sliderslider
 STAJ / AMERİKA'DA STAJ

Amerika’da Maaşlı Staj Başvuruları devam ediyor!

Amerika’da Maaşlı Staj Başvuruları devam ediyor!

Amerikan rüyasını bu dönem Turizm ve Mutfak Sanatları alanında yaşamaya hazır mısın?

Turizm ve mutfak sanatları alanında yapacağın stajınızla hem para kazanıp hem de öğrenmenin keyfini Amerika’nın belli bölgelerindeki özel otellerde keşfedebilirsin…

Detaylı bilgi ve başvuru için hemen bizimle iletişime geç!
Öğrenim hayatının bitip, profesyonel hayatın başlangıcında yapılması gereken en doğru adım olan staj, kişilerin iş hayatı içerisinde en olumlu referansları elde edebilmeleri için her zaman yurt dışı stajları olmuştur. Global ölçekteki piyasa içerisinde farklı ülkelerde görülen stajlar kişilere sadece profesyonel iş hayatı hakkında bilgi vermemekle beraber sektördeki en son trendleri ve çözüm analizlerini bizzat içerisinde olarak gözlemlemeyi ve uygulamayı sağlamaktadır.

İş anlayışlarının öğrenilmesinin yanında çalışma kültürlerinin de öğrenilmesi staj tercihleri üzerinde büyük etki göstermektedir. Günümüzde belirli branşlarda şirketler, profesyonelliğe yeni adım atmış kişileri bulundukları ülkelere davet edebilmekte ve staj imkânı ile gelişimlerine katkıda bulunabilmektedir. Bu şirketlerin ve ülkelerin arasında Amerika Birleşik Devletleri ilk sırada gelmektedir. Sonrasında İrlanda, İspanya gibi ülkeler sıralanmaktadır. Günümüzde tercih sıralamalarında Amerika birinci sırada yer almaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri staj programını Dış İşleri Bakanlığına bağlı Bureau of Educational and Cultural Affairs bürosu üzerinden J1 Kültürel değişim programı ana başlığında Profesional Career Training, Intern ve Trainee olarak 3 alt program halinde sürdürmektedir. Baş vurularda bulunacak kişiler bu 3 alt başlık içerisinde 6-12-18 aylık staj periyotlarında değerlendirilmektedirler.  Kişilerin değerlendirme sürecinde 35 yaş altı ve Gastronomi, Turizm ve Otelcilik, IT Bilişim, Lojistik, Mimarlık, İşletme ve Mühendislik alanlarında olmaları gerekmektedir. Bu sektör ve yaş alanı içerisindeki kişiler değerlendirilirken iki yol izlemektedir. Bunlardan biri Internship ve diğeri de Trainee olarak adlandırılmaktadır.


Amerika’da Maaşlı Staj Başvuruları devam ediyor!


Amerika'da Staj Hakkında

Amerika'da Staj
Amerika’da Maaşlı Staj Başvuruları devam ediyor!
Amerika'da Maaşlı Staj Hakkında Merak Edilenler
Amerika'da Staj Programı Nedir?
Amerika'da Staj Programına Kimler Katılabilir?
Amerika'da Staj Alanları?
Amerika Staj programına başvuru ve kayıt süreçleri
Amerika Staj Programı'nda ücretinin içine neler dahildir?
Amerika’da Turizm Stajı
Internship ve Trainee Arasındaki Fark Nedir?
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU