SİZİ ARAYALIM  

Oxford Dil Okulları

İçindekiler

İngilizce Eğitimindeki Güçlükler

Dünya dili haline gelen İngilizce her alanda kullanılmakta birçok ülkenin ise ikinci resmi dili olarak kabul görmektedir. Ülkemizde İngilizce öğretim konusunda ağırlık verilmesine karşın gösterilen gayret karşısında kazanılan başarı oldukça düşük seyretmektedir. Bunun nedeni dil öğrenme için sistemsel hatanın yanında günün her alanında dil kullanılmayışıdır. Dil öğrenme için ana dili İngilizce olan ve eğitim sistemi öğretme hedefli olan bir ülke seçilmesi dil öğrenmedeki zorlukları ortadan kaldırmaktadır. İngilizce öğrenme konusunda Oxford dil okulları ile öğrenme kısa sürede ve başarılı olarak gerçekleşir. Oxford dil okulları İngilizce eğitimindekisistemsel yaklaşımları ve günün her alanında öğrenmeye destek verilen aktiviteleri ve destekleri sayesinde İngilizce öğrenmenin üzerindeki güçlükler giderilebilmektedir.

Dil Eğitiminde Başarı

Ana dilin ve eğitim sisteminin uzun yıllar denenerek en uygun tekniklerin keşfedilmesi Oxford’da İngilizce eğitiminin tercih edilmesine neden olmuştur. Dil öğretimde dünya üzerinde söz sahibi olan Oxford,Oxfordshire yönetim biriminin merkezidir. Oxford Büyük Britanya yani İngiltere’dedir. Şehir çok sayıda dil eğitim merkezi, dil okulu ve üniversiteyi barındırmaktadır. Tarihi bir yerleşim yeri olması ve şehir dil eğitimi üzerinde uzun yıllardan beri kullanılması sebebiyle eğitim almak isteyen kişiler her alanda eğitimine destek bulabilmektedir. Şehrin eğitim kültürü 13. Yüzyıldan itibaren gelişmiştir. Şehrin nüfusu 150 binin üzerinde olup 50 bin civarında kişi öğrenci statüsündedir. Eğitim gören kişilerin dil öğrenmede başarı oranı çok yüksektir.

Oxford’da Yaşam

Şehir tarihi dokusu korunarak son derece gelişmiştir. Oxford sosyal yaşam son derece hareketli ve her gelir grubuna hitap edecek seçenekler bulunmaktadır. Oxford gezilecek yerlerkonusunda tarihi dokunun korunması nedeniyle oldukça zengindir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında; Doğa tarih müzesi, High caddesi, Bodliean kütüphanesi ve New Colleage gelmektedir.

Oxford’ave Oxford’da Ulaşım

Ülkemizden Oxford şehrine direk uçuş olmamasına rağmen Manchester ve Londra’dan karayolu ile aktarma ile kolay bir şekilde gidilebilmektedir. Karayolu ile Londra Oxford’a 1 saat, Manchester ise 2,30 saat mesafededir. Oxford Hava alanı genel itibari ile özel uçaklar tarafından kullanılmaktadır.
Şehir içi ulaşım otobüsler ile yapılmaktadır ve otobüs ağları oldukça gelişmiştir. Şehrin her yerinden her yerine ulaşan otobüs ağları Oxford kentinde sizleri beklemektedir.

Neden Oxford’da dil eğitimi alınmalıdır?

Şehirde yaşam ucuz ve kolaydır. Küçük bir şehir olduğundan yerli İngilizler ile tanışarak daha rahat İngilizce pratik yapma şansına sahip olursunuz. Tarihsel ve kültürel özelliğini korumayı başarmış Oxford dünyada eğitimin bel kemiği olarak görülmektedir. Oxford tam bir öğrenci şehridir. Dünyaca ünlü üniversitelerinin yanında dünyaca ünlü zincir dil okullarına da ev sahipliği yapmaktadır.