SİZİ ARAYALIM  

İtalya Yaz Okulu

İçindekiler

İtalya Hakkında


İtalya, Avrupa’nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Başkenti Roma olan İtalya’nın nüfusu 60 milyondur. Resmi dili İtalyanca olan ülkenin para birimi Euro’dur. Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile komşu olan İtalya’ya şeklinden ötürü “çizme” denmektedir. Ayrıca İtalya topraklarında bağımsız iki Avrupa ülkesi bulunur; Vatikan ve San Marino. Akdeniz’in en büyük 2 adası Sicilya ve Sardunya ise İtalyan topraklarıdır. Dünyanın en fazla ziyaret edilen 5. ülkesi İtalya, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde 51 Dünya Mirası ile ilk sırada yer almaktadır.

İtalya Yaz Okulları

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır. Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya’da çocuklar haftada en az 15 saat İtalyanca eğitimi görürler. Sabah kahvaltısı ile başlayan gün; okuma, yazma, konuşma ve dinleme eğitiminin ardından öğle yemeği ile devam eder. Çocuklar öğleden sonra kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklere katılırlar. Okul, çocuklara İtalya’nın zengin tarihini öğretmek üzere haftasonları rehber eşliğinde geziler düzenler. Okullar bu tür etkinlikler ile çocukların iletişim kurma kabiliyetlerini geliştirmeyi ve birbirleri ile pratik yapabilmelerini amaçlamaktadır. Geziler ve etkinlikler seçilen şehir ve okula göre farklılık gösterir. Kendi yaşıtları ile arkadaş olan çocuklar İtalyanca öğrenirken keyif alırlar. İtalya yaz okulu için en çok Milano, Roma ve Floransa gibi şehirler tercih edilmektedir.

Konaklama


Havaalanında karşılanan çocuklar konaklayacakları adrese götürülürler. Öğrenciler yurtta veya aile yanında konaklamadan birini seçerler. Aile yanında konaklayacak öğrenciler, sabah kahvaltısını ve akşam yemeklerini aile ile yaparlar. Ailelerin bir diğer yardımcı olduğu konu ise çocukların İtalyanca pratik yapmalarını sağlamak ve İtalyan kültürünü tanıtmaktır.
Yurtta konaklama seçeneğini seçen öğrenciler 2 veya 3-4 kişilik odalarda kalırlar. Yurtlarda bulunan banyo ve diğer alanlar ortak kullanımlıdır. Sabah, öğle ve akşam yemeklerini bir arada yapan öğrencilerin 24 saat boyunca güvenliği sağlanmaktadır. Çocuklar ayrıca istedikleri an ulaşabilecekleri yurt personelleri ile iletişime geçebilirler.

İtalya Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • İtalya‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.