sliderslider
Yaz Okulu / Kanada Yaz Okulu /

Kanada Yaz Okulu

Kanada Hakkında
Kanada, Kuzey Amerika'da bulunan ve başkenti ülkenin 4. büyük kenti olan Ottawa'dır. Yaklaşık 37 milyon nüfuslu Kanada'nın tek komşusu Amerika Birleşik Devletleri'dir. Kanada sahip olduğu 9,98 kilometre kare toprak ile yüz ölçümü bakımından Rusya'nın ardından dünyanın en büyük 2. ülkesidir. İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 resmi dil konuşulan Kanada'nın hükümdarı İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'dir. Birleşmiş Milletler raporuna göre dünyanın en mutlu 10 ülkesinden biri olan Kanada aynı zamanda dünyanın 11. büyük ekonomisine sahiptir. Kanada'da yaz ayları sıcak,kış ise oldukça soğuk geçmektedir.

Kanada Yaz Okulları
Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.Her yıl dünyanın birçok ülkesinden binlerce öğrenci Kanada yaz okullarına,İngilizce veya Franszıca öğrenmek için başvuruda bulunmakta. 7-18 yaş arası çocukların eğitim görebildiği bu okullarda 2 ile 12 hafta arası ve haftada minimum 15 saat ders işlenir.Kanada yaz okullarında İngilizce'nin yanı sıra Fransızca eğitim de verilebilmektedir. İngilizce eğitim için ağırlıklı olarak Toronto ve Vancouver tercih edilir iken; Fransızca eğitim almak isteyenler dünyada Paris'ten sonra en fazla Fransızca'nın konuşulduğu şehir olan Montreal'i seçmektedir. Kursun ilk günü öğrenciler İngilizce veya Fransızca seviye tespit sınavına girdikten sonra yaş gruplarına ve dil bilgilerine göre sınıflara ayrılırlar ve sınıflardaki öğrenci sayısı 15'i geçmez.Çocuklar güne birlikte kahvaltı yaparak başlar sonra öğle yemeğine kadar İngilizce veya Fransızca eğitimi görür ve günün geri kalan zamanında kültürel, sportif ve sanatsal çalışmalar yaparak günü tamamlarlar. Çocuklar hafta sonları okulun servis aracı ile rehber öğretmen eşliğinde şehir gezisine çıkar ve yine aynı araç ile kampüse geri döner. Gezide olan çocuklara öğle yemekleri paket şeklinde sunulmaktadır.  Bu tür etkinliklerin amacı çocukların birbirleri ile daha çok kaynaşması ve farklı kültürleri tanımasıdır.

Konaklama
Öğrenciler üniversitelerin kampüsünde bulunan yurtlarda kalırlar.Öğrenci tek kişilik veya 2-3 kişilik odalardan birinde konaklar. 2-3 kişilik odalarda banyo ortak kullanımlıdır, tek kişilik odalarda ise özeldir. Yurtlarda erkek ve kız öğrenciler ayrı katlarda kalırlar. Odalar her gün düzenli olarak temizlenmektedir.Çocuklar bu yurtlarda internet kullanımına da sahip olur. Öğrenciler, 3 öğün yemeklerini hep birlikte yemekhanede yerler. Yurtlarda okul personelleri de kalır veya çocukların her an ulaşabildiği nöbetçi personeller olur. Yurt konaklamaların yanı sıra aile yanı konaklamalar da Kanada Yaz Okullarına katılacak öğrencilerin seçtiği farklı bir tür konaklama çeşididir.

Kanada Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Kanada'ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU