sliderslider
Yaz Okulu / Amerika Yaz Okulu /

Amerika Yaz Okulu

Amerika Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri, 50 eyalet ve bir federal bölgeden meydana gelir. 380 milyon nüfusu sahip Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington DC'dir. İngilizce konuşulan Amerika'da resmi dil yoktur. Ülkede en çok konuşulan ikinci dil ise aldığı göçlerden dolayı İspanyolca'dır. Amerika, 4 Temmuz 1776'da kurulmuştur ve para birimi Amerikan Doları'dır. Kuzeyinde Kanada, güneyinde Meksika komşu olan Amerika; Rusya, Çin ve Kanada'dan sonra yüz ölçümü en büyük 4. ülkedir. Bu sebepten Amerika'da iklim bölgeden bölgeye farklılıklar göstermektedir.

Öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Böylece öğrenci yabancı arkadaşlar edinerek yeni kültürler tanıma imkanı buluyor. Amerika yaz okullarında eğitimler genellikle üniversitelerin ve kolejlerin kampüsünde verilmektedir. Yaş gruplarına ve dil bilgilerine göre sınıflara ayrılan öğrenciler sabah kahvaltısının ardından derse başlarlar ve öğle yemeği saati ile ders sona erer. Çocuklar haftada ortalama 15 ders saati İngilizce dil eğitimi görür. Yarım gün verilen eğitimin ardından okul, kampüs içerisinde yapılabilen çeşitli aktiviteler ile birçok müzeye,şehirde bulunan oyun parkı alanlarına ve ünlü yerlere geziler düzenler. Öğrenci bu şekilde eğitim görmenin yanı sıra yapılan etkinlikler ile eğlenceli vakit geçirmiş olur.Amerika'da yaz okulu için en çok tercih edilen şehirler; New York, Boston, Los Angeles ve Miami'dir.


Konaklama


Öğrenciler daha çok kampüs içindeki öğrenci yurtlarında konaklar. Son derece güvenli olan bu yurtlar 3-4 kişilik odalardan oluşur. Yurtlarda ortak kullanımlı banyo ve mutfak dışında öğrencilerin bir arada olabileceği alanlar da bulunur. Çocuklar sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini birlikte yerler.

Bir diğer konaklama seçeneği ise aile yanında konaklamadır. Okul tarafından uygun görülen aileler, gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği yaparlar ve çocuğa Amerikan kültürünü en iyi şekilde tanıtırlar. Aile, çocuğa özel bir oda vermek ve yakından ilgilenmek zorundadır.

 

Amerika Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Amerika'ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU