SİZİ ARAYALIM  

Yurtdışında Yaz Okulları

İçindekiler

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Yurtdışı yaz okullarına katılacak öğrenciler bir yandan eğlenerek İngilizce öğrenirler bir yanda da farklı kültürden öğrenciler ile ilişkilerini geliştirerek kültür ve tecrübe zenginliği elde etmiş olurlar. Yurtdışı yaz okulları öğrencilerin bireysel ya da arkadaş, okul veya sınıf gruplarının toplu bir şekilde başvuracağı programlardandır.

Neden Yurtdışı Yaz Okulu ?
Öğrencilere kişisel gelişimlerinde katkıda bulunur.

  • Öğrenciler İngilizcelerini geliştirme imkanı bulurlar.
  • Farklı kültürden bir çok insanı tanıma imkanının yanında gittikleri ülkenin kültürünü de öğrenme imkanı bulurlar.
  • Öğrenciler var olan özgüvenlerini geliştirme imkanına sahip olurlar.
  • Öğrenciler doğa ile iç içe bir ortamda bulunma ve yaşama imkanına sahip olurlar.

Kimler Katılabilir ?

7-17 yaş aralığında ki her öğrenci yurtdışı yaz okullarına kayıt olabilmektedir. Bazı yaz okulu merkezlerine göre değişmek ile birlikte 14-17 yaş, 8-15 yaş aralığında öğrenci kabul eden yaz okulları da mevcuttur.

Yurtdışı Yaz Okulları İçeriği

Yaz okullarında öğrenciler güne iyi bir kahvaltı yapmak ile başlarlar. Öğlene kadar öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmeye yönelik dersler ve içerikler olmaktadır. Öğleden sonra da öğrencilerin kişisel becerilerini geliştirecek aktiviteler yapılmaktadır. Hafta sonları ise tam gün ya da yarım gün olmak üzere yakın şehirlere geziler de düzenlenmektedir.

Konaklama

Aile Yanında Konaklama

Bu konaklama çeşidi her yaz okulunda bulunmamasına rağmen birçok yaz okulunda mevcuttur. Bu tür konaklama çeşidini seçecek öğrenciler okulların yıllardan boyu çalıştığı ve bulunmuş olan ülkenin yetkili mercileri tarafından sürekli denetlenen seçkin ailelerin yanında konaklama sağlarlar. Yurtdışı yaz okullarında aile yanı konaklamalarında 4-5 öğrenci aynı ailede konaklayabilmektedir ve öğrenciler akşamları aileler ile geçirmek durumunda olduklarından öğrencilerin sosyal aktivitelere katılma oranı düşük olmaktadır. Bu neden dolayı bu konaklama çeşidi pek tercih edilmemektedir.

Okul Kampüsünde Yurt Konaklama

Bu konaklama çeşidini seçecek öğrenciler genellikle okulların kampüsünün içinde bulunan yurtlarda kalmaktadır ve öğrenciler bu yurtlarda 7/24 okul görevlileri tarafından kontrol edilmektedir. Okula yakınlığı, aktivitelere katılma oranından dolayı yurtdışı yaz okullarında en çok tercih edilen konaklama seçeneklerindendir. Bu konaklama çeşidinde öğrencilerin yaşayabileceği herhangi bir olumsuzluk okul yetkilileri tarafından anında müdahale edilebilmesinden dolayı kolaylıkla çözülebilmektedir.

Yurtdışı Yaz Okulları Hangi Ülkelerde?

Yurtdışı Yaz Okullarında gidebileceğiniz ülkeler;
İspanya, İngiltere, Malta, İrlanda, Kanada, Amerika, Almanya ve Fransa gibi ülkelerdir.

Yaz Okulları Ülke Seçenekleri