SİZİ ARAYALIM  

İspanya Yaz Okulu

İçindekiler

İspanya Hakkında

Resmi adı İspanya Krallığı olan İspanya, Avrupa’nın güney batısında bulunur ve başkenti Madrid’dir. Nüfusu yaklaşık 47 milyon olan ülkenin para birimi Euro’dur. 505 bin kilometre karelik alana sahip İspanya, Fransa’dan sonra Batı Avrupa’nın en büyük ikinci ülkesidir. Ülkenin resmi dili olan İspanyolca dünyanın en fazla konuşulan üçüncü dilidir. İspanya’nın komşuları; Fransa, Birleşik Krallık (Cebelitarık), Andora ve Portekiz’dir. İspanya’nın en büyük gelir kaynaklarından birisi de turizmdir. Tarihi yapılara sahip İspanya’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’nde 44 dünya mirası bulunuyor ve bu alanda dünya üçüncüsü.

İspanya Yaz Okulları

İspanya, Avrupa’nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir. Okullarda eğitim haftada 20 ders saati verilmek ile birlikte günün yarısı İspanyolca eğitim, geri kalan kısmı ise tiyatro, futbol, basketbol, dans, resim, yüzme gibi kültürel, sportif ve sanatsal aktiviteler ile geçmektedir. Okullar haftada 1 veya 2 gün tarihi ve turistik geziler de yapmaktadır. Bu gezilerin amacı çocuklara İspanya’yı daha iyi tanıtmak ve İspanyolca pratik yapmalarına teşvik etmek. Bu süre zarfında eğitmenleri tarafından kontrol edilen öğrenciler hem İspanyolca öğrenirken hem de tatilin keyfini çıkarırlar. Ayrıca çocuklar başka ülkelerden gelen öğrenciler sayesinde farklı kültürleri de tanıma şansı yakalamaktadırlar. İspanya yaz okulları kapsamında en fazla tercih edilen şehirler; Madrid, Sevilla, Valencia ve Barcelona’dır.

Konaklama


Öğrencilere aile yanında veya yurtta konaklama seçenekleri sunulur. Ailelerin tüm güvenlik kontrolleri okul tarafından yapıılmaktadır. Aile yanında konaklayacak öğrenciye bir oda tahsis edilir ve aile bu öğrenci ile yakından ilgilenmektedir.
Yurtta konaklayacak öğrenciler ise okula yakın bir yurda yerleştirilir. Yurtlarda tek kişilik ve 2 kişilik odalar bulunur. Banyolar ve mutfak alanları yurtlarda özel veya ortak kullanımlı olarak değişkenlik göstermektedir. Öğrencilere sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin verildiği bu yurtlar sürekli denetim altındadır ve 24 saat güvenlik önlemi alınır.
İspanya Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • İspanya‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.