SİZİ ARAYALIM  

İrlanda Yaz Okulu

İçindekiler

İrlanda Hakkında

İrlanda, Avrupa’nın kuzeybatısında yer alan bir ada ülkesidir. Başkenti Dublin olan ülkenin para birimi Euro’dur. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip İrlanda’da 2 resmi dil vardır; İrlandaca ve İngilizce. İrlanda, Avrupa’da İngiltere’den sonra İngilizce’nin en fazla konuşulduğu ülkedir. Yıllarca İngiliz sömürgesi altında kalan İrlanda, 6 Aralık 1922 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Ancak yüzyıllar süren İngiliz sömürgesinden dolayı İngiliz kültürü ülkede kendisini belli etmektedir. İrlanda‘nın başkenti Dublin; Paris ve Londra’nın ardından Avrupa’da en çok ziyaret edilen 3. başkenttir. İrlandalılar, Osmanlı zamanında yaşanan dostluktan dolayı Türklere dostça yaklaşırlar. Aynı zamanda İrlanda, Avrupa’da suç oranı en düşük ülkelerin başında geliyor.

İrlanda’da Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir. Ebeveynlerin bu noktada tercihi ise İrlanda yaz okulları oluyor. Ailelerin ve çocukların tercih nedenleri ise; yüksek eğitim kalitesi, anadilin İngilizce olması ve modern hayatın yanı sıra İrlanda’nın bozulmayan doğal güzelliği oluyor. Haftada genellikle 15 saat İngilizce eğitimi verilir ve yarım günlük eğitimin ardından kültürel ve sportif aktiviteler yapılır. Haftaiçi veya haftasonu belirli bir gün rehber eşliğinde tarihi ve turistik geziler düzenlenerek öğrenciler İrlanda hakkında daha çok şey öğrenir. İrlanda yaz okullarının bir başka amacı ise dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencileri tanıştırarak iletişim yeteneklerini geliştirmelerini ve pratik yapmalarını sağlamaktır. 7-16 yaş arası öğrenciler İrlanda yaz okullarına kayıt yaptırabilir.

Konaklama

İrlanda yaz okulu kapsamında öğrenci aile yanında ve yurtta konaklama seçeneklerine sahiptir. Aile yanında konaklamalarda öğrenci öğle yemeğini okulda, sabah kahvaltısı ile akşam yemeğini aile ile yapar. Öğrenci ile sürekli iletişim halinde olan aileler çocuğun pratik yapmasını amaçlamaktadır.
Yurtta konaklamayı seçen öğrenci ise tek kişilik veya 2-3 kişilik odalarda kalır. 2-3 kişilik odalarda banyo ve mutfak gibi alanlar ortak kullanımlı olduğu gibi tek kişilik odalarda özeldir. Öğrenciler sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini okulun yemekhanesinde yaparlar.

İrlanda Yaz Okullarına kayıt olacak kişiler Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirsiniz;

  • Okul kaydının yapılması
  • Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • İrlanda‘ya ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.