sliderslider
Yaz Okulu / Almanya Yaz Okulu /

Almanya Yaz Okulu


Almanya Hakkında


Bir orta Avrupa ülkesi olan Almanya'nın başkenti Berlin'dir. Nüfusu 83 milyon olan Almanya, Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında en kalabalık ülkedir. Almanya'nın para birimi Euro'dur. Ülkenin resmi dili ise Almanca'dır. Almanya, 9 ülke ile komşudur. Kuzeyinde Danimarka; doğusunda Çekya (Çek Cumhuriyeti) ve Polonya; batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg; güneyinde Avusturya ve İsviçre vardır. Ayrıca Almanya dünyada en fazla göç alan ikinci ülkedir. Avrupa Birliği'nin en büyük ekonomisine sahip Almanya dünyada 4.'dür. Nüfusun yaklaşık %7'sini Türklerin oluşturduğu Almanya özellikle sanayi ve teknolojide epeyce gelişmiştir.

Almanya'da Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta. Almanya yaz okuluna kayıt olan öğrenci burada hem Almanca öğreniyor hem de bol eğlenceli vakit geçiriyor. Dersler haftada ortalama 20 saat verilmektedir. Sabah saatlerinde başlayan dersler öğle vaktinde sona eriyor ardından öğrenciler kültürel ve sportif aktivitelerin yanı sıra resim, müzik gibi sanatsal etkinliklere katılıyor. Yaz okulları öğrencilerin haftasonları Almanya'yı daha iyi tanıması adına rehber eşliğinde tarihi ve turistik gezilere düzenlerler. Çocuklar, dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrenciler ile iletişim kurarak Almanca pratik yaparlar ve aynı zamanda birçok milletin kültürünü keşfetme imkanı bulur. Çocuklar Almanca seviyeleri ve yaş gruplarına göre sınıflara yerleştirilirler. 7 ile 18 yaş aralığında öğrencilerin katıldığı Almanya yaz okulları için kayıtlar Eylül ayında başlar ve yaz ortasına kadar devam eder.

Konaklama

Öğrenciler, okul tarafından tüm güvenlik taraması yapılmış aile yanında konaklayabilir veya isterlerse yurtta kalabilirler. Aile yanında konaklayan öğrenci Alman kültürünü yakından öğrenme şansı yakalar ancak yurtta kalan öğrenci yaşıtları ile tanışarak hem Almanca pratik yapabilir hem de farklı kültürleri tanıma şansı bulur.

Almanya Yaz Okullarına kayıt yapacaklar Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirler;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Almanya'ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


 

 


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU