SİZİ ARAYALIM  

Los Angeles Dil Okulları

İçindekiler

Melekler Şehri Los Angeles

Tüm dünyaca Melekler Şehri adıyla anılan Los Angeles şehriLos Angeles Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaletinde Büyük Okyanusun doğusunda dağların arasında bir cennet köşesidir. Yılın neredeyse her günü güneşli olan bir şehirdir. Ülkemizden Los Angeles’e ulaşım direk uçuşlar ve Avrupa aktarmalı uçuşlar ile gerçekleştirilmektedir.

Los Angeles Ulaşım

Los Angeles büyük bir şehir olmasından dolayı şehir içi mesafeler oldukça uzundur ve Los Angeles şehrinde en uygun ulaşım aracı kendi aracınız olmaktadır. Günlük kirası 20 dolardan başlayan fiyatlar ile Los Angeles’ta araba kiralamanız mümkündür. Bunun yanında 6 farklı hattı ile Los Angeles metrosu ulaşım için alternatif oluşturmaktadır.

Gezilecek En Özel Şehir Los Angeles

Bazılarınız fazlasıyla şanslı Los Angeles gerçekten dünyanın gezilecek yerleşim yerlerinin başında bulunmaktadır. Dünyanda pek çok insanın merak ettiği Los Angeles şehri gezilecek ve görülecek yerler açısından oldukça zengindir. Tanınmış ve dünyaca üne ulaşmış Hollywood ve Disneyland Los Angeles’in önemli kültürel yerlerdendir. Gezilecek yerlere ilk olarak şehir merkezinden yani Downtowndan başlamanız faydalı olacaktır. Işıklar ve canlılık gerçekten başınızı döndürecek güzelliktedir. Doyamayacağınız bir görsel şölenin ardından dünya sinemasının merkezi olan Hollywood ise kesinlikle gezmeniz gereken bir diğer durak olmaktadır. Burası dünyaca ünlü yıldızların el ve ayak izlerini bıraktıkları Hollywood bulvarı ile, ünlülerin yaşadıkları milyon dolarlık evleri ile, Dağın ortasında dünyaca ünlüHollywood tabelası ile ve çeşitli alışveriş merkezleri ile dikkat çeken merkezlerden biridir. Beverly Hills semti de kesinlikle görülmeden dönülmemesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ülkelerinden yüzlerce kilometre yol kat ederek gelen turistlerin uğramadan asla geri dönmek istemeyeceği bir yer de masallar diyarı Disneyland’dır. Tüm ihtişamı ve sevdiğiniz çizgi film karakterleri ile karşılaşma imkanı sizleri Disneyland’ da bekliyor olacaktır.

Los Angeles’da Sosyal Yaşam

Dünyada Los Angeles sosyal yaşam için en büyük örnek kentlerden biridir. Her mevsim capcanlı bir yaşama sahip Los Angeles gerek renkli gece hayatı gerek insanların sıcak kanlılığı ve gerek ise sosyal kültürel aktivite alternatifleri ile her geçen gün milyonları kendine hayran bırakmaktadır.
 

Amacınız Yeni Bir Dil Öğrenmekse

Dil öğrenmenin birçok çeşidi bulunmaktadır ancak neden Los Angeles’da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna en doğru yanıt; Bu kadar güzel bir yerleşim yerinde İngilizceyiyerinde ve kolayca öğrenebilir ve kolaylıkla pratik yapma imkanı bulabilmeniz olacaktır. Bu şehirde Hem dil öğrenecek hem de Los Angeles’ı İngilizce konuşarak yaşayabileceksiniz. Yılın her dönemi burada dil eğitimi almak için uygun zamandır. Siz kendinize en uygun olan zamanı seçebilir ve eğitiminize başlayabilirsiniz.