sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / İtalya

İtalya Dil Okulları


İTALYA HAKKINDA
İtalya, Avrupa kıtasının güneyinde bulunan Fransa, İsviçre, Avusturya’ya komşu olan bir yardım ada ülkesidir. İtalya iklimi Akdeniz iklimidir. Yazları kurak ve güneşli, kışları ise ılık ve yağışlıdır. İtalya’nın güncel nüfusu 58 milyondur. Başkenti Romadır. En önemli şehirleri ise Roma, Milano, Torino, Napoli, Floransa, Cenova ve Bologna’dır.

İTALYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
İtalyanca dünya üzerinde ki başlıca kültür dillerindendir. İtalyanca, İtalya’da kullanılmak ile birlikte latin kökenli bir dildir ve İtalyanca bilmek diğer latin kökenli diller olan İspanyolca, Portekizce, Fransızca ve İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırır.
İtalya’nın kültür ve sanat üzerindeki etkisinin artması, moda – tasarım ve mimari konusunda dünya lideri olması ve İtalya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesinden dolayı Türk öğrencilerin İtalyanca öğrenme talepleri artmaktadır.
İtalya dil okulları bu nedenlerden dolayı Türk öğrencilerin İtalyanca öğrenmek adına seçtikleri en etkili yöntem olmuştur. AB üyesi olan İtalya’nın dil okulları devlet tarafından denetlenmektedir. Böylelikle İtalya dil okulları belirlenmiş AB standartlarında dil eğitimi vermektedir.
İtalya dil eğitimi alacak kişilere tarih ve modernliği bir arada sunmaktadır. İtalya dil okulları öğrencilere eğitimi yaşam ile iç içe sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler bolca pratik yapma şansına sahip olmaktadır.

İtalya’daki dil okulları genellikle Roma, Floransa, Milano gibi şehirlere yayılmıştır.

KONAKLAMA
İtalya’daki dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İtalya dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR
İtalya dil okullarının sunmuş olduğu programlar; Genel İtalyanca, Yoğun İtalyanca, İş İtalyancası, İtalyan Üniversitelerine Hazırlık gibi programlardır.

İtalya’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İtalya dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
İtalya’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile İtalya’da dil eğitimi alabilirler.Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde İtalya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

İtalya’da anlaşmalı olduğumuz bazı dil okullarımız ; DILIT International, Eurocenters, Scuola Leonardo da Vinci gibi okullardır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Roma
Roma Dil Okulları

İtalya Şehir Rehberi

Snow Roma

ROMA DİL EĞİTİMİ

Sıcakkanlı, neşeli insanları ve harika yemekleri de gözönüne alındığında Roma, İtalyanca dil okulu öğrencileri için mükemmelbir seçimdir. Kentin tarihi hazinesi, uçsuz bucaksız kültürel yapıları ile Roma’dadil eğitimi alırken unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Roma, İtalya’nınbaşkenti ve kalbidir. 3 milyona yaklaşan nüfusuyla Avrupa Birliği’nin en büyükdördüncü şehridir. Şehrin içinde yer alan Vatikan’ın bağımsız bir ülke olmasınedeniyle Roma, çoğu zaman “İki Ülkenin Başkenti” adını almıştır. Roma’nınkarakteristik özellikleri Rönesans’tan itibaren görmezden gelinemeyecekderecede belirginleşmiştir. Roma’da iklim klasik bir Akdeniz iklimidir. Kışınyağış gözlemlenmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 15,7°C’dir. Roma, İtalyayarımadasının ortasında yedi tepe üzerinde kurulmuştur. Birçok medeniyetebaşkentlik yapmış ve 2800 yıllık bir tarihe sahip olmasından dolayı antikyapılara ev sahipliği yapmaktadır. Roma modern devlet anlayışının, hukukilkelerinin doğduğu yer olarak bilinmektedir. İtalyanca konuşulan ülkedegezilecek çok fazla yer, tarihi yapı bulunmaktadır. Roma, dünyada en çokturistin ziyaret ettiği şehirlerin başında gelmektedir.

 

ROMA’YA NASIL GİDİLİR VE ROMA’DA ULAŞIM

Roma’ya Türkiye’den ulaşmak için İstanbul’dan doğrudanuçulabilmektedir. Roma’da aylık konaklama ve genel ihtiyaçlar 1000-2000 Euroarasında değişir. Günlük cep harçlığı olarak 15-20 Euro düşünülebilir. Roma’dabütün Avrupa şehirleri gibi oldukça kullanışlı ve turistlere kolaylıksağlayabilecek metro hatları bulunmaktadır.  Roma’da toplu taşıma gayet gelişmiştir.Düzenli ve uygun fiyatlı bu sistem, metro, tramvay, tren ve otobüsservislerinden oluşmaktadır. Bu araç ve duraklardan bazıları bile tarihidir. Tekkullanımlık toplu taşıma bileti 1,50 Euro’dur. Bisiklet ve motor, kullanımıoldukça yaygındır özellikle scooterlar Romalıların vazgeçilmezidir.

 

ROMA’DA NELER YAPILIR VE GEZİLECEK YERLER

İtalya’nın başkenti Roma gezilecek yerler açısından oldukçazengin bir şehir. Adeta bir açık hava müzesi gibi olan Roma tarih, kültür,sanat ve mimariyi mükemmel bir uyum ile harmanlıyor. Kolezyum, Trevi Çeşmesi,Piazza del Popolo, Santa Maria Maggiore Bazilikası, Vatikan, İspanyolMerdivenleri, Pantheon başlıca görülecek yerler arasındadır. İtalya mutfağınınmakarnaları ve pizzaları meşhurdur. Parmesan peynirli, deniz mahsüllü, kıymaylayapılan soslar gibi çok sayıda çeşidi vardır. Penne ve Ravioli en meşhurmakarna türleridir. Lasagna İtalya mutfağının meşhur yemeklerindendir.İtalya'nın pilavı denilen bir başka meşhur yemekse Risotto'dur.

Ülke mutfağınınen meşhur yiyeceklerinden biri de pizzalarıdır. Roasted Beef ve Osso Buco ençok tercih edilen etli yemek türlerindendir. Ülkenin en meşhur tatlılarıysaTiramisu, Panna Cotta ve Roma dondurması olan Gelato'dur. Toscana şaraplarınınüretildiği ülkede en kaliteli şaraplar bulunur. Özellikle deniz ürünlerindenlezzetler, risottolar, İtalyan pizzası ve vejetaryenlere özgü lezzetleriyleyerel restoranlarda pek çok seçenek mevcuttur.

Genellikle Napoli bölgesindeyaygın olsa da Roma’da da bazı restoranlarda yemek sonrasında limoncello ikramedilir. La Pergola, Pastificio, Panino Romanesco, Forno Panificio Arnese,Giolitti, San Crispino, Gelateria del Teatro, Pompi restorantları gidilecekyerler arasındadır. Vatikan'da İtalyan mutfağından örnekler sunan birkaçrestoran mevcuttur. En bilindikleri Old Bridge, Siciliainbocca ve InsalataRicca'dır. Şehirdeki tarihi yapılar gece ışıklandırmasıyla daha da etkileyicibir görünüme kavuşmaktadır. Testaccio bölgesi gece hayatını merak edenler içinkendilerini şehrin en eğlenceli yerinde bulabilecekleri bölgedir. Akşamsaatlerinde günün en hareketli alanları gündüz saatlerinde de olduğu gibi Campodei Fiori Meydanı, Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri’dir.

Gençleringeceleri toplandıkları meydan olan Piazza Tilussa’dır. Üniversitelilerintoplandıkları San Lorenzo’daki bar ve kulüpler hafta sonları oldukça kalabalıkolmaktadır. Bu bölgede genel olarak yerli halk eğlenmektedir. Birbirinden ünlüdünya markalarına ev sahipliği yapan Roma'da bütçenize uygun alışverişyapabilirsiniz. Özellikle çantalar, özel tasarım ürünler, orijinal deritasarımlar alışveriş severler için alınabilecek en uygun alternatiflerdendir.Via Marqutta’da Antika ve sanat eserleri satılmaktadır. En şık mağazalar ViaCondotti’de bulunmaktadır. Euroma 2, Roma est, Da Vinci Mall, Parco Leonardo,Coin en bilindik alışveriş merkezlerindendir.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU