sliderslider
Yaz Okulu / İrlanda Yaz Okulu /

İrlanda Yaz Okulu

İrlanda Hakkında
İrlanda, Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan bir ada ülkesidir. Başkenti Dublin olan ülkenin para birimi Euro'dur. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip İrlanda'da 2 resmi dil vardır; İrlandaca ve İngilizce. İrlanda, Avrupa'da İngiltere'den sonra İngilizce'nin en fazla konuşulduğu ülkedir. Yıllarca İngiliz sömürgesi altında kalan İrlanda, 6 Aralık 1922 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Ancak yüzyıllar süren İngiliz sömürgesinden dolayı İngiliz kültürü ülkede kendisini belli etmektedir. İrlanda'nın başkenti Dublin; Paris ve Londra'nın ardından Avrupa'da en çok ziyaret edilen 3. başkenttir. İrlandalılar, Osmanlı zamanında yaşanan dostluktan dolayı Türklere dostça yaklaşırlar. Aynı zamanda İrlanda, Avrupa'da suç oranı en düşük ülkelerin başında geliyor.

İrlanda'da Yaz Okulu
Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir. Ebeveynlerin bu noktada tercihi ise İrlanda yaz okulları oluyor. Ailelerin ve çocukların tercih nedenleri ise; yüksek eğitim kalitesi, anadilin İngilizce olması ve modern hayatın yanı sıra İrlanda'nın bozulmayan doğal güzelliği oluyor. Haftada genellikle 15 saat İngilizce eğitimi verilir ve yarım günlük eğitimin ardından kültürel ve sportif aktiviteler yapılır. Haftaiçi veya haftasonu belirli bir gün rehber eşliğinde tarihi ve turistik geziler düzenlenerek öğrenciler İrlanda hakkında daha çok şey öğrenir. İrlanda yaz okullarının bir başka amacı ise dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencileri tanıştırarak iletişim yeteneklerini geliştirmelerini ve pratik yapmalarını sağlamaktır. 7-16 yaş arası öğrenciler İrlanda yaz okullarına kayıt yaptırabilir.

Konaklama
İrlanda yaz okulu kapsamında öğrenci aile yanında ve yurtta konaklama seçeneklerine sahiptir. Aile yanında konaklamalarda öğrenci öğle yemeğini okulda, sabah kahvaltısı ile akşam yemeğini aile ile yapar. Öğrenci ile sürekli iletişim halinde olan aileler çocuğun pratik yapmasını amaçlamaktadır.
Yurtta konaklamayı seçen öğrenci ise tek kişilik veya 2-3 kişilik odalarda kalır. 2-3 kişilik odalarda banyo ve mutfak gibi alanlar ortak kullanımlı olduğu gibi tek kişilik odalarda özeldir. Öğrenciler sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini okulun yemekhanesinde yaparlar.

İrlanda Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • İrlanda'ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU