SİZİ ARAYALIM  

Cape Town Dil Okulları

İçindekiler

Afrika Kıtası’nın en güney ucunda bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehri Cape Town şehridir. Bu şehir yaklaşık 5 milyonluk nüfusu ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden biridir. Cape Town’ da ılıman bir iklim mevcuttur ve şehir güney yarım kürede yer almasından dolayı yaz ayları Haziran, Temmuz, Ağustos kış olarak; kış ayları da Aralık, Ocak, Şubat yaz olarak geçmektedir.

Cape Town renkli geceleri ve festivalleri ile eğlenceli bir o kadar gezilecek yerler ile de zengin bir şehirdir. Cape town’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında en önemli yer Ümit Burnu bölgesidir. Bu bölge doğal liman özelliği taşımaktadır. Cape Town kozmopolit bir şehirdir ve onlarca değişik uyruklu insan toplulukları bu şehirde yer almaktadır.

Ulaşım İmkanı

Cape Town şehir içi ulaşımı genelde raylı sistem ile sağlanmaktadır. Ayrıca minibüs ve otobüs ile Cape Town’a ulaşım sağlanabilmektedir. Yurtdışından Güney Afrika Cumhuriyetine Türkiye’den direk uçuşlar Cape Town şehrine yapılmaktadır.

Dil Eğitimi

Cape Town da resmi olarak geçerli 11 tane dil kullanılmaktadır. İngiltere’nin en eski sömür bölgelerinden olan Cape Town’ da ve Güney Afrika Cumhuriyetinde İngilizce çok yaygın olarak kullanılır ve resmi dil olarak kabul edilmiştir. Cape Town’da İngilizce dil eğitimi şehrin sosyal yaşam ve aktiviteleri çok gelişmiş olduğu, uygun bir seçenek oluşturduğu ve Türk öğrenciler için vize sorunu teşkil etmediği için dil öğrenmek adına en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmuştur.

Cape Town da İngilizce Öğrenmek

İngilizce dil eğitimi için birçok dil okulu Cape Town şehrinde bulunmaktadır. Bu dil okulları genel itibari ile dünya üzerinde farklı şubeleri bulunan zincir okullardan oluşmaktadır. Dil okullarının sosyal aktivite alanları ve dialog geliştirme imkanları oldukça gelişmiştir. Cape Town’ da öğrenilen İngilizceyi pratik hayatta kullanılması konusunda büyük kolaylıklar mevcuttur.