SİZİ ARAYALIM  

Boston Dil Okulları

İçindekiler

Boston’ un Bulunduğu Ülke Ve Değerleri

Boston Kuzey Amerika topraklarında bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde bulunur. Ülke ekonomisindeki ve kültür seviyesindeki yeri ise gerçekten değerliliğini arttırmaktadır. Boston nüfus çokluğu bakımından Amerika’nın en büyük 10. Şehridir. New York şehrine 290 km mesafede oluşu ve yıl içinde çok sayıda turiste ev sahipliği edişi kültürel ve ekonomik açıdan yükselmeye devam etmesini sağlamaktadır. Massachusetts körfezinde Charles ve Mystic ırmaklarının başlangıç noktasında yer almaktadır. Doğası ve havası gerçek anlamda size mutluluk ve huzur katacaktır.

 

Boston’a Nasıl Gidilir?

Peki, Boston’a ulaşım şekli nedir? Boston’a nasıl gidilir? Boston Logan Uluslararası Havaalanı’na ülkemizden 48 saat ara ile direk uçuşlardüzenlenmektedir. Boston ile Türkiye arasında direk uçuş mesafesi 11 saat civarındadır. Bunun yanında her gün aktarmalı uçuşlar ile de Boston’a gidilebilir ve uçuş süresi aktarma durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Boston’a vardığınızda Boston’da gezilecek yerler ve Boston’da görülecek yerler nerelerdir? diyorsanız; İlk önce Prudential Kulesinden başlayabilirsiniz. Prudentialİnsurance için tasarlanan Prudential Kulesi Amerika Birleşik Devletleri’nin en yüksek binaları arasında 77. sıradaki yerini almıştır. Sonrasında biraz yürüyüş yapmak ve tarihine tanıklık etmek isterseniz Özgürlük Yolu önemli tarihi olayları ve açıklamalı taşları ile sizleri bekleyen tasarımlardan biridir. Boston Güzel Sanatlar Müzesi ise gerçekten görülmesi gereken binlerce eserle birlikte dünyanın en çok ziyaretçi kabul eden başlıca müzelerinden olma özelliğine sahiptir. Eğer Boston ‘ da bulunacağınız tarih 1-31 Ekim arasında ise Salem Cadı Müzesi etkinliklerinde cadılar bayramına dahil olabilir ve farklı kültürün renklerini keşfede bilirsiniz.

 

Boston İklimi

Boston şehri ılıman ve soğuk bir iklime sahiptir. Yılın birçok bölümünde yağış almaktadır. Boston’da dört mevsim yaşanmaktadır.

 

Boston Dil Eğitimine Ne Kadar Uygun?

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsak Boston, dil eğitimi almak amacıyla gidilecek yerlerin başında gelmektedir. En çok yükseköğrenim kurumu ve üniversite Boston şehrinde bulunmaktadır buda Boston şehrinin öğrenci şehri olma özelliğine sahip olmasına neden olmaktadır. Bu durumda öğrencilerin neden Boston’da dil eğitimi almaları gerektiği sorusunun en önemli cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Boston şehri öğrendiğiniz her bir kelimeyi yerinde pratik yaparak pekiştirebileceğiniz ve gerek sosyal kültürel gerek eğlence hayatı ile sosyalleşebileceğiniz bir ortamı size sunmaktadır. Hem öğrendiğiniz yeni bilgileri pekiştirebilecek hem de detaylarını ve kullanım şeklini daha kolay algılaya bilecek olmak büyük şanstır. Daha sosyal olabilir ve Boston sosyal yaşam ortamlarını deneyimleme şansını yakalaya bileceksiniz. Bunun İngilizce dil eğitimine olacak faydası göz ardı edemeyeceğiniz büyük kolaylıktır.