SİZİ ARAYALIM  

Avustralya Sertifika Programları

Avustralya sertifika programları; uluslararası iş dünyasının bilgileriyle donatılan, farklı sektörlerin gelişmelerini sunan kapsamlı eğitimlerdir. Birçok meslek ve alana yönelik sunmuş olduğumuz programlar kapsamında, iş dünyasına profesyonel adımlarla başlayabilirsiniz. Almış olduğunuz her sertifika, uluslararası alanda çalışma deneyimi kazanmanız, farklı ülkelerin sektörel gelişimlerini görmeniz açısından son derece avantajlıdır. 

Eğitim programları, iş dünyasının önde gelen isimleri tarafından hem pratik hem uygulama süreçlerini kapsayacak şekilde verilir. Turizm, muhasebe, pazarlama gibi farklı sektörler için düzenlenen eğitimler vardır. Avustralya sertifika programlarının en önemli avantajı ise eğitim döneminde yarı zamanlı çalışma iznine sahip olma fırsatıdır. 

Avustralya Sertifika Programlarının Önemi

Avustralya’da sertifika programları almanın önemi, günümüzde çok daha fazladır. İş dünyasında rekabetin artması, uluslararası alanda faaliyet gösteren sektörlerin popülerlik kazanması, çeşitli sertifikalara duyulan gereksinimi artırmıştır. Genel olarak bu programların önemi ve avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yarı zamanlı çalışma izni 
 • Yaz döneminde tam zamanlı çalışma izni 
 • Mezun olan öğrenciler için Avustralya üniversitelerinin lisans derecesine doğrudan geçiş yapma imkanı 
 • Sertifika alanlar için 18 aya kadar Avustralya çalışma izni 
 • Devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler tarafından desteklenen TAFE Sistemi 
 • 150’den fazla bölüm üzerine eğitim fırsatı 
 • Profesyonel iş yaşamı tecrübesi 
 • Dünya piyasasında kabul gören sertifika sahibi olma 

Yukarıda yer alan etkenler, iş kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen herkes için oldukça önemlidir. Sadece Avustralya özelinde değil, dünya genelinde mesleğinizi idame ettirebileceğiniz bir sertifikaya sahip olabilirsiniz. 

Avustralya Sertifika Programları Nelerdir?

Öğrenciler 2 farklı programa kayıt olabilirler. Vocational Education Training ve TAFE Sistemi olarak birbirinden ayrılan süreçler vardır. Programlara katılmak isteyenler en az lise mezunu olmalı; IELTS 5,5 dil sertifikasına sahip olmalıdır. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse Avustralya dil okullarına kayıt yaptırmak için vermiş olduğumuz diğer hizmetleri inceleyebilirsiniz. 

En çok tercih edilen eğitim programı TAFE Sistemidir. Türkiye’de lisans derecesinde verilen eğitimleri kapsayan bu alanda, 150’nin üzerinde mesleki eğitim vardır. Aşağıda bazı bölümleri görebilirsiniz: 

 • Bilişim Teknolojileri
 • Yönetim
 • İşletme
 • Pazarlama
 • Yazılım Geliştirme
 • Turizm
 • Muhasebe
 • Uluslararası Ticaret
 •  İnsan Kaynakları
 • Proje Yönetimi

Süre ise almış olacağınız eğitime göre değişiklik gösterir. 2 yıl ila 6 yıl arasında değişen programlar vardır. Her programın sonunda, sertifikanın sağlayacağı tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz. Başvuru süreci, kariyer basamakları ve Avustralya’da yaşam hakkında tüm detaylar için danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. 

Avustralya Sertifika Programları Avantajları

Günümüzde yurtdışında eğitim almanın sağlayacağı onlarca avantajdan söz etmek mümkündür. Avustralya özelinde bakıldığında sunmuş olduğu avantajlar şunlardır: 

 • Avustralya, dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkelerinden biridir. Gelişmiş ekonomisi, işsizlik ve suç oranlarının düşük olması, bu ülkede kariyerinizi son derece konforlu bir şekilde ilerletmenizi sağlayacaktır. 
 • Ülkenin eğitim kalitesi, dünya eğitim sistemi kalitesi sıralamasında ilk 10’a girmeyi başarmış ve uzun yıllar listedeki yerini korumuştur. 30 üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesine girmiş, birçok alanda Nobel Ödüllerine layık görülmüştür. Sertifika programlarıyla bu üniversitelerden birine geçiş yapma şansınız vardır. 
 • Kamu diplomasisinde eğitimle öne çıkan ülke, sertifika programına katılan öğrenciler için “Pathway” sistemi sunar. Bu sistem, mezun olan yabancı uyruklu kişilerin, üniversitelerin lisans derecelerine geçiş yapmalarına imkan tanır. 
 • Eğitim döneminde yarı zamanlı, yaz döneminde tam zamanlı çalışma izni verildiği için öğrenciler geçimini rahatlık idame ettirebilir. 
 • Kalifiye meslek sahiplerine kapılarını açan bir ülke olduğu için eğitim aldığınız alanda iş bulmakta zorlanmaz, üstelik ülkede kolaylıkla oturum izni alabilirsiniz. 
 • Yüksek yaşam standartlarına sahip olması, kozmopolitik yapısı ve refah düzeyi sayesinde mükemmel bir yurtdışı deneyimi yaşama şansınız vardır. 

Tüm bunlarla birlikte Avustralya sertifika programına katılmanın getirisi çok daha fazladır. Kısa vadede farklı kültürleri tanıyabilir, geniş bir network oluşturabilirsiniz. Henüz programdan mezun olmadan çalışma deneyimi kazanmanız son derece kolaydır. Mezun olduğunuzda ise Avustralya, 18 ay çalışma izni vermektedir. 

Avustralya Sertifika Programları Başvuru Süreci ve Gereksinimler

Başvuru yapmak için en az lise mezunu olmanız, IELTS 5,5 dil sertifikasına sahip olmanız gerekir. Bu şartları sağlayan herkes için başvuru yolu açıktır. Aynı zamanda yeterli yabancı dil seviyesinde değilseniz, dil eğitimi almak için de bu ülkeyi tercih edebilir, çeşitli okullara kayıt yaptırabilirsiniz. 

Son olarak Avustralya sertifika programları fiyatları dahilinde ödeme yapmanız istenir. Kur farkından dolayı ödeyeceğiniz tutar nispeten yüksek olsa da ülkede çalıştığınız süre içerisinde, eğitim ücretini rahatlıkla kazanmanız mümkündür. 

Yurtdışı deneyimi kazanmak, uluslararası alanda eğitim almak son derece dikkat gerektiren adımlardan oluşur. Her ne kadar bu şartlara uyuyor olsanız da başvuru sürecinde mutlaka profesyonel danışmanlardan hizmet almalısınız. Adviceyed olarak kariyerini farklı ülkelerde ilerletmek isteyen herkese danışmanlık hizmetleri veriyoruz. 

Avustralya Sertifika Programları Çalışma İzni Gerekli mi?

Avustralya sertifika programları çalışma izni gerektirmediği için ayrıca vize başvurusu yapmanıza veya çalışma izni almanıza gerek yoktur. Eğer ülkenin herhangi bir eğitim kurumuna kayıt yaptırırsanız, seyahat ettiğinizde doğrudan çalışma izni verilecektir. 

Eğitim dönemlerinde haftalık 20 saate kadar çalışma izni verilir, yaz dönemlerinde ise bu süre 48 saate kadar çıkarılır. Böylece sertifika programına devam ederken para kazanabilir, yeni iş deneyimleri edinerek güçlü bir CV elde edebilirsiniz. 

Avustralya Sertifika Programları Ücretleri

Avustralya sertifika programları ücretleri, başvuru yapacağınız eğitim programına göre değişiklik gösterecektir. Birçok meslek ve bölümü kapsayan bu programların süresi 2 yıl ila 6 yıl arasında değişir. Hem tercih edeceğiniz alan hem eğitim süresi, fiyatların farklı düzeyde seyretmesine neden olur. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetleri için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.