sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / İspanya

İspanya Dil Okulları


İSPANYA HAKKINDA

İspanya, İber yarım adasının yarısını kaplayan, Avrupa Kıtasının güney batısında bulunan, sıcakkanlı insanları ile ünlü, dünyanın en çok ziyaretçi alan ülkelerinden biridir. İspanya’nın iklimi Akdeniz iklimidir. Kışları yumuşak yazları ise sıcak geçmektedir. İspanya’nın başkenti Madrid şehridir. İkinci en büyük şehri ise Barselona’dır.
İspanya, yıllarca Arap yönetiminin altında kalmasından dolayı ziyaretçilerine Batı ve Doğu kültürü sentezini sunmaktadır. İspanya aynı zamanda İspanyolca dilinin doğdu ülke konumundadır ve dünyada 21 ülke İspanyolcayı resmi dil olarak kabul etmiştir. İspanyolca yaklaşık 400 milyon civarında insan tarafından konuşulmaktadır. Bu nedenle İspanyolca dünyanın en çok konuşulan dillerindendir.

İSPANYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İspanya dil okulları, İspanyolca dil eğitimi almak isteyenler için kurulmuştur. İspanyol dil okullarının en büyük avantajı dilin doğmuş olduğu ülkede bulunmasından dolayı yalın ve temiz bir aksan ile İspanyolca eğitim vermesidir. İspanya, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitimin yanında, sosyal ve kültürel anlamda birçok seçenek sunmaktadır. İspanyol kültürünü tam olarak yansıtan festivaller, gece hayatı, plajlar bu seçeneklere örnek olarak verilebilir.

İspanya dil okulları genel itibari ile Madrid, Barcelona, Valencia, Malaga, Granada gibi şehirlere yayılmıştır.


KONAKLAMA

İspanya’da ki dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İspanya’da ki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR

İspanya dil okullarında İspanyolca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İspanyolca, Yoğun İspanyolca, Akademik İspanyolca, DELE sınavı hazırlık gibi programlar sunmaktadır.
İspanya’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İspanya dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

İspanya’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile İspanya’da dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile İspanya’da dil eğitimi alabilirler. Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde İspanya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Anlaşmalı olduğumuz başlıca dil okullarımız; Enforex, Eurocenters, Donquijote, Inhispania okullarıdır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Barcelona
Barcelona Dil Okulları
Madrid
Madrid Dil Okulları

İspanya Şehir Rehberi

Snow Barcelona
Snow Madrid
İspanya’nın, Madrid’ten sonraki en büyük şehri olan Barcelona, modern sanat akımına yön veren ve şehrin kimliği haline gelmiş sanatçı Gaudi’nin eserleri ile 1900’lerden kalma ızgara planlı ilginç şehir yerleşimine sahip dünyaca ünlü bir şehirdir. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak nitelendirilen Barcelona’yı her yıl binlerce turist ziyaret etmektedir. Kültürel ve tarihi bir öneme sahip olmasının da etkisiyle şehir, dil öğrenimi görmek isteyen binlerce öğrencinin ilk tercihlerinden birisidir.

Barcelona’ya Ulaşım

Barcelona’ya Türkiye’den her gün doğrudan ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Doğrudan uçuş süresi ortalama 3 saat 35 dakikadır. 

Barcelona’da Ulaşım

Barcelona büyük bir şehir olduğundan dolayı gelişmiş bir şehir içi ulaşım ağına sahiptir. Şehrin her noktasına tren, otobüs, metro ile gitmek mümkündür. İspanya içi tren seferleri RENFE tarafından sağlanmaktadır.

Yaşam Masrafları

Barcelona turistik bir şehir olduğundan dolayı birbirinden farklı birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Barcelona’da bir öğrencinin barınma için aylık 250 – 500 Euro arası bir para bulundurması yeterli olacaktır.

İklim Şartları

Barcelona’da nemli bir iklim görülmektedir. Mayıs-Ekim ayları arası yağışın en az olduğu, bazen kurak geçen zamanlardır. Yağışlar kış ve bahar aylarında görülmektedir. Gündüzleri yıllık ortalama sıcaklığın 21 derece olduğu şehirde gece sıcaklık ortalaması 14 derecedir. Deniz sıcaklığı ise yıllık olarak ortalama 20 derecedir.

Sosyal Yaşam

Barcelona gece hayatı bakımından çok zengin bir şehirdir. Bunda turistik bir şehir olmasının etkisi bir hayli fazladır. Ayrıca şehirde yılın hemen hemen her döneminde çeşitli festivaller düzenlenmektedir.

Gezilecek Yerler

Turistik bir şehir olan Barcelona, içerisinde gezilebilecek pek çok yeri barındırmaktadır. Bunlardan başlıcaları Sagrada Familia, Park Güell, Picasso Müzesi, Montjuic Tepesi, Joan Miro Müzesi, Casa, Mila, Nou Camp Stadyumu, Casa Battlo, La Rambla, Katalonya Ulusal Sanat Müzesi, Marcet de La Boqueria’dır.

Madrid, İspanya Krallığı'nın başkenti ve İspanya'nın en büyük şehridir. 3,2 milyon kişilik nüfusa sahip olan bu şehir, Londra ve Berlin'den sonra Avrupa Birliği'nin üçüncü büyük şehridir. Madrid, aynı zamanda ülkenin siyasi, ekonomik ve kültür merkezidir. İspanya Kraliyet Sarayı burada bulunmaktadır. Dünya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Madrid, dil öğrenimi görmek isteyen birçok öğrencinin de tercih ettiği şehirlerin başında gelmektedir.

Madrid’e Ulaşım
Madrid’e Türkiye’de doğrudan günlük uçuş seferleri mevcuttur. Uçuş süresi İstanbul’dan yaklaşık olarak 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ayrıca farklı ülkelerden ve şehirlerden geçiş için diğer aktarmalı uçuşlar da mevcuttur.

Madrid’de Ulaşım
Madrid’de ulaşım 3 çeşit toplu taşıma ve havaalanından oluşmaktadır. Büyükşehir bölgesinin diğer bölgeleriyle, İspanya'nın geri kalan kısmı ve Avrupa'nın diğer bölgeleriyle etkili bağlantılar sağlayan, birçok önemli karayolu, demiryolu ve hava yolu bağlantıları bu şehirde bir araya gelmektedir. Madrid, İspanya’daki en önemli yolların merkezi konumundadır.

Yaşam Masrafları
Madrid turistik bir şehir olduğundan dolayı birbirinden farklı birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Genel itibarı ile aylık 300-600 euro arasında öğrenciler için konaklama seçenekleri bulunabilmektedir. Öğrenciler için aylık yaşam masrafları 800-1000 euro arasındadır. Şehirde alışveriş için küçük ve büyük pek çok nokta bulunmaktadır. Calle de Preciados ve Calle del Carmen civarı alışveriş için uygun bölgeler olup Salamanca ise en lüks alışveriş bölgesidir.

İklim Şartları
Madrid’de karasal iklim görülmektedir. Bu nedenle kışlar soğuk ve yağışlı, yazları ise yüksek sıcaklarla geçer. İklimin ılık geçtiği aylar, Mart - Mayıs ile Eylül - Kasım aylarıdır.

Sosyal Yaşam
Madrid turistik bir şehir olmasının da etkisi ile gece hayatı çok zengin olan bir şehirdir. Ayrıca şehirde yılın hemen hemen her döneminde çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Madrid Cool Festival bu festivallerin en meşhur olanıdır.

Gezilecek Yerler
Neredeyse tüm ünlü turistik bölgeler Puerta del Sol, Plaza Mayor, Palacio Real ve Plaza de Colón'un da bulunduğu şehrin merkezinde bulunmaktadır. Madrid’de gezilecek yerlerin başlıcaları; Plaza Mayor, Puerta del Sol, Kraliyet Sarayı, Catedral de la Armudena, Plaza de Cibeles, Plaza de Castilla, Prado Müzesi, Reina Sofia Müzesi, Depod Tapınağı, Madrid Río Parkı’dır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU