SİZİ ARAYALIM  

Melbourne Dil Okulları

İçindekiler

Melbourne hakkında

Melbourne öncelikle Okyanus’ ya kıtasından Avusturalya ülkesinde bulunan şehirlerden biridir. Turizm ve dil eğitimi yönünden yoğun talep alan şehirler arasındayer almaktadır. Melbourne aynı zamanda Avustralya’da bulunan Victoria eyaletinin başkenti durumundadır. Nüfusu 3,7 milyondur. Dünyanın en güneyinde bulunup bir milyon nüfusu aşan tek şehirdir ve Avusturalya’nın üçüncü büyük yüzölçümüne sahip şehridir. Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri arasında yer almasının yanı sıra turistik açıdan en gözde şehirleri arasındadır.

Melbourne’de sosyal yaşam

Birçok şehirlerde olduğu gibi şehir merkezleri kalabalık diğer semtler ise sakindir. Kentleşme açısından ise sadece şehir merkezinde gökdelenler bulunur diğer semtlerde evler iki katı geçmemektedir. Yüzölçümü olarak büyük olduğundan şehrin bütününe hakim olmak biraz zor olabilir. Tiyatro, sinema, spor, sergi salonları, galeriler gibi kültür sanat merkezleri şehir merkezinde daha yoğun bulunmaktadır. Avustralya’nın film endüstrisinin en önemli yapımları burada yer alır. Ayrıca Avustralya’nın en büyük ve önemli sanat galerileri de bu şehirde yer almaktadır.

Melbourne da gezilecek ve görülecek yerler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi şehir güneyde kaldığı için sahilleri çok önemli yer tutar. Su sporlarıyla ilgilenen gezginler buraya yoğun bir şekilde ziyaret etmektedirler. Ayrıca bu şehir eşsiz bir doğaya sahiptir. Melbourne gezilecek yerler denince Yara Nehri, Federasyon Meydanı, Puffing Tarihi Treni, Flinders Cadde İstasyonu gibi çok önemli yerler akla gelir. Bunların yanında Melbourne’de kesinlikle görülmesi gereken yerler ise Kraliyet Botanik Bahçesi, Victoria Ulusal Galerisi, Melbourne Müzesi, St. Paul Katedrali olarak sıralanabilir.
Melbourne’de ulaşım olarak bahsedersek, şehir içi ulaşım olarak dünyanın en gelişmiş şehirlerinden olan Melbourne hem uygun hemde konforlu bir ulaşımı şehir sakinlerine sunmaktadır. Şehirdeki tüm toplu taşımalar için geçerli olan tek kart ile toplu taşımaları kullanmak mümkün olmaktadır. Melbourne toplu taşıma araçları şehrin neredeyse her noktasına gitmektedir. Toplu taşımalar arasında en gelişmiş olanı ise tramvaydır. Melbourne tramvayları şehrin dört bir yanına seferler düzenlemektedir.

Melbourne dil eğitimi için uygun mudur?

Melbourne’nun gezilecek ve görülecek yerleri gibi dil okulları da fazladır. Melbourne şehrine dil eğitimi için giden öğrencilerin çoğunun öncelikle çalışma izni bulunur. Melbourne öğrencilerin rahatlıkla iş bulabilmesi adına da uygun bir şehir olarak karşımıza çıkar. Ülkenin resmi dili İngilizce olduğu için ülkenin yüzde 81’i İngilizce konuşmaktadır. Geri kalanları ise yerlilerin dillerini konuşmaktadırlar. Melbourne ingilizce eğitimi almak için seçilen şehirlerin başında gelir. Yukarıda yazılanlar neden Melbourne’da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusunu rahatlıkla cevaplamaktadır. Aynı zamanda Melbourne dünyaca ünlü dil okullarına ev sahipliği yapar ve okulların pratiğe dayalı ve dil mantığını anlamaya yönelik eğitim sistemleri de Melbourne şehrinin dil eğitimi için seçilmesinde etkili olmuştur.