seviyelerine göre ve hedefledikleri üniversitelere göre değişiklik gösterir. Kanada’da yüksek öğretim görmek isteyen öğrenciler IELTS, TOEFL gibi dil sınavlarına girmeden VGC International College aracılığı ile aldıkları University preparation hazırlık kursu sonrası Pathway Program ile bir üniversiteye yerleşebilirler.

VGC International College ın pathway programı kapsamında Kanada’daki anlaşmalı üniversitelerin bazıları şunlardır;
British Columbia Institute of Technology - BCIT
Douglas College
Camosun College
University of Regina
Selkirk College
New York Institute of technology – NYIT (Vancouver Kampüs)
Vancouver Film School
Pacific Institute of Culinary Arts
Fairleigh Dickinson University – FDU
Royal Roads University
Acsenda School of Management
John Casablancas Institute – JCI
Vancouver Institute of Media Arts- VanArts
Code Core College
Lakehead University
Arbutus College

Ana Eğitim programları kapsamında öğrencilerin alabileceği seçmeli derslerin listesi
1. Grammar through Speaking and Writing (Levels 3,4)
2. Reading, Vocabulary and Discussion (Levels 3,4)
3. Listening and Pronuncation (Levels 3,4)
4. Speaking (Levels,3,4)
5. Expressions and Conversation I (Level 5)
6. Intermediate Writing (Levels5,6)
7. Intermediate Grammar (Levels5,6)
8. Listening and Pronunciation II (Levels5,6)
9. English in the Workplace (Levels5,6)
10. Reading, Vocabulary and Debate (Levels, 5,6,7,8)
11. Academic Reading and Vocabulary Builder (Levels, 5,6,7,8)
12. Exam Preparation IELTS (Levels, 5,6,7,8)
13. Advanced Grammar and Writing (Levels, 6,7,8)
14.Expressions and Conversation II (Levels, 6,7,8)
 
2.ANA EĞİTİM PROGRAMLARINDAN SONRA ÖĞLEN ALINAN EK EĞİTİM PROGRAMLARI (Afternoo Plus)
VGC International College’da verilen ingilizce kurslarının yanında öğrenciler isteğe bağlı olarak  seçmeli dersler de alarak dil becerilerini özelleştirebilmektedir. Her iki haftada bir öğrenciler arzu ettikleri seçmeli dersi alarak, farklı konularda dil pratiği yapma şansı yakalarlar. Bu program altındaki kurslar her pazartesi başlamaktadır.

a. Speaking and Error Correction Plus
Bu kursta öğrenciler temel İngilizce gramer kurallarını, günlük akıcı konuşmayı ve düzgün konuşma metodlarını öğrenirler. Bu kurs sonunda öğrenciler anadili ingilizce olan kişiler ile bir konuya yönelik konuşmalara girebilecek ve özgüven kazanmış olacaktır. Bu kurs için gereken dil seviyesi minimum 3-Elementary’dir. Her bir seviye grubu için kurs 4 hafta sürmektedir.

b. Beginner Plus
Bu program henüz başlangıç seviyesinde (1-2-3 seviye) İngilizce bilen öğrenciler için kısa zamanda dil becerisini katlamayı hedefleyen derslerden oluşur. Bu dersler akıcı günlük konuşma dili, gramer, doğru şekilde telaffuz ve kelime dağarcığı pratikleri ile öğrenciyi daha ileri seviyesye ulaştırır. Her bir seviye grubu için kurs 4 hafta sürmektedir.

c. Pronunciation Plus
Bu kurs öğrencilerin telaffuzlarında kullandıkları aksanlarını azaltıp, İngilizceyi akıcı olarak konuşmalarını hedefler. Kanada İngilizcesi’nin telaffuz ve tonlamalarına yönelik eğitimler ile İngilizce’deki sesli harf kurallarını, kelime vurgusunu ve hece uzunluklarını öğretir. Bu sayede kursu başarı ile tamamlayan kişiler akıcı ve anlaşılır bir şekilde İngilizce konuşurlar. Bu kurs için gereken dil seviyesi minimum 3-Elementary’dir.  Her bir seviye grubu için kurs 4 hafta sürmektedir.

d. Academic Preparation Plus
Akademik ve iş hayatındaki dil becerilerini geliştirme odaklı bir kurstur. VGC International 4 hafta süren Academic Preperation Plus kursu dil seviyesi minimum 4-pre-intermediate olan öğrencileri kabul etmektedir.
4 hafta boyunca öğrenciler akademik yazma, dinleme, konuşma, yapıcı müzakereler ve İngilizce gramer dersleri ile becerilerini geliştirir.

e. Grammar Plus
VGC Collage’da Grammar Plus programında gramer dersleri ağırlıklı olup, öğrenciler oldukları İngilizce dil seviyesinden bir sonraki adımda kullanacakları yeni gramer yöntemlerini öğrenirler.Kurs 4 hafta sürmektedir. Bu süre sonunda öğrenciler konuşma ve yazma konularında özgüven kazanmış olurlar. Bu program İngilizce dil seviyesi en az 5-intermediate olan öğrenciler için uygundur. 

f. TOEFL Plus
VGC International College, TOEFL İngilizce dil sınavına girmek isteyen öğrencilerin hedefledikleri puana bakarak ve mevcut durumlarına göre zaman yönetimi yapılmış müfredatlar sunarak öğrencilerin hedeflerine ulaşmasını amaçlar. Bu kurslar öğretmen-öğrenci etkileşiminin maksimum seviyede olduğu sınıflarda gerçekleşir ve düzenli deneme sınavları ile öğrencilere pratik yaptırır Bu program İngilizce dil seviyesi en az 5-intermediate olan öğrenciler için uygundur. Kurslar 2-8 hafta arasındadır.

g. Business English Certificate Program
VGC International tarafından verilen Business English sertifika programı, kişinin iş hayatında çeşitli mesleklerde yeterli  mesleki İngilizce dil becerisine sahip olmasına ve etkin bir iletişim kurmasına yardım eder. Bu program İngilizce dil seviyesi en az 5-intermediate olan öğrenciler için uygundur.
Bu program altında öğrenciler aşağıdaki kurslara başvurabilir, her kurs 4 hafta sürer.

- International Business and Global Marketing in English
- Human Resource Management in English
- Business Communication in English

VGC Dil Okulu Fiyatları

Haftalık ders saati 4 Hafta 8 Hafta 12 Hafta 24 Hafta 36 Hafta 36 Hafta

Konaklama (haftalık) ve Diğer Fiyatlar

Aile(kahvaltı/aksam yemeği dahil) Yurt Kayıt Kon. Rez. Ücreti Sigorta Ücreti/Haftalık(okul talep edebilir) Havaalanından Transfer Ücreti(isteğe bağlı) MateryalÜcreti Diğer ücretler
Fiyatlarımıza revize uygulanmaktadır, Dilerseniz bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz!

Sizi ArayalımVancouver Şehrindeki Diğer Dil Okulları

CES
 CES
EC
 EC
ILAC
 ILAC
ILSC
 ILSC
International House
 International House
Kaplan
 Kaplan
LSI
 LSI
OHC
 OHC
Sprot Shaw Language College
 Sprot Shaw Language College
St Giles
 St Giles
VGC
 VGC

 

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU