SİZİ ARAYALIM  

Chicago Dil Okulları

İçindekiler

Chicago, Kuzey Amerika Kıtasında bulunana Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyaca ünlü şehirlerinden biridir. Chicago şehri Amerika’nın kuzeyinde Illinois eyaletinde oldukça güzel ve gelişmiş bir şehirdir. Birçok ülkeden gelen turistler tarafından ziyaretçi akımına uğramaktadır. Chicago Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek nüfusuna sahip ülkelerden biridir. Chicago dil eğitimi açısından da çok Amerika’da tercih edilen şehirlerin başında gelmektedir. Chicago’da alacağınız İngilizce eğitimi ile yabancı dilinizi geliştirebilir ve pratik yapabilirsiniz. Siz de bu şehre gelerek hem İngilizce eğitimi alabilir hem de bu eşsiz şehrin sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

Chicago’da Sosyal Yaşam

Amerika’nın en ünlü şehirlerinden olan Chicago pek çok sosyal aktivite içerisinde barındıran bir şehirdir. Chicago’da sosyal yaşam seviyesi diğer şehirlere göre yüksektir. Chicago’da pek çok eğlence merkezi ve halkın keyifli vakitler geçirdiği sosyal alanlar bulunmaktadır. Ayrıca birçok ünlü restorana ev sahipliği yapmaktadır aynı zamanda şehir halkın bedava katılabileceği konser ve etkinlik alanları ile doludur. Chicago, Amerika’nın diğer şehirlerine göre öğrencilere daha ucuz bir yaşam sunmaktadır. Birçok spor faaliyetleri için de alanlar yer alan şehirde istediğiniz sporu yapabilirsiniz.

 

Chicago’ya Nasıl Ulaşılır?

Ülkemizden de Chicago şehrine hem aktarmalı hem de direkt uçuşlar bulunmaktadır. Chicago ulaşım açısından büyük kolaylık sağlayan bir şehirdir. Chicago, Madison ve Milwaukee gibi büyük şehirlere kara ve demir yolları ile bağlıdır. Bunun yanında Chicago şehri bulunduğu lokasyon durumundan dolayı transit bölge özelliğini taşıyarak bir çok eyalet ve şehri birbirine bağlamaktadır.

 

Chicago’da Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimin oldukça iyi olduğu şehirde pek çok kişi Chicago’da dil eğitimi alarak yabancı dilini geliştirmektedir. Peki, neden Chicago’da dil eğitimi alınmalıdır? Dil eğitimi için imkanların en yüksek olduğu şehirde son teknolojiye sahip dil okulları bulunmaktadır. Bunun yanında Chicago gezilecek yerler açısından da zengin olması, Amerika’nın diğer büyük şehirlerine göre daha uygun bir seçenek olması binlerce öğrenciyi Chicago’da dil eğitimi almaya itmektedir.

 

Chicago’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Chicago’da gezilecek pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Amerika’nın en uzun binalarından olan Willis kulesi şehrin en önemli sembollerden biri olup Chicago görülecek yerler listesinin başında yer almaktadır. Ayrıca şehirde Bulut kapısı adında heykel park alanı da bulunmaktadır. Şehirde tarihi ve kültürel bir çok müze ve sanat merkezleri de bulunmaktadır.