sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Japonya

Japonya Dil Okulları


Japonya Hakkında

Japonya, Doğu Asya’da bulunan 128 milyon nüfusa sahip gelişmiş bir uzakdoğu ülkesidir. Başkenti Tokyo, para birimi ise Yen (¥)’dir. Japonya’nın büyük bir bölümü dört mevsimin belirgin olarak görüldüğü kuzey ılıman bölgede yer almaktadır ve denizlerle çevrilidir. Denizlerin ülkeyi bir uçtan diğer ucuna dolaşan sıcak ve soğuk su akıntıları ve sahip olduğu çok sayıda balık türü ile güzel bir doğal habitata sahiptir. Japonya’nın büyüklüğü İngiltere’nin nir buçuk katı kadar, Amerika/California eyaletinden ise biraz küçüktür.
Japonya dünyanın en kalabalık 10. ülkesidir. Japonya’daki bazı bölgeler; Nagoya, Fukuoka, Naha, Tokyo, Sapporo, Osaka, Hiroshima, Kyoto.

Japonya’da Dil Eğitimi

Japonya’da 400’den fazla kayıtlı dil okulu bulunmaktadır. Japonya’daki dil okulları öğrencilere farklı amaçlara yönelik olarak uzun ve kısa dönemli olmak üzere çeşitli kurs seçenekleri sunar. Türkiye’den öğrenciler 3 ay veya daha kısa sürecek dil eğitimlerinde öğrenci vizesi almalarına gerek olmadan kursa katılabilirler. 3 ay ve üstü eğitimlerde vize alma zorunluluğu vardır. Kısa süreli dil eğitimlerin yanında birçok okul Japonya’da yaşayan yabancılara yönelik 6 aylık, 1 yıllık ve  2 yıllık kursları sunmaktadır. Kursların içerikleri öğrencilerin hedeflediklerine göre değişmekte olup; genel dil eğitimi, kültür dersleri, Japonca dil yeterlilik sınavına hazırlık, işletme dersleri ve diğer özel dersler gibi çeşitli kapsamlarda sunulmaktadır. Full time dil eğitimlerinin yanı sıra, haftada sadece 3 veya 4 gün ya da yarım günlük eğitim seçenekleri de bulunmaktadır.

Japonya’da Dil Eğitimi Fiyatları

3 aylık dil eğitimi programı fiyatları ortalama 150.000 – 200.00 yen ($1.400-$1.900) arası değişmektedir. Bu ücrete ek olarak Japonya’daki çoğu dil okulları başvuru ücreti olarak 5.000 – 20.000 yen ($50-$190) arası talep etmektedir. Uzun dönem programlarda öğrenciler sigorta ücreti olarak yılda 10.000 yen yani $96 dolar ödemek durumundadır.

Japonca 

Japonca Çince’den tamamen farklı bir dil olmasına ragmen, yazı dilini aslen eski Çin’den almıştır. Kanji adı verilen bu karakterler resimlerden yola çıkarak oluştutulmuştur. Ancak şuanki resimler ile benzerlik göstermemektedir. Her bir kanji bir kelimenin veya kelimenin bir kısmının anlamını taşımaktadır. Günlük kullanımda 2000 kanji mevcuttur.

Japon Kültürü

Japon kültürü kendi özünü korumuş ancak diğer ülkelerden ve teknolojik gelişmelerden de faydalanarak kültürünü modern bir forma dönüşmüştür. Japonya’da ziyaretçiler Asya’dan etkilenmiş geleneksel kültürü ve Batı’dan etkilenmiş modern kültürün zengin harmanını bir arada görme fırsatını yakalar. Japon kültüründe; Kabuki, Noh, Kyogen gibi klasik tiyatro ve müzikal geleneklerinin yanında, kukla tiyatrosu, çay seremonisi ve çiçek düzenleme sanatı gibi Asya’ya özgü bir çok geleneği içinde barındırır ve yaşatır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Tokyo
Tokyo Dil Okulları

Japonya Şehir Rehberi

Snow Tokyo
...
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU