SİZİ ARAYALIM  

Work and Study Malta

Okul Seçenekleri

İçindekiler

Malta; 3 büyük, 2 küçük adadan oluşan bir Güney Avrupa ülkesidir. Malta, 150 yıllık İngiliz sömürgesinden 1964 yılında kurtularak bağımsızlığını kazanmıştır. Malta her ne kadar bağımsızlığını elde etse de ülkenin iki resmî dili vardır; Maltaca ve İngilizce. 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalan halk Maltaca’dan daha çok İngilizce’yi benimsemiştir. Başkenti Valletta olan bu küçük ülkenin nüfusu ise 460 bindir ve bu sayı yaz aylarında bir milyona yaklaşmaktadır. Ticaret güzergâhı Akdeniz’e kaydıktan sonra Malta’nın neredeyse her günü savaşla geçmiştir. Buna bağlı olarak ülkenin her noktasında tarihi kalıntılar görülür. Malta, gelirinin %95’ini turizmden kazanır. Tarihi açıdan zengin olan Malta’da eğitim kalitesi de Avrupa standartlarındadır. Bir Akdeniz ülkesi olan Malta’nın halkı oldukça sıcakkanlıdır. Geliri turizm kaynaklı olan ülkede eğlence de büyük önem arz etmektedir. Malta’da birçok gece kulübü ve barlar bulunmaktadır.

Malta Work and Study Nedir?

Work and Study Malta, hem İngilizce eğitimi alacağınız hem de çalışarak para kazanabileceğiniz programa verilen addır. Malta hükûmeti, işçi açığını kapatmak amacıyla 2018 yılında yasada değişiklik yaparak Avrupa Birliği dışından gelecek yabancı öğrencilere de çalışma hakkı vermiştir. Work and Study Malta programına katılım geçmiş dönemlere göre artış göstermektedir. İngilizce dil eğitimi için Malta’ya giden bir öğrenci Minimum 90 günün arından haftalık 20 saat çalışma fırsatına sahiptir. Malta hükûmeti, öğrencinin derslere haftada en az 15 saat (asgari %75 oranında) katılma şartı ile çalışmasına izin vermektedir. Malta’da saatlik çalışma ücreti ise 5-8 € arasında değişmektedir. Malta öğrenci vizesi almak ABD ve İngiltere gibi ülkelere göre daha kolaydır ve işlemleri 1-2 hafta sürmektedir bu nedenle başvuru en az 4 hafta önceden yapılmalıdır. Malta vizesine başvurmadan önce konsolosluk, konaklama ücretinin ödendiğini görmek istemektedir.

Malta Work and Study Ücretleri Ne Kadar? 

Malta Work and Study ücretleri, öğrencilerin gidecekleri süreye ve seçtikleri dil okuluna göre değişkenlik gösterir.25 haftalık Word & Study programlarının eğitim fiyatları ortalama 2300 EUR’dan başlamaktadır.

Neden Malta’da Work and Study?

 • Halkın tamamı İngilizce konuşmaktadır
 • İngilizce dil eğitiminin yanı sıra çalışma imkânı
 • Yurtdışında iş deneyimi
 • Kurs dışında da sadece İngilizce konuşma şansı
 • Eğitim kalitesi Avrupa standartlarındadır
 • Malta, turistlerin yoğun olduğu bir ülkedir
 • Tarihi açıdan zengin bir ülke olduğundan gezilecek yeri fazladır
 • Suç oranı Avrupa ile kıyaslandığında çok düşüktür
 • Akdeniz ülkesi Malta’da dalgıçlık, sörf gibi aktivitelerde yaygındır
 • Yoğun turist nüfusuna sahip Malta’da eğlence hayatı ayrıca önem verilmektedir
 • Türkiye ile Malta arasındaki uçuş yaklaşık 3 saattir ve diğer ülkelere oranla daha yakındır.

Malta Work and Study Başvuru Şartları Nelerdir?

Malta Work and Study programlarına başvuru yapmak için herhangi bir koşul gerekmemektedir. 18 yaş ve üzerindeki bütün öğrenciler work and Study programına başvuruda bulunabilir.

Malta Work and Study Başvuruları ne zaman yapılmalıdır?

Malta’daki dil okulları, yılın her dönemi dil eğitimine ve kaydına açıktır. Dolayısıyla Work and Study başvurunuzu istediğiniz herhangi bir dönemde yapabilirsiniz.

Malta Work and Study Konaklama İmkanları Nelerdir?

Maltaya İngilizce dil eğitimi ve çalışmak için gelenlere oldukça ekonomik ve farklı türde konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Konaklamanızı apartman dairesinde, aile yanında, öğrenci yurdunda veya otelde gerçekleştirebilirsiniz.

Turistik bir ada olan Malta’da konaklama ücretleri, yaz aylarında daha pahalı olmaktadır. Ekonomik bir bütçe hazırlığı yapmak isteyen kişilere, düşük sezon için plan yapmalarını öneririz.

Malta Work and Study Program İçin Vize Nasıl Alınır?

Malta’ya 90 günden daha kısa zamanlı bir program için gitmeyi tercih eden öğrenciler, Schengen Vize başvurusu yapmaktadırlar. Yine eğitim süresi 90 güne kadar olan kişiler, varsa yeşil pasaportlarını kullanabilirler. Eğitim süresi 90 gün ve üzerinde olan kişiler; uzun dönem vize türü olan D tipi vize başvurusunda bulunurlar. Work and Study Malta programı katılımcıları, Malta’daki 90. günlerinden sonra Çalışma ve Eğitim Vizesi başvurusu yaparlar.

Malta Work And Study Programı İçin Ücretsiz Danışmanlık

Malta’da Work and Study Programıyla ilgili aşağıdaki konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz;

•Okul, Program seçimi konusunda Danışmanlık 

•Konaklama Seçenekleri hakkında Danışmanlık

•Uçak bileti ve Vize İşlemleri Danışmanlığı

•Sağlık Sigortası Danışmanlığı 

•Eğitim Danışmanlığı

•Yurtdışında 7/24 Destek ve Danışmanlığı

ve daha fazla bilgi için iletişim formumuza bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Diğer Popüler Work And Study Ülkeleri