sliderslider
 STAJ / AMERİKA'DA STAJ

Amerika’da Turizm Stajı

Amerika’da Turizm Stajı

Resmi olarak Hospitality and Tourism Internship in USA olarak bilinen Amerika’da Turizm stajı, üniversitede okuyan ya da mezun olmuş ve Turizm Otelcilik alanında deneyimli kişilere, Amerika’nın ve Dünya’nın önde gelen zincir marka otellerinde Turizm stajı yapma fırsatı sunmaktadır. Bu markalara örnek olarak; Hilton, Marriott, Ritz Carlton, Sheraton, Four Points, Harrahs, Best Western, Embassy Suites, Holiday Inns, Westin, Intercontinental, Crown Plaza ve 4-5 yıldızlı birçok Resort & Golf Club’lar ile Amerika’nın birçok eyaletinden ve önde gelen şehirlerinden 4-5 yıldızlı birçok Resort & Golf Club’lar içerisinde staj imkânı verilebilmektedir. 

Turizm staj pozisyonları genelde Food & Beverage, Front Office, Guest Services/Guest Relations, Restaurant Operations, Housekeeping, Culinary gibi departmanlarda gerçekleşmektedir. Kişiler Turizm stajı sayesinde mezun olduğu alanla ilgili Amerika’da maaşlı staj programı çerçevesinde iş deneyimi elde edebilir, İngilizcelerini geliştirebilir ve iş ile ilgili alanlarda deneyimlerini çok daha iyi bir seviyeye getirebilme imkanına sahip olmaktadır. Staj programı özellikle Turizm Otelcilik ve benzeri bölümden mezun kişilerle, turizm alanında deneyim sahibi kişilere hitap etmektedir. Bunu biraz daha detaylandırmak gerekir ise;

Turizm ve Otelcilik veya dengi bir bölümden mezun olmuş ancak mezuniyetinin üzerinden henüz 1 yıl geçmemiş en az orta seviyede İngilizce konuşabilen ve anlayabilen 18-35 yaş arası kişiler ile Turizm Otelcilik ’ten mezun olalı 1 yıldan fazla olmuş ve bu alanda en az 1 yıl iş deneyimine sahip olup en az orta seviyede İngilizce konuşabilen ve anlayabilen 18-35 yaş arası kişiler veya Turizm ve Otelcilikle ilgili eğitim almamasına rağmen, bu alanda en az 5 senelik iş deneyimine sahip olan üniversite veya lise mezunu, en az orta seviyede İngilizce konuşabilen ve anlayabilen 18-35 yaş arası kişiler programa dahil olabilmektedir. 

Programın yaz dönemini kapsayan turizm stajları aslen maaşsız olmakla beraber, uzun dönem stajlar ise maaşlı olarak yapılmaktadır. Saat ücreti 10-20 USD arası değişlik göstermektedir. Kişiler stajları içerisinde haftalık ortalama 32-60 saat arası çalışmaktadır. Kişilerin deneyim elde etmelerinin yanında aylık ortalama olarak 1500-3000 USD gelir elde edebilmeleri de mümkündür. Hatırlatmakta fayda görülen kısım kişilerin Turizm stajı programına en az 3 ay en fazla 18 ay süreyle katılabilmeleridir.


Amerika'da Staj Hakkında

Amerika'da Staj
Amerika’da Maaşlı Staj Başvuruları devam ediyor!
Amerika'da Maaşlı Staj Hakkında Merak Edilenler
Amerika'da Staj Programı Nedir?
Amerika'da Staj Programına Kimler Katılabilir?
Amerika'da Staj Alanları?
Amerika Staj programına başvuru ve kayıt süreçleri
Amerika Staj Programı'nda ücretinin içine neler dahildir?
Amerika’da Turizm Stajı
Internship ve Trainee Arasındaki Fark Nedir?
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU