SİZİ ARAYALIM  

Sydney Dil Okulları

İçindekiler

Avustralya Da Önemli Bir Merkez

Sidney, Jackson Limanı’nın kıyılarında kurulan, Avusturalya’nın en eski yerleşimlerinden biridir. İkonik mimarisi, 70’in üzerinde muhteşem plajı, inanılmaz granit kayalıkları ve şehri çevreleyen güzel bir limanı ile popüler bir turizm merkezidir. Ülkenin ekonomi dahil her açıdan merkezi konumundadır. Bilinenin aksine Avusturalya’nın başkenti değildir. Başkent Canberra’dır. Sidney, Darut kabilesinin anayurdu olması nedeniyle tarih öncesinden kalma yerleşkelere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca her zevke ve ilgiye hitap edecek birinci sınıf alışveriş, müzik, kültür ve sanata sahiptir. Sidney Opera Evi, Sidney Köprüsü, Sidney Kulesi ve Darling Limanı Sidney’in görülmeye değer yerleri arasında yer alır. Sidney, 5,3 milyon nüfusa sahiptir.

18.yüzyılda Avusturalya İngiliz sömürgesi altında iken Sidney, altmış yıl boyunca İngiliz toplumunun istenmeyen, suçlu kişilerini barındırılması için kullanılmıştır. Buna rağmen Sidney dünyaca ünlü bir kültür ve sanat merkezi hâline gelmiştir. Ayrıca Sidney, birçok kaynak tarafından dünyanın en yaşanabilir 10 şehri arasında gösterilmektedir. 2000 Yaz Olimpiyatları gibi birçok uluslararası sanat ve spor etkinliğine ev sahipliği yapmıştır. Sidney turizmi ile de kendinden söz ettirmektedir. Şehir dünyanın en çok ziyaret edilen beş şehri arasında yer alır. Her yıl milyonlarca turist şehrin simge yapılarını görmek için şehri ziyaret etmektedir.

Sydney’e Ulaşım ve Sydney’de Ulaşım

Türkiye’den Sydney’e direk olarak uçuş bulunmamaktadır. Asya üzerinden veya Singapur üzerinden aktarmalı şekilde Sydney’e varabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık olarak 20 saatlik bir süre kapsamaktadır.
Sydney toplu taşıma konusunda da gelişmiş bir metropol olarak karşımıza çıkmaktadır. Feribotlar, raylı sistem ve otobüsler şehrin her yanına yayılmış durumdadır.

Sydney’ da Önemli Yerler

Sydney şehrinde kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında Sydney Liman Köprüsü geliyor. Buraya yakın mesafede bulunan Sydney Opera Binası görülmeye değer yerlerden bir diğeri. 20. yüzyıl eserlerinden olan Sydney Opera Binası Danimarkalı ünlü mimar JornUtzon tarafından tasarlanmış ve 2003 Pritzker Mimarlık Ödülünün sahibi olmaya hak kazanmıştır. Diğer mimarlar arasından sıyrılarak 2007 yılında Dünya Mimarlar Listesine eklenmiştir. Darling Limanı, otellerin yoğun olarak konumlandırıldığı bir bölgedir.

Dil Eğitimi İçin Uygun Bir Bölge Sydney

Avustralya için önemli bir yerleşim olan Sydney dil eğitimi almak için ideal merkezlerdendir. Sydney dil okullarında İngilizcenizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz.Öğrenmenin en kolay yöntemlerinden birisi de uygulamalı eğitimdir. Uzmanlara göre kalıcılığı en yüksek olan dil eğitimi uygulamadan geçiyor. Sydney’de İngilizce pratik konusunda öğrencilere pek çok avantaj sunmaktadır.Dünyada görülmeye değer yüzlerce merkez var ancak Sydney bulunduğu konum ve küresel gelişimi sayesinde dil öğrenmek için ideal merkezlerin listelerinde en başta gelmektedir. Bu durumlardaneden Sydney’da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusunun tam ve doğru yanıtıdır.