sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / İskoçya

İskoçya Dil Okulları


İNGİLTERE HAKKINDA

İngiltere, Avrupa kıtasının kuzeyinde Britanya adalarında bulunmaktadır. İngiltere’nin başkenti Londra, para birimi ise Sterlindir. Dünyanın en çok ziyaretçi alan ülkelerin başında gelmektedir. İngiltere 19. YY da sürdürdüğü emperyalizm politikası ile dünyanın birçok bölgesinde sömürge sahibi olmuş ve bu İngiltere’nin güneş batmayan ülke olarak anılmasına sebep olmuştur. İngiltere iklimi okyanus iklimidir ve yılın büyük bir bölümü İngiltere havası kapalı ve yağışlıdır.

İNGİLTERE’DE DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Günümüz dünyasında pek çok insan yabancı bir dil öğrenmek adına uğraş vermektedir. Bunun nedenleri globalleşen dünya, üretim ve teknoloji kaynaklı hizmetlerin artması ve eğitimli birey sayısının artarak iş hayatında rakip sayısının artması olarak gösterilebilir.
Yabancı dil olarak bütün dünyanın ortak dili olarak kabul edilmiş İngilizce, en çok insanın konuştuğu ve bir o kadar da insanın öğrenmek istediği dil olmuştur. Bu konuda İngilizcenin doğmuş olduğu İngiltere; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen Türk adaylar için, Türkiye’ye olan yakınlığı ve İngiltere dil okullarının sunmuş olduğu birçok program sayesinde en çok tercih edilen ülkelerin arasına girmiştir.
İngiltere’de dil eğitimi veren dil okulları İngiltere’nin genel itibari ile güneyi olan Bournemouth, Brighton, Eastbourne, Tourqay ve Londra gibi bölgelerde bulunmaktadır ancak İngiltere’de dil eğitimi veren dil okulları sadece bu bölgeler ile sınırlı değildir, İngiltere’nin kuzeyinde de Manchester, Liverpool gibi bölgelerde de dil okulları bulunmaktadır.
İngiltere’de diğer ülkelere göre oldukça fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu okulların denetlenmesi ve hizmet kalitesinin belirli bir standartta tutulması için kurulmuş olan British Council ve English UK gibi kurumlar dil okulu hizmeti almak isteyen öğrencilerin mağdur olmaması adına çalışmaktadırlar. Advice Study Abroad; British Council ve English UK kurumlarına üye olmamış hiçbir dil okulu ile çalışmamaktadır.
Yurtdışında özellikle İngiltere’de dil eğitimini tercih eden insanlar pratik yapma beceresini günlük hayatlarında rahatlıkla buldukları gibi dil okullarının da ders sonrası sunmuş oldukları aktiviteleri ile İngilizce konuşma becerilerini geliştirmektedirler. Böylece İngiltere’de dil eğitimi; hedef odaklı, konuşmaya ve öğrenci ihtiyacına yönelik dil eğitimi olarak; İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için eşi benzeri olmayan bir eğitim olarak karşımıza çıkmaktadır.
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen herkes İngiltere dil okullarına başvuruda bulunabilirler. İngiltere’deki dil okullarının ders programları öğrencilerin kayıt olmuş olduğu programlar ve dil okullarına göre farklılık göstermek ile birlikte genel itibarı ile sabahtan öğlene kadar İngilizce dersleri öğleden sonra ise aktivite şeklinde olmaktadır.

KONAKLAMA

İngiltere dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İngiltere’de ki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

 

PROGRAMLAR

İngiltere’de ki dil okulları İngilizce dil eğitimi alacak öğrencilere Genel İngilizce, Yarı yoğun ya da yoğun, IELTS hazırlık gibi her ihtiyaca yönelik dil eğitimi programları gibi çeşitli programlar sunmaktadır.
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İngiltere dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

İngiltere’de 6 aya kadar eğitim almak isteyen öğrenciler için 6 aylık öğrenci vizesi çıkmaktadır. 6 ay ve daha fazla eğitim almak isteyen öğrenciler için ise 11 aylık öğrenci vizesi çıkmaktadır. Öğrenciler bu aldıkları vizeyi İngiltere’de uzatma şansı bulamamaktadırlar. Yeşil pasaport sahipleri de İngiltere’de eğitim almayı planladıkları süreye göre vize almaları gerekmektedir.

İngiltere’deki başlıca dil okulları ; EC ENGLISH, KAPLAN, LSI, STAFFORD HOUSE, BERLITZ, EMBASSY, KINGS, EURO CENTERS, OXFORD INTERNATIONAL, THE LANGUAGE GALLERY, LAL, REGENT gibi okullardır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Edinburgh
Edinburgh Dil Okulları

İskoçya Şehir Rehberi

Snow Edinburgh

Dünyanın Görkemli Başkentlerinden Edinburgh

Edinburgh, İskoçya'nın doğusunda kuzey denizine yakın oldukça özel manzaralara sahip harika bir yerleşim yeridir. Ayrıca 1437 den beri de İskoçya’ya başkentlik yapmaktadır. Diğer dünya kültür ve eğitim başkentleri gibi Edinburgh sosyal yaşam olarak güçlü bir yapıya sahiptir. Şehir Kuzeyin Atinası olarak anılmaktadır ve gerçek bir gelişim örneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi kanıtlar bir niteliğe sahip olan Edinburgh Unesco tarafından Dünya Miras Listesi' ne dahil edilmiştir ve gördüğünüzde gerçekten bu dikkat çekiciliği fark edeceğiniz şüphesizdir.

Edinburgh Bambaşka Bir Yaşam Merkezi

Dünyada bilmek ve tanımak istediğimiz onlarca merkezden biri olan Edinburgh’da gezilmesi ve görülmesi gereken birçok yer mevcuttur. Bu liste tamamen kişisel tercihlerle harmanlanabileceği gibi turlar ile de rahatlıkla gezilmesi mümkün olmaktadır. İlk olarak CaltonHill dikkatleri üzerine çeken bir merkezdir. Burası Edinburgh da bir tepeye konumlandırılmış anıt olarak karşınıza çıkmaktadır. Daha sonra ise karşımıza Royal Mile de görmeniz gereken St. Giles Katedrali çıkmaktadır. Eşsiz bir mimariye sahip katedralde masalsı bir görünüm gözlerinizden kaçmayacaktır. Bir diğer görülmeye değer yer ise ThePalace Of Holyroodhouse senede bir hafta kraliçeyi ağırlayan bu saray görülmesi gereken yerlerdendir. Bu görülmesi gereken yerler birbirlerine 15-20 dakika yürüme mesafesindedir.

Edinburgh’ta Ulaşım

Edinburgh’ta pek çok yokuş ve eğimli yollarla karşılaşacak olmanıza rağmen şehri kolaylıkla yaya olarak gezebilirsiniz. Yaya olarak şehri gezmenin yanı sıra şehri tramvay ile de gezmeniz mümkündür. Her 10 dakikada 1 sefer yapılmak ile birlikte şehir içi tek yön tramvay bilet ücreti ise 1.60 sterlindir. Aynı zamanda bu tramvay ile hava alanına gidebilirsiniz. Tramvaya alternatif ise iki farklı otobüs firması tarafından işletilen otobüslerdir. Otobüsleri de kullanarak şehir içerisinde seyahat edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Edinburgh Dil Eğitimi

Dil öğrenmek amacı ileEdinburgh’da dil eğitimi almak uygun bir tercih olacaktır. Edinburgh, tarihi ve kültürel yapısı, öğrenciler için ekonomik yaşam giderlerinden dolayı tercih edilen gözde merkezlerin başında gelmektedir. Yukarıda bahsedilen nedenler Neden Edinburgh’ta eğitim alınmalı sorusuna cevap taşımaktadır. Ancak bu sorunun sadece cevabı yukarıda bahsi geçenler ile sınırlı değildir. Edinburgh, aksan gereği İngilizceyi hızlı kullananların yaşadığı bir şehirdir. Bu nedenden dolayı Edinburgh’ta İngilizce eğitim alacaklar İngilizceyi daha hızlı konuşabilmekte ve yeryüzünde birçok farklı aksanı kolaylıkla algılamaktadır. Üstelik Edinburgh Üniversitesi dünyanın en iyi 9. üniversitesi seçilerek Dünyanın En İyi On Üniversitesi arasına girmeyi başarmış bir okuldur. Dolayısı ile en yüksek kalitede ve dünya şartlarına en uygun seviyede eğitim almanız daha kolay olabilecektir.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU