sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / İrlanda

İrlanda Dil Okulları


İRLANDA HAKKINDA

İrlanda; dil okuluna giderek İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için eşsiz doğa güzellikleri, orta çağ döneminden kalma tarihi mimarisi, sosyal ve kültürel zenginliğinin yanı sırasıcak kanlı yardım sever insanları ve diğer dil okulu eğitimi alınacak ülkelere göre daha ekonomik fırsatlar sunması ile vazgeçilmez bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.
İrlanda Cumhuriyeti Avrupa’nın kuzeyinde İrlanda adalarında yer almaktadır. Ortalama 5 milyon civarında olan nüfusun yüzde 95’i yerli İrlandalılardan oluşmak ile birlikte resmi dilleri İrlandaca ve İngilizcedir. Halkın büyük bir çoğunluğu İrlandaca bilmesine rağmen konuşma dili İngilizcedir. İrlandaca resmi devlet dairelerinde kullanılmaktadır ve ülkenin eğitim dili İngilizcedir.
İrlanda’nın başkenti olan Dublin şehri Avrupa’da en çok ziyaret edilen şehirlerin başında gelmektedir. Ülke yıllar boyunca İngiliz sömürgeciliğinin altında bulunmasından dolayı İngiliz kültürü izleri ülkenin her yanında sosyal ve kültürel hayatta karşımıza çıkmaktadır. İrlanda’nın para birimi Eurodur.

İrlanda aynı zamanda güvenlik konusunda Avrupa’da ki birçok ülkeye göre çok daha güvenli bir ülke konumundadır. İrlanda trafiği Avrupa’nın en az kaza yapan trafik oranına sahiptir. İrlanda ülkesinin iklimi okyanus iklimidir. Kışları yumuşak yazları ise serin ve bulutludur.

İRLANDA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İrlanda’da İngilizce eğitim vermek için kurulmuş dil okulları genel itibari ile İrlanda’nın Dublin şehrinde bulunmaktadır ancak bu şehrin dışında Cork ve Galway şehirlerinde de dil okulları bulunmaktadır.

İrlanda; İngilizce dil eğitimi almak isteyenler adına sağlamış oldukları kolaylıklar ile son yıllarda popüler destinasyon olarak Avrupalıların dil eğitimi için seçtikleri birinci ülkelerin arasında olmuştur. Genel itibari ile Portekiz, İspanyol ve İtalyanların tercih ettiği ülke olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun akabinde Türkler tarafından tercih edilmeye başlansa da İngilizce dil eğitimi için dil okullarına kayıt yapan öğrencilerin %2-4 lük kısmını Türkler oluşturmaktadır. Buda İrlanda’nın Türkler tarafından neden tercih edilmesi gerektiğinin en önemli sebeplerinden olmaktadır.
İrlanda’da önü çeken dil okulları, EC English, Atlas Language School, Berlitz, Emerald, Delfin,ISE,Swan gibi okullardır. Bu dil okulların yanında yüzü aşkın farklı dil okulları da bulunmaktadır. Bu kadar çok okulun bulunmasından dolayı İrlanda Cumhuriyeti dil okullarının sunmuş oldukları İngilizce dil eğitim kalitesinin düşmemesi ve öğrencilerin mağdur edilmemesi için dil okullarını denetleyen kuruluş olan MEI kurmuştur ve böylece İrlanda’da dil okuluna giden öğrenciler belirli bir standart kalitenin altında dil eğitimi almaları ve mağdur olmaları önlenmiştir.

İrlanda birçok IT ve Global şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Bu şirketlere örek verilecek olursa Microsoft, Apple, Intel, Pfizer, IBM, Citi, Facebook, Yahoo, Google gibi şirketlerdir. İrlanda’nın dil eğitimi almak isteyip 25 hafta ve üzeri dil okullarına kayıt yaptıracaklara çalışma izni vermesi ile öğrencilerin bu gibi firmalarda çalışma imkanı bulabilirler. Bunların yanında İrlanda’da dil okuluna giden öğrenciler hizmet ve turizm sektöründe de çeşitli işlerde çalışmaktadırlar.

KONAKLAMA

İrlanda dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İrlanda dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR

İrlanda’daki dil okulları dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık, İş İngilizcesi gibi birçok farklı programı siz değerli öğrencilerine sunmaktadır.
İrlanda’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İrlanda dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

İrlanda Cumhuriyeti kısa süreli dil eğitimi almak isteyen kişiler için 12 haftaya kadar sunmuş olduğu Pilot uygulama ile İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere vize kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra uzan dönemli kayıtlarda (25 hafta ve üstü) öğrencilerin eğitim süresi boyunca çalışabilmeleri adına çalışma izini de vermektedir. Aynı zamanda 25 haftalık İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler GARDA (polis kaydı) ile 25 haftalık eğitiminin yanında artı 8 haftalık full time çalışma imkanına sahip olabilmektedirler. Kısaca 6 ay İngilizce dil okuluna kayıt olan öğrenciler 8 ay İrlanda’da kalabilmektedirler.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Dublin
Dublin Dil Okulları

İrlanda Şehir Rehberi

Snow Dublin
Snow Galway

İngilizce Eğitimine Kapsamlı Yaklaşım

İngilizce artık her alanda kullanılan bir dildir. Uluslararası şirketlerde çalışan kişilerin yanı sıra ulusal şirketlerde çalışan kişilerde birçok İngilizce bilgisine ihtiyaç duymaktadır. Hatta günlük yaşamda da elektronik cihazlar, internet kullanımı gibi alanlarda da İngilizce bilgisi gereklilik olmaktadır. Dublin’de dil eğitimi, İngilizce eğitimi almak isteyenler için doğru bir tercih olarak ortaya çıkmaktadır. Dublin, İngilizce eğitimi konusunda sosyal yaşamı içine alan kapsamlı eğitim sistemine sahip bir şehirdir. Dublin İngilizce ile 24 saat iç içe yaşayan bir şehirdir.

Dublin’de Hayat

İngilizce eğitimi konusunda birçok seçenek sunan bir şehir olan Dublin, Avrupa kıtasının kuzey batısında Büyük Britanya adasında bulunan İrlanda Cumhuriyeti’nin başkentidir. Dublin’de sosyal yaşam; Avrupa’da en çok ziyaretçi alan bir şehir olması nedeniyle oldukça renklidir. Şehirde yaşayan kişiler oldukça huzurlu ve naziktir. Şehirde birçok uluslararası teknoloji devi şirketin bulunması nedeniyle iş yaşamında da bilgi birikimi ve tecrübe edinilebilecek bir yerdir. Şehirde yaşayan kişilerin eğitim ve kültür düzeyi oldukça yüksektir.

Öğrenciler içinde çeşitli alternatiflerin değerlendirilebileceği ve kolay yaşanabilecek bir şehirdir. Dublin, gezilecek yerler açısından oldukça geniş seçenek mevcuttur. Dublin Kalesi, İrlanda Ulusal Müzesi, Grafton Caddesi, birçok katedral, Trinity College ve Phoneix Park mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir. Howth kasabası ve Temple bölgesi’de Dublin şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Şehirdeki müzeler ücretsiz olmasının yanı sıra herhangi bir izdiham yaşanmadan sakin bir şekilde dolaşma imkanı sunmaktadır. Dublin ulaşım açısından günün her saati tren ve otobüs seferlerinin bulunabildiği şehirdir. Öğrenciler için oldukça ucuz fiyatlarla yararlanma imkânı sunan öğrenci kartları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bu kart tren, tramvay ve otobüslerde kullanılabilmektedir. Dublin İngilizce eğitiminin Avrupa’daki ve ülkedeki merkezlerindendir.

Dil Eğitiminde Yüksek Başarı

Neden Dublin'de dil eğitimi alınmalıdır? Gezilecek ve görülecek yerlerinin fazlalığı eğitimi isteklendirme yönünde destekleyecek şekilde olması, şehirde yaşam konusunda oldukça ekonomik seçenekler bulunduğundan, 6 ay ve üzeri eğitimlerde öğrenciler için çalışma izninin çıkmasından ve bir çok uluslararası bilişim firmasına ev sahipliği yapmasından dolayı Dublin, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin vazgeçilmez lokasyonu olmuştur.Eğitim gören birçok kişi tarafından yüksek başarı ile dil eğitimini bu şehirde tamamlamıştır. Öğrenciler için çok uygun olan şehirde tarihi doku, kültür ve teknolojinin iç içe geçmesi ile ulaşılabilecek birçok imkân barındırmaktadır.

Sanat dolu bir şehir olan Galway, İrlanda’nın en ünlü şehirlerinden biridir. Şehirde rengarenk publar, canlı müzik ortamları, restoran, kafeterya ve bol miktarda tiyatro gösterisi bulunmaktadır. Galway ayrıca İrlanda’nın hem en rahat hem de en güvenli kenti olarak kabul edilmektedir. Bu özellikleri bakımından şehir dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için oldukça elverişlidir.

Galway’a Ulaşım
Galway’a Türkiye’den ulaşılabilecek en ideal ve hızlı yol hava yoludur. Şehre Türkiye’den direk uçuş bulunmamakla birlikte Dublin üzerinden aktarmayla ulaşmak mümkündür. Dublin’e ulaştıktan sonra otobüs ya da tren yolu ile şehre kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ayrıca dileyenler Dublin üzerinden aktarmalı uçuş ile Galway’e gidebilirler.

Galway’de Ulaşım
Galway küçük bir şehir olması nedeniyle yürüyerek de gezilebileceğiniz bir şehirdir. Toplu taşıma kullanmak isteyenler otobüs, metro ve taksi gibi alternatifleri değerlendirebilirler.

Galway’de Yaşam Masrafları
Galway’de her bütçeye yönelik olarak alışveriş yapılabilecek pek çok mağaza, dükkan ve alışveriş merkezi bulunmaktadır.

İklim Şartları
Galway’de yıl boyunca ılık bir iklim görülmektedir. Kış ayları ılık geçmekte yaz aylarında da her zaman ılık bir hava görülmektedir.

Sosyal Yaşam
Galway sosyal yaşam bakımından hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır. Şehirde çok hareketli bir gece hayatı vardır. Akşamlarınızı değerlendirmek için içinden seçebileceğiniz sayısız bar ve eğlence noktası seçenekleri söz konusudur. Monroe’s Live, Karma Club, The King’s Head , Monroe’s Tavern, The Front Door Sonny’s Bar and Restaurant Galway’de gidilebilecek mekanlardan bazılarıdır.

Gezilecek Yerler
Turistik alanlarıyla dikkat çeken Galway’de bulunan St. Nicholas Kilisesi, ülkenin en büyük ortaçağ kilisesidir. 1320 yılında yapılan kilise, şehirde inanç turizmi açısından en çok ziyaretçi çeken noktadır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU