SİZİ ARAYALIM  

Kanada Yaz Okulu

İçindekiler

Kanada, Kuzey Amerika’da bulunan ve başkenti ülkenin 4. büyük kenti olan Ottawa’dır. Yaklaşık 37 milyon nüfuslu Kanada’nın tek komşusu Amerika Birleşik Devletleri’dir. Kanada sahip olduğu 9,98 kilometre kare toprak ile yüz ölçümü bakımından Rusya’nın ardından dünyanın en büyük 2. ülkesidir. İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 resmi dil konuşulan Kanada’nın hükümdarı İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’dir. Birleşmiş Milletler raporuna göre dünyanın en mutlu 10 ülkesinden biri olan Kanada aynı zamanda dünyanın 11. büyük ekonomisine sahiptir. Kanada’da yaz ayları sıcak,kış ise oldukça soğuk geçmektedir.

Kanada Yaz Okulları

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada’da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.Her yıl dünyanın birçok ülkesinden binlerce öğrenci Kanada yaz okullarına,İngilizce veya Franszıca öğrenmek için başvuruda bulunmakta. 7-18 yaş arası çocukların eğitim görebildiği bu okullarda 2 ile 12 hafta arası ve haftada minimum 15 saat ders işlenir.Kanada yaz okullarında İngilizce’nin yanı sıra Fransızca eğitim de verilebilmektedir. İngilizce eğitim için ağırlıklı olarak Toronto ve Vancouver tercih edilir iken; Fransızca eğitim almak isteyenler dünyada Paris’ten sonra en fazla Fransızca’nın konuşulduğu şehir olan Montreal’i seçmektedir. Kursun ilk günü öğrenciler İngilizce veya Fransızca seviye tespit sınavına girdikten sonra yaş gruplarına ve dil bilgilerine göre sınıflara ayrılırlar ve sınıflardaki öğrenci sayısı 15’i geçmez.Çocuklar güne birlikte kahvaltı yaparak başlar sonra öğle yemeğine kadar İngilizce veya Fransızca eğitimi görür ve günün geri kalan zamanında kültürel, sportif ve sanatsal çalışmalar yaparak günü tamamlarlar. Çocuklar hafta sonları okulun servis aracı ile rehber öğretmen eşliğinde şehir gezisine çıkar ve yine aynı araç ile kampüse geri döner. Gezide olan çocuklara öğle yemekleri paket şeklinde sunulmaktadır.  Bu tür etkinliklerin amacı çocukların birbirleri ile daha çok kaynaşması ve farklı kültürleri tanımasıdır.

Konaklama

Öğrenciler üniversitelerin kampüsünde bulunan yurtlarda kalırlar.Öğrenci tek kişilik veya 2-3 kişilik odalardan birinde konaklar. 2-3 kişilik odalarda banyo ortak kullanımlıdır, tek kişilik odalarda ise özeldir. Yurtlarda erkek ve kız öğrenciler ayrı katlarda kalırlar. Odalar her gün düzenli olarak temizlenmektedir.Çocuklar bu yurtlarda internet kullanımına da sahip olur. Öğrenciler, 3 öğün yemeklerini hep birlikte yemekhanede yerler. Yurtlarda okul personelleri de kalır veya çocukların her an ulaşabildiği nöbetçi personeller olur. Yurt konaklamaların yanı sıra aile yanı konaklamalar da Kanada Yaz Okullarına katılacak öğrencilerin seçtiği farklı bir tür konaklama çeşididir.

Kanada Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Kanada‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.