Güney Afrika Dil Okulları

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ HAKKINDA
Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en güneyinde yer alan Atlas okyanusu ile Hint okyanusu boyunca uzanan yönetim biçimi cumhuriyet olan ülkedir. Ülke ılıman bir iklimi sahiptir. Ülke güney yarım kürede bulunduğundan dolayı Haziran Ağustos ayları kış mevsimini ve Aralık Mart ayları ise yaz mevsimini yaşamaktadır.

GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere’nin en eski sömürgesidir. Bundan dolayı ülkenin resmi dili İngilizcedir. Ülkenin sahil şeridi boyunca uzanması, Türk öğrenciler için ekonomik okul masrafları ve yaşam giderlerini bulundurması, eğitim ile turizmi bir arada sunabilmesinden dolayı İngilizce dil eğitimi için Türk öğrencilerin ilgisinin arttığı bir lokasyon olarak ön plana çıkmaktadır.

Bunların yanında Türk öğrenciler için vize derdinin bulunmaması ve Türkiye ile arasında 1 saatlik zaman farkının olmasından dolayı öğrencilerin Türkiye’deki aileleri ve yakınlarıyla iletişim konusunda sıkıntı çekmemelerinden Güney Afrika Cumhuriyeti popülerliğine popülerlik katmaktadır.Güney Afrika Cumhuriyeti dil eğitimi alacak öğrencilere aynı zamanda pratik yapabilecekleri uygun ortamı sunmak ile birlikte öğrenciler için safari, rafting, köpek balıkları ile yüzmek, paraşüt ile atlayış gibi farklı aktiviteler sunmaktadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti’ndeki dil okulları genel itibari ile zincir okullar dediğimiz dünya üzerinde şubesi bulunan dil okullarıdır. Bundan dolayı Güney Afrika Cumhuriyeti’nde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler dil eğitimi kalitesi konusunu dert etmemelidirler. Aynı zamanda bu dil okulları genel itibari ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti olan Cape Town şehrinde bulunmaktadır.

KONAKLAMA

Güney Afrika dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Güney Afrika dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR

Güney Afrika’daki dil okulları dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık ve İş İngilizcesi gibi birçok farklı programı siz değerli öğrencilerine sunmaktadır.
Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Güney Afrika dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Güney Afrika Cumhuriyeti ve Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmaktadır. Bundan dolayı 4 haftaya kadar eğitim alacak öğrenciler hangi renk pasaportu bulunursa bulunsun ülkeye vizesiz seyahat edebilirler. 4 haftanın üzerinde eğitim almak isteyen öğrenciler Ankara Güney Afrika Cumhuriyeti Baş Konsolosluğundan vize alması gerekmektedir ve bu sadece atlatılması gereken bir prosedür olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm öğrenciler için yüzde yüz vize alma garantisi bulunmaktadır.
Güney Afrika’daki başlıca dil okulları; EC ENGLISH, LAL, EUROCENTERS ve OXFORD ENGLISH ACADEMY gibi okullardır.


Dil Okulları

Cape Town Dil Okulları

Güney Afrika Şehir Rehberi

Snow Cape Town

Afrika kıtası'nın en güney ucunda bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehri Cape Town şehridir. Bu şehir yaklaşık 5 milyonluk nüfusu ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden biridir. Cape Town’da ılıman bir iklim mevcuttur ve şehir güney yarım kürede yer almasından dolayı yaz ayları Haziran, Temmuz, Ağustos kış olarak; kış ayları da Aralık,Ocak,Şubat yaz olarak geçmektedir.
Cape Townrenkli geceleri ve festivalleri ile eğlenceli bir o kadar gezilecek yerler ile de zengin bir şehirdir. Cape town’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında en önemli yer Ümit Burnu bölgesidir. Bu bölge doğal liman özelliği taşımaktadır. Cape Town kozmopolit bir şehirdir ve onlarca değişik uyruklu insan toplulukları bu şehirde yer almaktadır.

Ulaşım İmkanı

Cape Town şehir içi ulaşımı genelde raylı sistem ile sağlanmaktadır. Ayrıca minibüs ve otobüs ile Cape Town’a ulaşım sağlanabilmektedir. Yurtdışından Güney Afrika Cumhuriyetine Türkiye’den direk uçuşlar Cape Townşehrine yapılmaktadır.

Dil Eğitimi

Cape Town da resmi olarak geçerli 11 tane dil kullanılmaktadır. İngiltere’nin en eski sömür bölgelerinden olan Cape Town’da ve Güney Afrika Cumhuriyetinde İngilizce çok yaygın olarak kullanılır ve resmi dil olarak kabul edilmiştir.Cape Town’da İngilizce dil eğitimi şehrinsosyal yaşam ve aktiviteleri çok gelişmiş olduğu, uygun bir seçenek oluşturduğu ve Türk öğrenciler için vize sorunu teşkil etmediği için dil öğrenmek adına en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmuştur.

Cape Town da İngilizce Öğrenmek

İngilizce dil eğitimi için birçok dil okulu Cape Town şehrinde bulunmaktadır. Bu dil okulları genel itibari ile dünya üzerinde farklı şubeleri bulunan zincir okullardan oluşmaktadır. Dil okullarının sosyal aktivite alanları ve dialog geliştirmeimkanları oldukça gelişmiştir. Cape Town’da öğrenilen İngilizceyi pratik hayatta kullanılması konusunda büyük kolaylıklar mevcuttur.

advice study abroad whatsapp