SİZİ ARAYALIM  

Seattle Dil Okulları

İçindekiler

Seattle, Amerika’nın kalkınmış şehirlerinden biridir. Kanada’nın 155 kilometre güneyinde, Washington eyaletinin kuzeybatısında yer almaktadır. Başta Microsoft ve Amazon olmak üzere dünyaca ünlü pek çok büyük şirketin merkezi bu şehirde bulunmaktadır.

Seattle’a Ulaşım

Türkiye’den havayolu ile Chicago aktarmalı olarak Seattle’a gidilebilmektedir. Ayrıca uluslararası havayolları ile aktarmalı olarak ulaşım mümkündür. Uçuş süresi aktarma dahil olmak üzere 18 saattir.

Seattle’da Ulaşım

Seattle ticaret merkezi bir şehir olmasının da etkisiyle gelişim bir ulaşım ağına sahip olan bir şehirdir. Otobüs, metro, metro bus, yeraltı otobüsü ve taksiler sık kullanılan ulaşım araçlarıdır. Alternatif ulaşım araçlarının olması şehir içinde ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Yaşam Masrafları

Seattle’da Amerikan para birimi dolar kullanılmaktadır. Dolar $ şeklinde yazılır. Seattle büyük ve kozmopolit bir yapıya sahip olması sebebiyle yaşam masrafları yüksektir. Özellikle büyük markaların alışveriş merkezleri yüksek bütçelere hitap etmektedir. Ancak her bütçeye uygun alışveriş seçenekleri bulunabilmektedir.

İklim Şartları

Seattle’da yıl boyunca ılıman bir iklim görülmekte ve yılın yaklaşık yarısı yağmurlu geçmektedir. Havanın ne zaman yağmurlu ne zaman ise güneşli olacağı değişkenlik göstermektedir. En yağışlı zamanları Ocak-Mayıs ve Ekim-Aralık arası aylar olmaktadır. Yaz ayları kuru ve nemli geçmekte ve bu aylarda yağış çok az görülmektedir.

Sosyal Yaşam

Seattle’da sosyal yaşam oldukça hareketlidir. Şehirde pek çok aktivite merkezi, alışveriş dükkanları, kafeterya, restoran bulunmaktadır. Şehir merkezinde GAP, Urban Outfitters ve Nordstorm  gibi ünlü markalarla birlikte pek çok hediyelik eşya mağazası, antika eşya mağazaları ve butikler bulunabilmektedir. Alışveriş yapmayı çok sevenler Firs Hill Shopping, Foremont Shopping  gibi büyük alışveriş merkezlerini tercih edebilirler.

Gezilecek Yerler

Ticaret merkezi olmanın yanı sıra Seattle’da gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunlar arasında Alki Beach, Downtown Seattle, Experience Music Project, Pioneer Square, Boeing Atölyesi bulunmaktadır.