SİZİ ARAYALIM  

Malta Yaz Okulu

İçindekiler

Malta, Güney Avrupa’da yer alan ve 3’ü büyük, 2’si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca. Malta halkı 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmanın etkisi ile de Maltaca’dan daha çok İngilizce konuşmaktadır. Başkenti Valletta olan Malta’nın nüfusu 400 bindir ancak bu sayı yaz aylarında gelen turistler ile 1 milyona ulaşmaktadır. Akdeniz ülkesi olan Malta‘nın tarihi ticaret yollarından dolayı savaşlarla doludur. Böyle olunca ülkenin hemen her yerinde tarihi kalıntılara rastlanır. Ülkenin en büyük geçim kaynağı ise %95’lik oranı ile turizmdir. Malta’nın eğitim kalitesi Avrupa standartlarındadır ve İngilizce öğrenmek isteyenlerin gözdesi konumundadır.

Konaklama

Malta yaz okulları öğrencilere aile yanında ve yurtta konaklama olmak üzere 2 ayrı seçenek sunar. Aile yanında konaklamayı tercih eden öğrenciler Malta kültürünü daha yakından tanıma fırsatı yakalamaktadır. Öğrenci, aile tarafından kendisine verilen özel bir odada kalır ve odanın temizliğini aile yapar. Okul tarafından düzenli bir şekilde denetlenen aileler, yabancı öğrenci ağırlama konusunda deneyimlidir.


Bir diğer seçenek yurtta konaklamadır. Güvenliği okullar tarafından 24 saat boyunca sağlanan bu yurtlarda odalar tek kişilik veya 3-4 kişiliktir. Öğrenciler bu odalarda ders çalışma olanağına sahiptir. Yurtlarda banyolar ortak kullanımlıdır. Odaların temizliği her gün yapılmakta ve öğrencilerin çamaşırları haftada bir kez yıkanmaktadır. Çocuklar sabah, öğle ve akşam yemeklerini yurdun yemekhanesinde yerler.

Malta Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • Malta‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.