sliderslider
Yaz Okulu / İspanya Yaz Okulu /

İspanya Yaz Okulu

İspanya Hakkında
Resmi adı İspanya Krallığı olan İspanya, Avrupa'nın güney batısında bulunur ve başkenti Madrid'dir. Nüfusu yaklaşık 47 milyon olan ülkenin para birimi Euro'dur. 505 bin kilometre karelik alana sahip İspanya, Fransa'dan sonra Batı Avrupa'nın en büyük ikinci ülkesidir. Ülkenin resmi dili olan İspanyolca dünyanın en fazla konuşulan üçüncü dilidir. İspanya'nın komşuları; Fransa, Birleşik Krallık (Cebelitarık), Andora ve Portekiz'dir. İspanya'nın en büyük gelir kaynaklarından birisi de turizmdir. Tarihi yapılara sahip İspanya'nın UNESCO Dünya Miras Listesi'nde 44 dünya mirası bulunuyor ve bu alanda dünya üçüncüsü.

İspanya Yaz Okulları
İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir. Okullarda eğitim haftada 20 ders saati verilmek ile birlikte günün yarısı İspanyolca eğitim, geri kalan kısmı ise tiyatro, futbol, basketbol, dans, resim, yüzme gibi kültürel, sportif ve sanatsal aktiviteler ile geçmektedir. Okullar haftada 1 veya 2 gün tarihi ve turistik geziler de yapmaktadır. Bu gezilerin amacı çocuklara İspanya'yı daha iyi tanıtmak ve İspanyolca pratik yapmalarına teşvik etmek. Bu süre zarfında eğitmenleri tarafından kontrol edilen öğrenciler hem İspanyolca öğrenirken hem de tatilin keyfini çıkarırlar. Ayrıca çocuklar başka ülkelerden gelen öğrenciler sayesinde farklı kültürleri de tanıma şansı yakalamaktadırlar. İspanya yaz okulları kapsamında en fazla tercih edilen şehirler; Madrid, Sevilla, Valencia ve Barcelona'dır.

Konaklama
Öğrencilere aile yanında veya yurtta konaklama seçenekleri sunulur. Ailelerin tüm güvenlik kontrolleri okul tarafından yapıılmaktadır. Aile yanında konaklayacak öğrenciye bir oda tahsis edilir ve aile bu öğrenci ile yakından ilgilenmektedir.
Yurtta konaklayacak öğrenciler ise okula yakın bir yurda yerleştirilir. Yurtlarda tek kişilik ve 2 kişilik odalar bulunur. Banyolar ve mutfak alanları yurtlarda özel veya ortak kullanımlı olarak değişkenlik göstermektedir. Öğrencilere sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin verildiği bu yurtlar sürekli denetim altındadır ve 24 saat güvenlik önlemi alınır.
İspanya Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • İspanya'ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU