SİZİ ARAYALIM  

Work and Study Avustralya

Okul Seçenekleri

İçindekiler

Avustralya Hakkında

Avustralya’nın resmî adı Avustralya Milletler Topluluğu’dur. Avustralya’nın nüfusu yaklaşık 25 milyondur ve başkenti Canberra’dır. Ülkenin resmî dili İngilizce, para birimi Avustralya Doları’dır. Avustralya kıtasının neredeyse tamamını kaplayan bu ülkeye komşu 7 ülke vardır; Endonezya, Papua Yeni Gine, Vanuatu, Yeni Kaledonya, Doğu Timor, Solomon Adaları ve Yeni Zelanda’dır. Huzur dolu olan Avustralya, Birleşmiş Milletler raporuna göre yaşam kalitesi en yüksek 2. ülkedir. Ülkenin en çok turist çeken şehri Sydney’dir. Toprak bakımından en büyük 6. ülke olan Avustralya, tropikal iklime sahiptir. Avustralya denince akla ilk gelenlerden biri de kangurudur bunun nedeni ise ülkede insandan çok kangurunun olması. Avustralya halkı pubları çok sever ve bu yüzden her yerde pub bulunur. Avustralya’da yılın birçok bölümünde festivaller yapılır ve eğlencenin sınırı yoktur.

Work and Study Avustralya, hem çalışıp para kazanacağınız hem de İngilizce eğitimi alacağınız programın adıdır. Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Work and Study Avustralya programını tercih etmesindeki en büyük neden ülkenin resmî dilinin İngilizce olmasıdır. Avustralya, İngilizce dil eğitimi için gelen öğrencilere eğitim döneminde 2 haftada 40 saat çalışma izni verir. Bu 40 saati isterseniz 1 haftada isterseniz haftada 20 saat çalışarak 2 haftada bitirebilirsiniz, okul olmadığı dönemlerde ise tam zamanlı çalışma imkânı sağlanır. Avustralya’da saatlik çalışma ücreti 15-25 Avustralya Doları arasındadır. Çalışmaya başlamak için tek şart okula resmî olarak başlamanız. Avustralya vizesi 1-2 hafta gibi sürede çıkmaktadır ancak Avustralya Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı olarak bu süre uzayabilmektedir. Bundan dolayı vize başvurusu seyahat tarihinden en az 4 hafta önce yapılmalıdır.

Neden Work and Study Avustralya?

  • Anadili İngilizce olan bir ülkede dil eğitimi
  • Hem eğitim görüp hem çalışma imkânı
  • Okul dışında da sadece İngilizce konuşma fırsatı
  • Dünyada yaşam kalitesi en yüksek 2. ülke 
  • Suç oranı çok düşüktür
  • Çalışmak için ayrıca bir izin gerekmez
  • Avustralya, eğitim kalitesi en yüksek ülkelerin başında gelmekte
  • İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülke
  • Avustralya, eğlence hayatı, publar, festivaller, çeşitli sportif aktiviteler ile eşsiz bir olanağa sahip

Avustralya Work and Study Ücretleri Ne Kadar?

Avustralya Work and Study ücretleri, öğrencilerin gidecekleri süreye ve seçtikleri dil okuluna göre değişkenlik gösterir.25 haftalık Word & Study programlarının eğitim fiyatları ortalama 4300 AUD’dan başlamaktadır.

Avustralya Work And Study Programına Kimler Katılabilir?

Avustralya Work and Study programlarına başvuru yapmak için herhangi bir koşul gerekmemektedir. 18 yaş ve üzerindeki bütün öğrenciler Work and Study programına başvuruda bulunabilir.

Avustralya Work and Study Başvuru Şartları Nelerdir? 

Avustralya Work and Study programlarına başvuru yapmak için herhangi bir koşul gerekmemektedir. 18 yaş ve üzerindeki bütün öğrenciler Work and Study programına başvuruda bulunabilir.

Avustralya Work and Study Başvuruları ne zaman yapılmalıdır?

Avustralya’daki dil okulları, yılın her dönemi dil eğitimine ve kaydına açıktır. Dolayısıyla Work and Study başvurunuzu istediğiniz herhangi bir dönemde yapabilirsiniz.

Avustralya Work and Study Program İçin Vize Nasıl Alınır?

Avustralya Work and Study programı dahilinde vize hakkında bilinmesi gereken ilk kural öğrencilerin eğitim süresi ve kayıt oldukları kuruma göre gerekli evrakların değişkenlik gösterdiğidir. Öğrencilerin vize dosyaları ilk aşamada ilgili okullar tarafından kontrol edilmekte ve okul onayından sonra ancak vizeye başvuru yapılması mümkün olmaktadır. Ne kadar süreli eğitim alacağınızın bir önemi olmaksızın yıllık yaşam giderlerinizi banka hesabınızda belirtmeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından zorunlu hale getirilmiştir.


Avustralya Work and Study Konaklama İmkanları Nelerdir? 

Avustralyaya Work and Study için giden öğrencilerin aile yanı konaklama, yurt seçenekleri ya da öğrenci evi konaklama gibi çeşitli opsiyonları bulunmaktadır.Avustralya’da hem dil okuluna gidip hemde çalışmak isteyen öğrenciler için popüler olan seçenek çoğunlukla yurtlar olmaktadır.

Avustralya Work And Study Programı İçin Ücretsiz Danışmanlık

Avustralya’da Work and Study Programıyla ilgili aşağıdaki konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz;

• Okul, Program seçimi konusunda Danışmanlık 

• Konaklama Seçenekleri hakkında Danışmanlık

• Uçak bileti ve Vize İşlemleri Danışmanlığı

• Sağlık Sigortası Danışmanlığı 

• Eğitim Danışmanlığı

• Yurtdışında 7/24 Destek ve Danışmanlığı

ve daha fazla bilgi için iletişim formumuza bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Diğer Popüler Work And Study Ülkeleri