sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Amerika

Amerika Dil Okulları


AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ HAKKINDA

Amerika, günümüzün globalleşen dünyasında bilim, teknoloji ve eğitim konusunda dünyanın çekim merkezi haline gelmiş ülkelerin başını çekmektedir. Eğitim konusunda yaratmış olduğu farklılıklar ve bir çok farklı konuda sunmuş olduğu hizmet, program ve pratiğe dayalı sistemleri ile öğrenciler için eşsiz bir destinasyon olma özelliğini geliştirmiştir.

AMERİKA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Amerikan aksanının ve Amerikan İngilizcesinin, İngiliz İngilizcesine karşı dünya üzerinde daha çok kabul edildiği su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika dil okulları; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen adaylar için sunmuş olduğu çeşitli dil eğitimi programları ile öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin yüz ölçümü geniş olduğundan dolayı Amerika’daki dil okulları farklı özelliklere sahip birçok şehre yayılmış bulunmaktadır. Amerika’da dil eğitimi için çoğunlukla tercih edilen şehirler New York City, Chicago, Los Angeles, San Diego, San Francisco ve Boston olarak sıralanabilir. Bu şehirlerin yanında Amerika’nın birçok bölgesinde dil okulları bulunmaktadır. Amerika’da İngilizce eğitimi; dil okullarının yanında bazı Amerikan üniversiteleri tarafından da verilmektedir.
Amerika’da dil eğitimi derslerde öğrenilen İngilizcenin ders dışı etkinliklerle pekiştirilmesinin yanı sıra öğrencilerin günlük hayatlarında da pratik imkanı bulması ile akılda kalıcılık seviyesi artırılmaktadır. Böylece Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler İngilizceyi daha kolay öğrenmekte ve öğrendikleri İngilizceyi daha efektif kullanabilmektedir.

KONAKLAMA

Amerika’da dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Amerika’daki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalarıdır.

PROGRAMLAR

Amerika dil okullarının öğrencilere sunmuş oldukları programlar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, Birebir İngilizce, Üniversiteye hazırlık İngilizcesi ve TOEFL hazırlık gibi programlardır.
 Amerika dil okullarına gitmek isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Amerika dil okullarına her Pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Amerika' da dil okulu programına kayıt yaptırmak isteyen herkes dil okullarına kayıt yaptırabilmektedir. Amerika’da İngilizce eğitim almak adına dil okuluna kayıt yaptıran kişilerin Amerika Birleşik Devletlerinden F1 vizesi denilen öğrenci vizesi almaya hak kazanmış olurlar.

Amerika’daki başlıca dil okullarımız; KAPLAN, EC, LSI, LAL, EMBASSY, STAFFORD HOUSE, ST GILE ve KINGS EDUCATION gibi okullardır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Boston
Boston Dil Okulları
Chicago
Chicago Dil Okulları
Los Angeles
Los Angeles Dil Okulları
Miami
Miami Dil Okulları
New York
New York Dil Okulları
San Diego
San Diego Dil Okulları
San Francisco
San Francisco Dil Okulları
Washington DC
Washington DC Dil Okulları

Amerika Şehir Rehberi

Snow Boston
Snow Chicago
Snow Los Angeles
Snow Miami
Snow New York
Snow Philadelphia
Snow Portland
Snow San Diego
Snow San Francisco
Snow Seattle
Snow Washington DC

Boston' un Bulunduğu Ülke Ve Değerleri

Boston Kuzey Amerika topraklarında bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde bulunur. Ülke ekonomisindeki ve kültür seviyesindeki yeri ise gerçekten değerliliğini arttırmaktadır. Boston nüfus çokluğu bakımından Amerika’nın en büyük 10. Şehridir. New York şehrine 290 km mesafede oluşu ve yıl içinde çok sayıda turiste ev sahipliği edişi kültürel ve ekonomik açıdan yükselmeye devam etmesini sağlamaktadır. Massachusetts körfezinde Charles ve Mystic ırmaklarının başlangıç noktasında yer almaktadır. Doğası ve havası gerçek anlamda size mutluluk ve huzur katacaktır.

Boston'a Nasıl Gidilir?

Peki, Boston’a ulaşım şekli nedir? Boston’a nasıl gidilir? Boston Logan Uluslararası Havaalanı'na ülkemizden 48 saat ara ile direk uçuşlardüzenlenmektedir. Boston ile Türkiye arasında direk uçuş mesafesi 11 saat civarındadır. Bunun yanında her gün aktarmalı uçuşlar ile de Boston’a gidilebilir ve uçuş süresi aktarma durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Boston’a vardığınızda Boston’da gezilecek yerler ve Boston’da görülecek yerler nerelerdir? diyorsanız; İlk önce Prudential Kulesinden başlayabilirsiniz. Prudentialİnsurance için tasarlanan Prudential Kulesi Amerika Birleşik Devletleri'nin en yüksek binaları arasında 77. sıradaki yerini almıştır. Sonrasında biraz yürüyüş yapmak ve tarihine tanıklık etmek isterseniz Özgürlük Yolu önemli tarihi olayları ve açıklamalı taşları ile sizleri bekleyen tasarımlardan biridir. Boston Güzel Sanatlar Müzesi ise gerçekten görülmesi gereken binlerce eserle birlikte dünyanın en çok ziyaretçi kabul eden başlıca müzelerinden olma özelliğine sahiptir. Eğer Boston ' da bulunacağınız tarih 1-31 Ekim arasında ise Salem Cadı Müzesi etkinliklerinde cadılar bayramına dahil olabilir ve farklı kültürün renklerini keşfede bilirsiniz.

Boston İklimi

Boston şehri ılıman ve soğuk bir iklime sahiptir. Yılın birçok bölümünde yağış almaktadır. Boston’da dört mevsim yaşanmaktadır.

Boston Dil Eğitimine Ne Kadar Uygun?

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsak Boston, dil eğitimi almak amacıyla gidilecek yerlerin başında gelmektedir. En çok yükseköğrenim kurumu ve üniversite Boston şehrinde bulunmaktadır buda Boston şehrinin öğrenci şehri olma özelliğine sahip olmasına neden olmaktadır. Bu durumda öğrencilerin neden Boston’da dil eğitimi almaları gerektiği sorusunun en önemli cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Boston şehri öğrendiğiniz her bir kelimeyi yerinde pratik yaparak pekiştirebileceğiniz ve gerek sosyal kültürel gerek eğlence hayatı ile sosyalleşebileceğiniz bir ortamı size sunmaktadır. Hem öğrendiğiniz yeni bilgileri pekiştirebilecek hem de detaylarını ve kullanım şeklini daha kolay algılaya bilecek olmak büyük şanstır. Daha sosyal olabilir ve Boston sosyal yaşam ortamlarını deneyimleme şansını yakalaya bileceksiniz. Bunun İngilizce dil eğitimine olacak faydası göz ardı edemeyeceğiniz büyük kolaylıktır.

Chicago, Kuzey Amerika Kıtasında bulunana Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyaca ünlü şehirlerinden biridir. Chicago şehri Amerika’nın kuzeyinde Illinois eyaletinde oldukça güzel ve gelişmiş bir şehirdir. Birçok ülkeden gelen turistler tarafından ziyaretçi akımına uğramaktadır. Chicago Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek nüfusuna sahip ülkelerden biridir. Chicago dil eğitimi açısından da çok Amerika’da tercih edilen şehirlerin başında gelmektedir. Chicago’da alacağınız İngilizce eğitimi ile yabancı dilinizi geliştirebilir ve pratik yapabilirsiniz. Siz de bu şehre gelerek hem İngilizce eğitimi alabilir hem de bu eşsiz şehrin sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Chicago'da Sosyal Yaşam

Amerika'nın en ünlü şehirlerinden olan Chicago pek çok sosyal aktivite içerisinde barındıran bir şehirdir. Chicago’da sosyal yaşam seviyesi diğer şehirlere göre yüksektir. Chicago'da pek çok eğlence merkezi ve halkın keyifli vakitler geçirdiği sosyal alanlar bulunmaktadır. Ayrıca birçok ünlü restorana ev sahipliği yapmaktadır aynı zamanda şehir halkın bedava katılabileceği konser ve etkinlik alanları ile doludur. Chicago, Amerika’nın diğer şehirlerine göre öğrencilere daha ucuz bir yaşam sunmaktadır. Birçok spor faaliyetleri için de alanlar yer alan şehirde istediğiniz sporu yapabilirsiniz.

Chicago'ya Nasıl Ulaşılır?

Ülkemizden de Chicago şehrine hem aktarmalı hem de direkt uçuşlar bulunmaktadır. Chicago ulaşım açısından büyük kolaylık sağlayan bir şehirdir. Chicago, Madison ve Milwaukee gibi büyük şehirlere kara ve demir yolları ile bağlıdır. Bunun yanında Chicago şehri bulunduğu lokasyon durumundan dolayı transit bölge özelliğini taşıyarak bir çok eyalet ve şehri birbirine bağlamaktadır.

Chicago'da Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimin oldukça iyi olduğu şehirde pek çok kişi Chicago'da dil eğitimi alarak yabancı dilini geliştirmektedir. Peki, neden Chicago'da dil eğitimi alınmalıdır? Dil eğitimi için imkanların en yüksek olduğu şehirde son teknolojiye sahip dil okulları bulunmaktadır. Bunun yanında Chicago gezilecek yerler açısından da zengin olması, Amerika’nın diğer büyük şehirlerine göre daha uygun bir seçenek olması binlerce öğrenciyi Chicago’da dil eğitimi almaya itmektedir.

Chicago'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Chicago'da gezilecek pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Amerika’nın en uzun binalarından olan Willis kulesi şehrin en önemli sembollerden biri olup Chicago görülecek yerler listesinin başında yer almaktadır. Ayrıca şehirde Bulut kapısı adında heykel park alanı da bulunmaktadır. Şehirde tarihi ve kültürel bir çok müze ve sanat merkezleri de bulunmaktadır.

Melekler Şehri Los Angeles


Tüm dünyaca Melekler Şehri adıyla anılan Los Angeles şehriLos Angeles Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaletinde Büyük Okyanusun doğusunda dağların arasında bir cennet köşesidir. Yılın neredeyse her günü güneşli olan bir şehirdir. Ülkemizden Los Angeles’e ulaşım direk uçuşlar ve Avrupa aktarmalı uçuşlar ile gerçekleştirilmektedir.

Los Angeles Ulaşım

Los Angeles büyük bir şehir olmasından dolayı şehir içi mesafeler oldukça uzundur ve Los Angeles şehrinde en uygun ulaşım aracı kendi aracınız olmaktadır. Günlük kirası 20 dolardan başlayan fiyatlar ile Los Angeles’ta araba kiralamanız mümkündür. Bunun yanında 6 farklı hattı ile Los Angeles metrosu ulaşım için alternatif oluşturmaktadır.

Gezilecek En Özel Şehir Los Angeles


Bazılarınız fazlasıyla şanslı Los Angeles gerçekten dünyanın gezilecek yerleşim yerlerinin başında bulunmaktadır. Dünyanda pek çok insanın merak ettiği Los Angeles şehri gezilecek ve görülecek yerler açısından oldukça zengindir. Tanınmış ve dünyaca üne ulaşmış Hollywood ve Disneyland Los Angeles’in önemli kültürel yerlerdendir. Gezilecek yerlere ilk olarak şehir merkezinden yani Downtowndan başlamanız faydalı olacaktır. Işıklar ve canlılık gerçekten başınızı döndürecek güzelliktedir. Doyamayacağınız bir görsel şölenin ardından dünya sinemasının merkezi olan Hollywood ise kesinlikle gezmeniz gereken bir diğer durak olmaktadır. Burası dünyaca ünlü yıldızların el ve ayak izlerini bıraktıkları Hollywood bulvarı ile, ünlülerin yaşadıkları milyon dolarlık evleri ile, Dağın ortasında dünyaca ünlüHollywood tabelası ile ve çeşitli alışveriş merkezleri ile dikkat çeken merkezlerden biridir. Beverly Hills semti de kesinlikle görülmeden dönülmemesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ülkelerinden yüzlerce kilometre yol kat ederek gelen turistlerin uğramadan asla geri dönmek istemeyeceği bir yer de masallar diyarı Disneyland’dır. Tüm ihtişamı ve sevdiğiniz çizgi film karakterleri ile karşılaşma imkanı sizleri Disneyland' da bekliyor olacaktır.

Los Angeles’da Sosyal Yaşam


Dünyada Los Angeles sosyal yaşam için en büyük örnek kentlerden biridir. Her mevsim capcanlı bir yaşama sahip Los Angeles gerek renkli gece hayatı gerek insanların sıcak kanlılığı ve gerek ise sosyal kültürel aktivite alternatifleri ile her geçen gün milyonları kendine hayran bırakmaktadır.


Amacınız Yeni Bir Dil Öğrenmekse

Dil öğrenmenin birçok çeşidi bulunmaktadır ancak neden Los Angeles'da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna en doğru yanıt; Bu kadar güzel bir yerleşim yerinde İngilizceyiyerinde ve kolayca öğrenebilir ve kolaylıkla pratik yapma imkanı bulabilmeniz olacaktır. Bu şehirde Hem dil öğrenecek hem de Los Angeles’ı İngilizce konuşarak yaşayabileceksiniz. Yılın her dönemi burada dil eğitimi almak için uygun zamandır. Siz kendinize en uygun olan zamanı seçebilir ve eğitiminize başlayabilirsiniz.
Florida’nın ikinci büyük kenti olan Miami Atlas Okyanusu kıyısında bulunan bir kıyı kentidir. Şehirde pek çok ticaret, kültür, medya, eğlence, sanat ve turizm olanağı bulunması, ayrıca müzik, moda, sinema ve popüler sahne sanatlarının yaygın olduğu bir şehir olması sebebiyle dil öğrenimi için gelen öğrenciler için alternatif şehirlerden biridir.

Miami’ye Ulaşım
Türkiye’den Miami’ye aktarmalı ve aktarmasız olarak uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 19 saat olmakla birlikte aktarmasız uçuşlar ortalama 13 saat sürmektedir. Bilet fiyatları dönemsel olarak değişmekle birlikte 400-500 USD arasında olmaktadır.

Miami’de Ulaşım
Miami’de toplu taşıma ağı gelişmiş olduğundan şehir içinde ulaşım kolaydır. Ulaşım otobüs, taksi, metrobus, metromover, metrorail sistemleri ile sağlanmaktadır. Bunlar arasından en çok otobüsler ve taksi tercih edilmektedir. Troleybüsler ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Miami’de Yaşam Masrafları
Miami’de her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmakla birlikte konaklama masrafları aylık ortalama 1300-1600 USD arasında değişmektedir. Günlük harcamalar için 25-30 USD yeterli olmaktadır. 

İklim Şartları
Okyanus kıyısında olan bir şehir olması sebebiyle Miami’de ılık bir iklim görülmektedir. Kış aylarında ılık bir hava görülmekte, yazları sıcak geçmektedir. En sıcak ayı Ağustos, en soğuk ayı ise Ocak ayıdır. 

Sosyal Yaşam
Turistik bir şehir olan Miami’de sosyal yaşam oldukça hareketlidir. Gidilebilecek pek çok yer ve yapılacak pek çok aktivite olması nedeniyle öğrencilerin ilk tercih ettiği şehirlerden biri olmaktadır. Pek çok aktivite merkezi, sinema, restoran, kafeteryanın yanı sıra ünlü plajı Miami Beach binlerce kişiyi çekmektedir. Farklı kültürlerin ve kimliklerin yaşadığı bir yer olan Miami’nin gece hayatı da oldukça hareketlidir. Gece hayatında eğlence sabahlara kadar devam etmektedir.

Gezilecek Yerler
Miami’de gezilecek yerler arasında Bayside, Everglades Ulusal Parkı, Miami Seaquarium, Coconut Grove, Little Haiti, Little Havana, Key Biscane gibi yerler bulunmaktadır. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin en bilinen şehirlerinden biri New York City (NY) dir. Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden olan New York dünyanın da en kalabalık metropolleri arasında gösterilmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin New York Eyaletine bağlı olan New York şehri aynı ismi taşıdığı New York eyaleti ile karıştırılmamak için New York City (NYC) olarak adlandırılmaktadır. Aşağı New York Körfezi’nin Atlas Okyanusu’na döküldüğü bölümde yer alan New York City; , güneyde Atlas Okyanusu ve New Jersey, batıda Pennsylvaina ve kuzey doğusunda Massachusetts ile komşudur.

New York’a Ulaşım ve New York’ta Ulaşım

New York City’de 3 tane hava alanı bulunmaktadır. Bunlardan en meşhuru John F Kennedy Hava alanıdır. Ülkemizden bu ve diğer hava alanı olan Newark hava alanına direk ve aktarmalı uçuşlar gerçekleşmektedir. Yaklaşık 8 saatlik direk uçuş süresi ile İstanbul’ dan New York City’e ulaşılabilmektedir. New York’un en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri metrodur. New York metrosu dünyanın en eski ve aynı zamanda en gelişmiş ağasahip metrolarından biridir. Metro ile en ucuz ve en hızlı ulaşım hizmetinin verildiği New York’ta 7-30 gün arasında kullanılabilen sınırsız metrokartı, günlük metro kartı ve on kullanımlık metro kartı olmak üzere üç çeşit metro kartı bulunmaktadır.

New York’ta Sosyal Yaşam

Herkesin görmek istediği bir kent olan New York dünyanın en büyüleyici şehirlerinden biridir. Kozmopolit bir yapıya sahip olan New York ticaret merkezlerine, en iyi üniversitelere ve dil okullarına ev sahipliği yaptığından dolayı en önemli cazibe merkezi haline gelmiştir. New York sosyal yaşam konusunda modern bir şehir hayatına sahip olması, geleneksel olmayan şehir kültürü sayesinde her milletten insanın kolayca adapte olacağı rengarenk bir sosyal yaşam alanı sunmaktadır.

New York’ta Gezilecek Yerler

New York gezilecek turistik yerler, tarihi ve sosyal mekanlar açısından oldukça zengin bir şehirdir. New york gezilecek yerler bakımından pek çok alternatifi bir arada bulunduran bir konuma sahiptir. Kolay ulaşımı sayesinde kapsamlı bir kent turuna olanak sağlamaktadır. New York’ta görülecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yer Central Park’tır. Geniş bir alana konumlandırılmış olan bu yeşil park doğaseverlerin gözdesidir. Central Park’ın yanında yer alan dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Metropalitan Sanat Müzesi de New York’ta gezilecek yerlerdendir. MadameTussauds Müzesi, New York Kütüphanesi, Dünya Ticaret Merkezi, Brooklyn Köprüsü, Wall Street, Özgürlük Heykeli de görülmesi gereken yerlerdendir.

New York’ta Dil Eğitimi

New York her alanda olduğu gibi dil eğitimi alanında da ilk sıralarda yer almaktadır. İngilizce dil eğitimi denildiğinde ilk olarak akla gelen şehirlerden biri olanNew York İngilizce dilini öğrenmek isteyenler için sayısız fırsat sunan bir şehirdir. New York’un alanında en iyi dil okullarına ve üniversitelere sahip olması, hareketli sosyal yaşamı sayesinde sosyalleşerek kolayca İngilizce öğrenilebilmesine olanak sağlaması neden New York'ta dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna cevap olacaktır.

New York şehrinde bulunan dil okullarını görmek için tıklayınız;

Amerika’nın kuzeydoğusunda yer alan Philadelphia, Pennsylvania eyaleti içinde nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu şehirdir. Amerika içinde nüfus yoğunluğu bakımından beşinci sırada yer almakta olan bu şehir kalabalık yapısının beraberinde getirdiği pek çok avantajla dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için uygun bir şehir olma özelliği taşımaktadır.

Philadelphia’ya Ulaşım

Philadelphia’ya Türkiye’den ulaşım havayolu ile yapılmakta olup aktarmasız sefer bulmak mümkündür. Ortalama 17-20 saatlik uçuş sonrasında Philadelphia’ya ulaşılabilmektedir. Şehir Delaware ve Schuylkill nehirleri arasında, New York’a yaklaşık 1,5-2 saat, Washington DC’ye ise yaklaşık 4 saat uzaklıkta yer almaktadır.

Philadelphia’da Ulaşım
Philadelphia şehir içi ulaşımda çeşitli alternatifler mevcut olup otobüs, metro, tramvay ve taksi kullanılmaktadır. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan şehirde toplu taşıma hizmeti ile şehrin her yerine ulaşmak mümkündür. Bu bakımdan ulaşımda herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır. Ayrıca toplu taşıma ücretleri ucuzdur. Uygun fiyatlara şehrin pek çok yerine gidilebilmektedir.

Yaşam Masrafları

Old City bölgesi, Philadelphia’nın alışveriş ve ticaret merkezi olarak anılan bölgesidir. Bu bölgede birçok mağaza ve hediyelik ürünler satan küçük butikler yer alır. Amerika’nın en büyük kapalı çiftçi pazarı olan “The Reading Terminal Market” bu bölgede olup burada mandıradan gelen taze sütten şaraba kadar her türlü ürünü bulmak mümkündür. Her bütçeye göre ürün bulunabilmektedir.

İklim Şartları
Philadelphia’da tropikal bir iklim görülmektedir. Her mevsim yağışlı geçmekte olup bahar ayları ılıman, kış ayları ise oldukça soğuk geçmektedir. Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı 2–10 derece iken, yaz aylarında 25–30 derecedir.

Sosyal Yaşam
Philadelphia kalabalık bir şehir olması itibarı ile dışarıda yapılacak pek çok aktivite mevcuttur. Gece hayatının çok hareketli olduğu şehirde South Street bölgesi oldukça popülerdir. Burası, gece hayatı ve eğlencenin merkezidir. South Street, içinde barındırdığı gece kulüpleri, barlar, publar ve eğlence mekanları ile oldukça hareketlidir. Bunun haricinde şehrin eski bölgesi Old City’de de tercih edilebilecek birkaç mekan bulunmaktadır. Şehirde ayrıca sene boyunca pek çok festival gerçekleştirilmektedir.

Gezilecek Yerler
Philadelphia’da gezilecek başlıca yerler arasında Sanat Müzesi, Büyülü Bahçeleri, Fairmont Parkını, Hayvanat Bahçesini, Doğu Eyalet Hapishanesi, Belediye Sarayı ve Bağımsızlık Sarayı yer almaktadır.


Portland Amerika’nın Oregon eyaletinde bulunmaktadır. Amerika’nın en doğasever bölgelerinden biri olan Portland’da birçok park bulunmaktadır. Gül yetiştiriciliğiyle meşhur olmasından dolayı “Gül Şehri” adıyla anılmaktadır. Sahip olduğu temiz çevre ve doğal güzellikleriyle Portland dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrenciyi cezbetmektedir.

Portland’a Ulaşım
Portland’a Türkiye’ye ulaşım havayolu ile yapılmakta olup direk sefer bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak ortalama 14 saatte Portland’a ulaşılabilmektedir. Aktarma genellikle Chicago veya New York üzerinden yapılmaktadır.

Portland’da Ulaşım
Portland küçük bir şehir olması nedeniyle toplu taşımaya bile gerek kalmadan rahatlıkla gezilebilen bir şehirdir. Bisiklet kullanımı yaygın olup sokaklar da daha çok bisiklet kullanımına yönelik olarak tasarlanmıştır. Toplu taşıma kullanmak isteyenler ise hafif raylı MAX, tramvay veya otobüs kullanabilirler. Tüm toplu taşıma araçları için tek tip bilet kullanılmaktadır.

Portland’da Yaşam Masrafları

Portland’da satış vergisi yoktur. Bu bakımdan alışveriş diğer şehirlere nispeten daha ucuzdur. Pek çok ürün uygun fiyatlardan alınabilmektedir. Giyim, spor, takı, teknoloji ve hediyelik eşya alışverişleri için fazla sayıda mağaza bulunmaktadır.

İklim Şartları
Portland bir kuzey şehri olduğu için diğer kuzey şehirlerinde olduğu gibi kış aylarında sert bir iklimi vardır. Sonbahar, kış ve ilkbahar ayları genellikle yağışlı geçmektedir. En yüksek sıcaklıklar yaz aylarında görülmektedir.

Sosyal Yaşam
Küçük bir şehir olmasına karşılık Portland sosyal bakımdan zengin bir şehirdir. Dünyanın microbrewery başkenti olarak anılan şehir bira ve içki kültürü gelişmiştir. Hareketli bir gece hayatı ve eğlence mekanlarına sahip olan şehirde ayrıca sokaklara yerleştirilmiş olan içki çeşmeleri bulunmakta ve bunlardan sabah 6 ile gece 11 arasında faydalanılabilmektedir. Şehir ayrıca pek çok festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Gezilecek Yerler
Doğal güzellikler bakımından zengin bir şehir olması ve Kuzey Amerika’nın en güzel manzaralarına sahip olan şehri olması nedeniyle Portland’da gezilebilecek pek çok park ve tabiat alanı bulunmaktadır. Bunlar arasında Washington Park, Columbia River Gorge, National Scenic Area, Pittock Mansion, International Rose Test Garden, Waterfront Park ve Portland Art Museum gibi yerler bulunmaktadır.

Amerika'nın En Güzel Şehri San Diego;

En güzel kent lakabıyla anılan San Diego Kaliforniya Eyaletinde Amerika Birleşik Devletleri topraklarında bulunan ziyaretçilerine gerçek bir görsel şölen sunan bir şehirdir. San Diego yerleşim bölgesinin dünya üzerindeki konumu dolayısıyla yılın her mevsimi güneşli olmasından dolayı bu ismi almış bulunmaktadır. San Diego bir liman kenti olmakla birlikte önemli askeri üsleri bünyesinde barındırması da ülke açısından önemini arttırmaktadır. Meksika'ya sınırdır ve en işlek sınır kapısı olan San YsidroBorder sınır kapısının ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni Bir Kültür Aşığı;

Tüm dünyayı görmek isteyenlerden misiniz? Zamanınız var ise tamamını görmeniz yararlı olacaktır. Ancak bu kadar uzun zamana sahip olmayanlar için San Diego hem dil eğitim hem de turistik geziyi bir arada sunabilen bir şehirdir. San Diego turist açıdan gezilmesi ve görülmesi gereken bir çok alana sahiptir. San Diego Hayvanat Bahçesi de bunlardan biridir. Burada ki hayvanat bahçesi dünyadaki en büyük ve kapsamlı hayvanat bahçelerinin liste başlarında yer almaktadır. Bir diğer görülmeye değer olan yer ise San Diego Midway Müzesidir. Karayip Korsanları gemisine de ev sahipliği yapmaktadır. San Diego' da ki plajlar ve sahiller oldukça temizdir ve sörfçülerin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. San Diego' da görülmesi gereken merkezlerden bir diğeri de Coronado Adasıdır. Ada bir köprü ile San Diego’a ya bağlanmaktadırve eşsiz manzaralar sunmaktadır.

San Diego’ya ve San Diego’ da ulaşım
San Diego’ya ülkemizden direk uçuş bulunmamaktadır ancak San Diego’ya 1 saat kara yolu mesafesi bulunan Los Angeles’a ülkemizden direk uçuşlar bulunmaktadır. Buradan ise kara yolu ile San Diego’ya geçebilirsiniz. Avrupa ya da Amerika içi aktarmalar ile de San Diego kentine ulaşmanız mümkündür.
San Diego şehrinde en çok kullanılan toplu taşıma aracı troleybüstür. Troleybüs şehrin bir çok bölgesine gitmektedir. Bunun yanında şehirde otobüs ve taksi seçenekleri de mevcuttur.

Dil Öğrenmek İçin San Diego;

San Diego’yu ana ziyaret amacı eğitim olanların aklındaki neden San Diego'da dil eğitimi alınmalıdır?San Diego İngilizce eğitimi için uygun bir merkezmidir?Düşüncelere kapılmanız yersiz oldukça alışıktır.
San Diego dil eğitimi konusunda önemli bir yere sahiptir. Dünyaca ünlü bir çok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır.Bu okulların sunmuş oldukları avantaj ile birlikte San Diego şehri öğrencilere sosyal ve kültürel olarak bir çok seçenek sunmakta ve öğrencilerin sosyalleşerek dil becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.

San Francisco
San Francisco Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde bulunan bir şehirdir. San Francisco önemli bir kültür ve finans merkezi olma özelliğinin yanı sıra dil eğitiminde de öğrencilerin en çok tercih ettiği kentlerden biri konumundadır. San Francisco’nun en meşhur özelliklerinden biri de yüksek ve dik kaldırımlarıdır.
San Francisco’ya ya da San Francisco’da Ulaşım
San Francisco’ya ülkemizden direk uçuşlar bulunmaktadır. Bunun yanında Avrupa ve Amerika aktarmalı uçuşlar ile de San Francisco’ya varılabilir.
Birçok Amerikan şehrinin aksine San Francisco ulaşım konusunda gelişmiş bir şehirdir. Şehirde başlıca BART ismi verilen raylı sistem kullanılmak ile birlikte otobüs, metro, feribot ve tramvay gibi araçlarda kullanılmaktadır. Bu tarz toplu taşımaları kullanabilmeniz adına Clipper adında ki ulaşım kartlarından çıkartmanız gerekmektedir.
San Francisco’da Eğitim Nasıldır?
San Francisco birçok kişi tarafından oldukça merak edilen bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek sanatsal müzeleri gerek Silikon Vadisi gerekse diğer bütün muhteşem unsurlar burayı büyüleyici bir özelliğe getirmektedir.
Bu büyüleyici özelliklerin yanı sıra San Francisco’da dil eğitimi almak öğrenciler için inanılmaz bir tecrübe olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem şehrin tüm özelliklerinden yararlanabilir hemde dil eğitiminizi dünyaca ünlü San Francisco dil okullarından alabilirsiniz. Bunun yanında şehir öğrencilere bir çok konuda indirimli alternatifler sunmakta ve şehirde bulunan öğrenci popülasyonu gün geçtikçe artmaktadır.
Peki, neden san francisco'da dil eğitimi alınmalıdır? Cevabı gayet basittir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan San Francisco Üniversitesi burada bulunmakta ve dünyanın en iyi zincir okulları da San Francisco’da bulunmaktadır.

San Francisco Rehberi
San Francisco’dan Los Angeles şehrine 6 saatte LasVegas’a 9 saatte ve San Diego’ya ise 7,30 saatte kara yolu ile seyahat edebilirisiniz. San Diego’da toplamda 3500 adet restoran ve kafe mevcuttur. İstediğiniz herhangi bir tanesine girip yeme içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

San Francisco’yu gezmek için kullanılacak en uygun alternatif San Francisco’nun ünlü cable car dedikleri tramvaylarını kullanmak olacaktır ya da bunun yerine bir adet bisiklet kiralayıp ilk olarak Golden Gate köprüsüne gidebilirsiniz. Ucuzluğu ile ünlü Chinatown alışveriş için ideal bir seçim olacaktır. Bunların dışındaAlamo Meydanı, Union Meydanı, Modern Sanat Müzesi, TransamericaPyramid Binası, Lombard Sokağı, Telegraf Tepesi gibi birçok mekan kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

San Francisco'da Sosyal Yaşam Nasıldır?

San Francisco sosyal yaşam açısından oldukça zengin bir şehirdir. Genellikle öğrencilere özgü bir şehirdir. Gece hayatı saki geçen bu şehir kafeleri ve restoranları ile öğrencilerin vazgeçilmezi konumundadır.

Sonuç olarak San francisco tüm öğrencilerin hatta tüm insanların hayatı boyunca bir kere gidip görmesi gereken bir yerdir. Sizde hem turistik hem eğitim amacıyla burayı tercih edebilir ve kesinlikle pişman olmazsınız.

Seattle, Amerika’nın kalkınmış şehirlerinden biridir. Kanada’nın 155 kilometre güneyinde, Washington eyaletinin kuzeybatısında yer almaktadır. Başta Microsoft ve Amazon olmak üzere dünyaca ünlü pek çok büyük şirketin merkezi bu şehirde bulunmaktadır.

Seattle’a Ulaşım
Türkiye’den havayolu ile Chicago aktarmalı olarak Seattle’a gidilebilmektedir. Ayrıca uluslararası havayolları ile aktarmalı olarak ulaşım mümkündür. Uçuş süresi aktarma dahil olmak üzere 18 saattir.

Seattle’da Ulaşım
Seattle ticaret merkezi bir şehir olmasının da etkisiyle gelişim bir ulaşım ağına sahip olan bir şehirdir. Otobüs, metro, metro bus, yeraltı otobüsü ve taksiler sık kullanılan ulaşım araçlarıdır. Alternatif ulaşım araçlarının olması şehir içinde ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Yaşam Masrafları
Seattle’da Amerikan para birimi dolar kullanılmaktadır. Dolar $ şeklinde yazılır. Seattle büyük ve kozmopolit bir yapıya sahip olması sebebiyle yaşam masrafları yüksektir. Özellikle büyük markaların alışveriş merkezleri yüksek bütçelere hitap etmektedir. Ancak her bütçeye uygun alışveriş seçenekleri bulunabilmektedir.

İklim Şartları
Seattle’da yıl boyunca ılıman bir iklim görülmekte ve yılın yaklaşık yarısı yağmurlu geçmektedir. Havanın ne zaman yağmurlu ne zaman ise güneşli olacağı değişkenlik göstermektedir. En yağışlı zamanları Ocak-Mayıs ve Ekim-Aralık arası aylar olmaktadır. Yaz ayları kuru ve nemli geçmekte ve bu aylarda yağış çok az görülmektedir.

Sosyal Yaşam
Seattle’da sosyal yaşam oldukça hareketlidir. Şehirde pek çok aktivite merkezi, alışveriş dükkanları, kafeterya, restoran bulunmaktadır. Şehir merkezinde GAP, Urban Outfitters ve Nordstorm  gibi ünlü markalarla birlikte pek çok hediyelik eşya mağazası, antika eşya mağazaları ve butikler bulunabilmektedir. Alışveriş yapmayı çok sevenler Firs Hill Shopping, Foremont Shopping  gibi büyük alışveriş merkezlerini tercih edebilirler.

Gezilecek Yerler
Ticaret merkezi olmanın yanı sıra Seattle’da gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunlar arasında Alki Beach, Downtown Seattle, Experience Music Project, Pioneer Square, Boeing Atölyesi bulunmaktadır.

Amerika’nın başkenti olan Washington, Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında bulunmakta olup District of Columbia olarak adlandırılan özel statüde bir bölgededir. Başkent olması sebebiyle Beyaz Saray, ABD Kongre Binası, mahkeme, bakanlık gibi pek çok devlet kurumu binası bu şehirde bulunmaktadır. Washington DC dil öğrenimi için çok tercih edilen şehirlerden biri olup bu şehirde dil eğitimi alarak yabancı dil bilginizi ve pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

Washinton DC’ye Ulaşım

Washington DC’ye Türkiye’den havayolu ile gerçekleşmekte olup her gün direk sefer düzenlenmektedir. Uçuş süresi aktarmasız olarak ortalama 12 saattir.

Washington DC’de Ulaşım
Washington DC Amerika’nın kalabalık şehirlerinden biri olması sebebiyle özellikle bazı bölgelerinde oldukça fazla yoğunluk olmaktadır. Bu sebeple Downtown gibi bölgelerinde iseniz araba yerine metro kullanmanız yerinde olacaktır. Metro ulaşım ağını bilmeyenler jeton gişelerinden ücretsiz olarak edinebilecekleri metro haritaları ile gidecekleri yerleri zorlanmadan gidebilirler. Bazı bölgelerde metro ağına alternatif olarak metrobusler kullanılabilir.

Washington DC’de Yaşam Masrafları
Washinton DC’de Amerikan para birimi dolar kullanılmaktadır. Dolar $ şeklinde yazılmaktadır. Şehirde öğrenciler için $400-$800 aralığında kiralık daireler bulunabilmektedir.

İklim Şartları
Washington DC’de iklim değişken olmakla birlikte yaz ayları çok sıcak geçmektedir. Bunda şehrin kozmopolit yapısının da etkisi vardır. Ancak ilkbahar ve sonbahar aylarında son derece güzel bir iklim vardır. Sonbahar mevsim itibarı ile yağışlı geçmekte ve ani beklenmedik yağışlar görülebilmektedir. Kış aylarında kar yağışı genellikle görülmekte ve ani beklenmedik dolu yağışları olabilmektedir.

Sosyal Yaşam
Washington DC aktif bir sosyal yaşama sahip olan bir şehir olup bu şehirde yapılabilecek pek çok aktiviteyi barındırmaktadır. Dil öğrenimi gören öğrenciler boş zamanlarını bu sosyal aktivitelerle değerlendirebilirler.

Gezilecek Yerler
Washington DC, Amerika’nın başkent olması sebebiyle Amerika’nın önde gelen şehirlerinden biridir. Bu bakımdan şehirde gezilebilecek pek çok yer mevcuttur. Bunların başlıcaları The National Mall, Beyaz Saray, Pentagon binası, US Capitol, Lincoln Memorial Anıtı, Jefferson Memorial Anıtı, Union Station, Washington National Cathedral, Ford’s Theatre, Bureau of Engraving and Printing, Federal Bureau of Investigation, National Aquarium, National Zoo, National Air & Space Museum, The Corcoran Museum’dur.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU