Yurtdışında Yüksek Lİsans

İrlanda Yüksek Lisans

İrlanda Yüksek Lisans
İrlanda ya da resmî adıyla İrlanda Cumhuriyeti, kuzeybatı Avrupa'da bulunan ülke. Büyük Britanya'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kapsayan topraklarda bulunmaktadır. İrlanda’nın doğusunda İrlanda denizi batısında ise Atlas Okyanusu bulunmaktadır. Başkenti Dublin olan İrlanda’nın para birimi Euro'dur.  İrlanda dünya standartlarında ki eğitim kalitesi, eğitim sonunda öğrencilere vermiş olduğu çalışma izinleri, ekonomik eğitim ve yaşam giderleri ile Türk öğrencilerin gözdesi olmaya devam etmektedir.

İrlanda’da yüksek Lisans Yapmanın Avantajları, Yüksek Lisan İçin Neden İrlanda’yı tercih etmelisiniz ? İşte size İrlanda’da Yüksek Lisans yapmanın avantajları;

Eğitim kalitesi;   İrlanda dünyaca ünlü köklü eğitim kurumları master ve doktora programları öğrencilerinin ilgisini çekmektedir. Bu üniversitelerde yapılan akademik araştırmalar, yetiştirilen bilim insanları İrlanda üniversitelerini diğer ülkelerde bulunan üniversitelere göre öne çıkarıyor.

Yabancı dil avantajı;    İngilizce Türkiye’de yaşayan hemen hemen herkesin problemi olarak ortaya çıkmaktadır. İrlanda Birleşik Krallık ülkeler topluluğuna bağlı bir ülke olduğundan ülkenin ana dili İngilizcedir. İngilizceyi tüm ayrıntıları ile öğrenebilmek öğrencilere akademik eğitimlerinde ve profesyonel kariyerlerinde ekstra kapılar açabiliyor.
Stratejik konum;    İrlanda ile Türkiye arası ortalama 4 saat sürmektedir. İrlanda’nın bulunduğu konum itibari ile hem Türkiye’ye hem de diğer Avrupa ülkelerine yakın mesafede bulunuyor. Bu durumda İrlanda’da eğitim alacak öğrenciler için tatillerini fırsata çevirme imkanı sunuyor.

Üniversite İmkanları; İrlanda’da bulunan üniversitelerin tamamı İngiltere eğitim sistemini benimsemiştir. İrlanda’da bulunan tüm üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır.  Okulların eğitim kaliteleri dünya standartlarındadır. İrlanda da bulunan birçok üniversite dünyada ki en iyi ilk bin üniversitenin içerisinde bulunmaktadır. İrlanda üniversiteleri öğrencilerine akademik ve sosyal anlamda da kendilerini geliştirebilecek imkanlar sunmaktadır.

İrlanda Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi; İrlanda’da yüksek lisans eğitimi 1 yıl sürmektedir. Eğitim sistemi olarak İngiltere eğitim sistemini benimsemiş İrlanda’da okullar Türkiye’de ki gibi Eylül- Ekim aylarında başlamaktadır. İrlanda üniversitelerinin diplomaları tüm dünyada geçerli olmaktadır.

İrlanda öğrencilere çalışma izni veriyor; İrlanda hükümeti yüksek lisans eğitimlerini alan öğrencilere haftada 20 saat (part-time) çalışma izni vermektedir. Böylece öğrenciler bir yandan İrlanda’da üniversite eğitimi alırken bir yandan da çalışarak cep harçlıklarını çıkarabilirler. Ülke öğrenciler için bir çok iş imkanı sunmaktadır.

İrlanda öğrencilere mezun olduktan sonra çalışma hakkı tanıyor; İrlanda hükümeti, ülkelerinde yüksek lisans bitirmiş öğrencilerine ise şartsız koşulsuz 2 yıl çalışma izni vermektedir. Böylece öğrenciler eğitimleri sonlandıktan sonrada İrlanda’da yaşama şansına sahip olabilirler. Avrupa kıtasının en gelişmiş ülkelerinden biri olan İrlanda’da kariyer yapma fırsatı öğrenciler için en çok cezbeden nokta olabiliyor.Yurtdışında Yüksek Lisans

Almanya Yüksek Lisans

Almanya'da küçük bir Türk kültürü oluştuğu aşikar bir gerçektir. Bu nedenle lisans ve lisansüstü eğitimlerde Almanya akla gelen ilk ülkelerden biri kabul ediliyor.

Amerika Yüksek Lisans

Birçok milletin bir arada uyumla yaşaması, yaşam kalitesinin yüksek olması ve öğrenciler için çok fazla fırsat sunması Amerika'yı eğitim anlamında cazibe merkezi haline getiriyor.

Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya'daki köklü üniversiteler, güçlü akademik kadro, dünya standartlarında verilen eğitim, sadece lisans değil yüksek lisans eğitiminde de dikkatleri çekiyor.

Çekya Yüksek Lisans

Her yıl milyonlarca insan başkente akın ediyor. Yıl boyunca ise lisans ve yüksek lisans eğitimi almak için öğrencilerin akınına uğruyor.

İngiltere Yüksek Lisans

İngiltere üniversitelerinde; modern sosyal alanlar, zengin kütüphaneler, spor tesisleri, bilim laboratuvarları, yenilikleri bünyesinde barındıran kampüsler bulunuyor.

Kanada Yüksek Lisans

Yüksek eğitim kalitesi: Kanada'daki üniversiteler, eğitim kalitesiyle biliniyor. Eğitimin daima ileri seviyede olması için özen gösteren okullar ve akademik isimler, sıkı bir denetleme mekanizmasına sahiptir.

Macaristan Yüksek Lisans

Macaristan, yüksek lisans haritasında ilgi çeken bir ülke, öğrenciler, eğitim kalitesinden sosyal yaşama kadar birçok detayı araştırarak seçim yapıyor.

Polonya Yüksek Lisans

Polonya'da yüksek lisans eğitimi Lehçe ve İngilizce veriliyor. Ancak dışarıdan gelen öğrenciler İngilizce eğitimi tercih ediyor.

İrlanda Yüksek Lisans

İrlanda dünya standartlarında ki eğitim kalitesi, eğitim sonunda öğrencilere vermiş olduğu çalışma izinleri, ekonomik eğitim ve yaşam giderleri ile Türk öğrencilerin gözdesi olmaya devam etmektedir.

advice study abroad whatsapp