SİZİ ARAYALIM  

Almanya Yaz Okulu

İçindekiler

Almanya Hakkında

Bir orta Avrupa ülkesi olan Almanya‘nın başkenti Berlin’dir. Nüfusu 83 milyon olan Almanya, Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında en kalabalık ülkedir. Almanya’nın para birimi Euro’dur. Ülkenin resmi dili ise Almanca’dır. Almanya, 9 ülke ile komşudur. Kuzeyinde Danimarka; doğusunda Çekya (Çek Cumhuriyeti) ve Polonya; batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg; güneyinde Avusturya ve İsviçre vardır. Ayrıca Almanya dünyada en fazla göç alan ikinci ülkedir. Avrupa Birliği’nin en büyük ekonomisine sahip Almanya dünyada 4.’dür. Nüfusun yaklaşık %7’sini Türklerin oluşturduğu Almanya özellikle sanayi ve teknolojide epeyce gelişmiştir.

Almanya’da Yaz Okulu


Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca‘yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta. Almanya yaz okuluna kayıt olan öğrenci burada hem Almanca öğreniyor hem de bol eğlenceli vakit geçiriyor. Dersler haftada ortalama 20 saat verilmektedir. Sabah saatlerinde başlayan dersler öğle vaktinde sona eriyor ardından öğrenciler kültürel ve sportif aktivitelerin yanı sıra resim, müzik gibi sanatsal etkinliklere katılıyor. Yaz okulları öğrencilerin haftasonları Almanya’yı daha iyi tanıması adına rehber eşliğinde tarihi ve turistik gezilere düzenlerler. Çocuklar, dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrenciler ile iletişim kurarak Almanca pratik yaparlar ve aynı zamanda birçok milletin kültürünü keşfetme imkanı bulur. Çocuklar Almanca seviyeleri ve yaş gruplarına göre sınıflara yerleştirilirler. 7 ile 18 yaş aralığında öğrencilerin katıldığı Almanya yaz okulları için kayıtlar Eylül ayında başlar ve yaz ortasına kadar devam eder.

Konaklama

Öğrenciler, okul tarafından tüm güvenlik taraması yapılmış aile yanında konaklayabilir veya isterlerse yurtta kalabilirler. Aile yanında konaklayan öğrenci Alman kültürünü yakından öğrenme şansı yakalar ancak yurtta kalan öğrenci yaşıtları ile tanışarak hem Almanca pratik yapabilir hem de farklı kültürleri tanıma şansı bulur.

Almanya Yaz Okullarına kayıt yapacaklar Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirler;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Almanya‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı
  • Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.