SİZİ ARAYALIM  

Fransa Yaz Okulu

İçindekiler

Fransa Hakkında

Fransa, Avrupa’nın batısında yer alır. Başkenti Paris olan Fransa’nın nüfusu 67 milyondur. Ülkenin resmi dili Fransızca’dır ve para birimi Euro’dur. Her yıl 80 milyonun üzerinde turisti ağırlayan Fransa; modern ve gelişmiş ülke olmasının yanı sıra doğal güzelliğini ve tarihi yapılarını hiç bozmamıştır. Dünyanın 9. Avrupa’nın ise 2. en büyük ekonomisine sahip Fransa‘nın komşuları; İspanya, Almanya, Belçika, Lüksemburg, Monako, İsviçre ve İtalya’dır ayrıca İngiltere ile de denizden komşudur.

Fransa Yaz Okulları

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar. Sabah kahvaltı ile başlayan gün öğle yemeğine kadar Fransızca eğitimi ile geçiyor, çocuklar günün geri kalan kısmında yelkenden tiyatroya, sinemadan basketbola, resimden dansa, futboldan müziğe; kültürel, sportif ve sanatsal aktivitelere katılarak eğlenceli bir tatil geçiriyorlar. Çocuklar, tarihi bakımdan büyük bir zenginlik içerisinde olan Fransa‘da haftasonları okul tarafından düzenlenen gezilere katılırlar.Geziye çıkan öğrencilerin yemekleri yine okul tarafından karşılanır. Fransa yaz okulları kapsamında en çok tercih edilen şehirler; Paris, Monaco, Cannes ve Nice.

Konaklama

Fransa’da yaz okuluna gidecek öğrenciler için genel olarak aile yanında konaklama imkanı sağlarlar. Çocuk burada hem Fransız kültürünü daha iyi tanıyacak hem de aile ile iletişim kurarak Fransızca pratik yapma şansı elde edecek. Ayrıca evlerinde öğrenciyi ağırlayacak Fransız aileler okul tarafından sıkı bir denetime tabi tutularak ve birçok test uygulanarak seçilir. Öğrenci kabul eden aile, çocuğa yemeğini vermek zorundadır. Bunun dışında öğrenciler yurtta konaklama seçeneğine de sahip. Bu yurtlarda tek kişilik ve 2-3 kişilik odalar bulunur. Yurtların 7/24 güvenliği sağlanır ve odaların günlük temizliği yapılır.

Fransa Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Fransa‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.