sliderslider
Yaz Okulu / Fransa Yaz Okulu /

Fransa Yaz Okulu

Fransa Hakkında
Fransa, Avrupa'nın batısında yer alır. Başkenti Paris olan Fransa'nın nüfusu 67 milyondur. Ülkenin resmi dili Fransızca'dır ve para birimi Euro'dur. Her yıl 80 milyonun üzerinde turisti ağırlayan Fransa; modern ve gelişmiş ülke olmasının yanı sıra doğal güzelliğini ve tarihi yapılarını hiç bozmamıştır. Dünyanın 9. Avrupa'nın ise 2. en büyük ekonomisine sahip Fransa'nın komşuları; İspanya, Almanya, Belçika, Lüksemburg, Monako, İsviçre ve İtalya'dır ayrıca İngiltere ile de denizden komşudur.

Fransa Yaz Okulları
7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar. Sabah kahvaltı ile başlayan gün öğle yemeğine kadar Fransızca eğitimi ile geçiyor, çocuklar günün geri kalan kısmında yelkenden tiyatroya, sinemadan basketbola, resimden dansa, futboldan müziğe; kültürel, sportif ve sanatsal aktivitelere katılarak eğlenceli bir tatil geçiriyorlar. Çocuklar, tarihi bakımdan büyük bir zenginlik içerisinde olan Fransa'da haftasonları okul tarafından düzenlenen gezilere katılırlar.Geziye çıkan öğrencilerin yemekleri yine okul tarafından karşılanır. Fransa yaz okulları kapsamında en çok tercih edilen şehirler; Paris, Monaco, Cannes ve Nice.

Konaklama
Fransa'da yaz okuluna gidecek öğrenciler için genel olarak aile yanında konaklama imkanı sağlarlar. Çocuk burada hem Fransız kültürünü daha iyi tanıyacak hem de aile ile iletişim kurarak Fransızca pratik yapma şansı elde edecek. Ayrıca evlerinde öğrenciyi ağırlayacak Fransız aileler okul tarafından sıkı bir denetime tabi tutularak ve birçok test uygulanarak seçilir. Öğrenci kabul eden aile, çocuğa yemeğini vermek zorundadır. Bunun dışında öğrenciler yurtta konaklama seçeneğine de sahip. Bu yurtlarda tek kişilik ve 2-3 kişilik odalar bulunur. Yurtların 7/24 güvenliği sağlanır ve odaların günlük temizliği yapılır.

Fransa Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Fransa'ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU