sliderslider
Yaz Okulu / İtalya Yaz Okulu /

İtalya Yaz Okulu

İtalya Hakkında
İtalya, Avrupa'nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Başkenti Roma olan İtalya'nın nüfusu 60 milyondur. Resmi dili İtalyanca olan ülkenin para birimi Euro'dur. Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile komşu olan İtalya'ya şeklinden ötürü “çizme” denmektedir. Ayrıca İtalya topraklarında bağımsız iki Avrupa ülkesi bulunur; Vatikan ve San Marino. Akdeniz'in en büyük 2 adası Sicilya ve Sardunya ise İtalyan topraklarıdır. Dünyanın en fazla ziyaret edilen 5. ülkesi İtalya, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde 51 Dünya Mirası ile ilk sırada yer almaktadır.

İtalya Yaz Okulları
İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır. Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya'da çocuklar haftada en az 15 saat İtalyanca eğitimi görürler. Sabah kahvaltısı ile başlayan gün; okuma, yazma, konuşma ve dinleme eğitiminin ardından öğle yemeği ile devam eder. Çocuklar öğleden sonra kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklere katılırlar. Okul, çocuklara İtalya'nın zengin tarihini öğretmek üzere haftasonları rehber eşliğinde geziler düzenler. Okullar bu tür etkinlikler ile çocukların iletişim kurma kabiliyetlerini geliştirmeyi ve birbirleri ile pratik yapabilmelerini amaçlamaktadır. Geziler ve etkinlikler seçilen şehir ve okula göre farklılık gösterir. Kendi yaşıtları ile arkadaş olan çocuklar İtalyanca öğrenirken keyif alırlar. İtalya yaz okulu için en çok Milano, Roma ve Floransa gibi şehirler tercih edilmektedir.

Konaklama
Havaalanında karşılanan çocuklar konaklayacakları adrese götürülürler. Öğrenciler yurtta veya aile yanında konaklamadan birini seçerler. Aile yanında konaklayacak öğrenciler, sabah kahvaltısını ve akşam yemeklerini aile ile yaparlar. Ailelerin bir diğer yardımcı olduğu konu ise çocukların İtalyanca pratik yapmalarını sağlamak ve İtalyan kültürünü tanıtmaktır.
Yurtta konaklama seçeneğini seçen öğrenciler 2 veya 3-4 kişilik odalarda kalırlar. Yurtlarda bulunan banyo ve diğer alanlar ortak kullanımlıdır. Sabah, öğle ve akşam yemeklerini bir arada yapan öğrencilerin 24 saat boyunca güvenliği sağlanmaktadır. Çocuklar ayrıca istedikleri an ulaşabilecekleri yurt personelleri ile iletişime geçebilirler.

 

İtalya Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • İtalya'ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU