sliderslider
 STAJ / AMERİKA'DA STAJ

Amerika'da Maaşlı Staj Hakkında Merak Edilenler

Amerika'da Maaşlı Staj Hakkında Merak Edilenler

• Amerika’da Staja Kimler Başvurabilir?
Amerika da staj yapmak isteyen adaylardan firmalar genelde akıcı seviyede İngilizce bilgisi, Lisans/Lise mezuniyeti, Vize-Pasaport, Amerika da ki staj imkanının türevi gibi evraklar istemektedir. Bunun yanında 35 yaş kriteri bulunmaktadır. Bu kriterleri karşılayan herkes başvurabilmektedir.

• Amerika’da Maaşlı Staj Yapabilir Miyim?
Kişiler için maaşlı staj konusunda Amerika, dünyanın en zengin imkanlara sahip ülkelerinin başında gelmektedir. Ülkedeki staj programlarının birçoğu maaşlı bir şekilde uygulanmaktadır. Dolasıyla kişiler ön görülen kriterleri karşıladıkları takdir de Amerika da maaşlı staj yapabilmektedirler.

• Amerika’da Maaşlı Staj ile Ne Kadar Kazanabilirim?
Amerika Birleşik Devletleri’nde, kişiler için staj gelirleri, sektör ve firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalama bir gelirden bahsetmek gerekir ise Amerika’da maaşlı staj programlarına katılanlar ayda 1250 ile 2500 dolar arasında bir gelir elde edebilmektedirler.

• Haftada Kaç Saat Çalışmam Gerekiyor?
Kişiler, Amerika da iş tercihine ve iş yerine göre değişmekle birlikte, staj programları dahilinde genelde haftada 30 ile 40 saatlik bir mesai içerisinde çalışmaları gerekmektedir.

• Amerika’da Hangi Eyaletlerde Staj Yapabilirim?
Amerika Birleşik Devletleri, Dış İşleri Bakanlığı, kişilere Amerika’da staj yapma konusunda herhangi bir eyalet sınırlaması getirmemektedir. Kişiler bu vesile ile Amerika’nın her bölgesinde staj programı bulma imkanına sahip olmaktadır.

• Hangi Alanlarda Staj Yapabilirim?

  Turizm ve Otelcilik alanındaF&B, Mutfak, Ön Büro ve Resepsiyon pozisyonları İşletme, Pazarlama, İletişim alanlarında iş pozisyonları olarak sıralanabilmektedir

• Üniversite Mezunu Olmayanlar Amerika’da Staj Yapabilir Mi?
Henüz ön lisans, lisans ya da Yüksek lisans mezunu olmayanlar için Amerika staj programlarının çok büyük bir çoğunluğu hizmet sunmamaktadır. Fakat lisans mezunu olmayıp belirli bir iş tecrübesine sahip bazı adayların da Amerika’da staj yapma imkânı bulunmaktadır. Adayların üniversite mezunlarına göre açık pozisyonlara yerleşme şansları daha az olsa da bu adaylar da firmalar tarafından zaman zaman tercih edilebilmektedir. Ayrıca Amerika’da dil okulu ve aynı zamanda staj programları herhangi bir mezuniyet ön şartı aramamaktadır. Ancak bu programlarda kişiler için maaş getirisi söz konusu değildir.

• Amerika’da Staj Yapmak İçin Ne Zaman Başvurmalıyım?
Kişilere Amerika staj programları lisans programlarından yeni mezun olmuş adaylara yönelik olarak düşünülmektedir. Bu sebeple üniversite mezuniyetinizden hemen ardından Amerika’da staj programına başvurmanız kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kişilerin üniversite mezuniyetinizin üzerinden belirli bir zaman geçtiyse, staj programlarına kabul işlemlerinde iş tecrübesi şartı aranabilmektedir. Öte yandan kişilerin staja başlamayı planladıkları tarihten en az 5-6 ay önce staj başvurularını gerçekleştirmeleri işleyecek olan bürokratik süreç için büyük önem taşımaktadır.


Amerika'da Staj Hakkında

Amerika'da Staj
Amerika’da Maaşlı Staj Başvuruları devam ediyor!
Amerika'da Maaşlı Staj Hakkında Merak Edilenler
Amerika'da Staj Programı Nedir?
Amerika'da Staj Programına Kimler Katılabilir?
Amerika'da Staj Alanları?
Amerika Staj programına başvuru ve kayıt süreçleri
Amerika Staj Programı'nda ücretinin içine neler dahildir?
Amerika’da Turizm Stajı
Internship ve Trainee Arasındaki Fark Nedir?
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU