SİZİ ARAYALIM  

Amerika Yaz Okulu

İçindekiler

Amerika Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri, 50 eyalet ve bir federal bölgeden meydana gelir. 380 milyon nüfusu sahip Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington DC’dir. İngilizce konuşulan Amerika’da resmi dil yoktur. Ülkede en çok konuşulan ikinci dil ise aldığı göçlerden dolayı İspanyolca’dır. Amerika, 4 Temmuz 1776’da kurulmuştur ve para birimi Amerikan Doları’dır. Kuzeyinde Kanada, güneyinde Meksika komşu olan Amerika; Rusya, Çin ve Kanada’dan sonra yüz ölçümü en büyük 4. ülkedir. Bu sebepten Amerika’da iklim bölgeden bölgeye farklılıklar göstermektedir.Öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Böylece öğrenci yabancı arkadaşlar edinerek yeni kültürler tanıma imkanı buluyor. Amerika yaz okullarında eğitimler genellikle üniversitelerin ve kolejlerin kampüsünde verilmektedir. Yaş gruplarına ve dil bilgilerine göre sınıflara ayrılan öğrenciler sabah kahvaltısının ardından derse başlarlar ve öğle yemeği saati ile ders sona erer. Çocuklar haftada ortalama 15 ders saati İngilizce dil eğitimi görür. Yarım gün verilen eğitimin ardından okul, kampüs içerisinde yapılabilen çeşitli aktiviteler ile birçok müzeye,şehirde bulunan oyun parkı alanlarına ve ünlü yerlere geziler düzenler. Öğrenci bu şekilde eğitim görmenin yanı sıra yapılan etkinlikler ile eğlenceli vakit geçirmiş olur.Amerika’da yaz okulu için en çok tercih edilen şehirler; New York, Boston, Los Angeles ve Miami’dir.


Konaklama

Öğrenciler daha çok kampüs içindeki öğrenci yurtlarında konaklar. Son derece güvenli olan bu yurtlar 3-4 kişilik odalardan oluşur. Yurtlarda ortak kullanımlı banyo ve mutfak dışında öğrencilerin bir arada olabileceği alanlar da bulunur. Çocuklar sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini birlikte yerler.

Bir diğer konaklama seçeneği ise aile yanında konaklamadır. Okul tarafından uygun görülen aileler, gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği yaparlar ve çocuğa Amerikan kültürünü en iyi şekilde tanıtırlar. Aile, çocuğa özel bir oda vermek ve yakından ilgilenmek zorundadır.

Amerika Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Amerika‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.