SİZİ ARAYALIM  

Malta Dil Okulları

İçindekiler

Malta’da Dil Eğitimi

Malta’da alacağınız dil eğitimi İngilizce üzerinde olacaktır. Burada İngilizceyi konuşma, yazma ve dinleme konusunda en yetkin şekilde eğitim alabileceksiniz. Elbette 6, 8, 12, 16, 24 ve 36 haftalık eğitim süresine bağlı olarak değişecek bu yetkinliğinizi, kişisel eğitim ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Dolayısıyla süre ne kadar uzunsa İngilizce alanında yetkinliğiniz o kadar artacaktır.

Malta Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

– Malta dil okulu kapsamında eğitim almanın en büyük avantajı yurtdışı hayatını deneyimlemektir. 

– Yabancı dilinizi yurt dışında yaşayan insanlar ile geliştirebilirsiniz edebilirsiniz. 

– Malta dil okullarının vermiş olduğu yarı zamanlı çalışma izni ile iş tecrübesi edinip ve para kazanmanız da mümkün. 

– Bütün bu süre zarfında Malta’nın güzelliklerini rahatlıkla gezebilir, kültürünü tanıyabilirsiniz. Buna ek olarak yeni insanlar tanıyabilir, sosyalleşebilir ve İngilizce seviyenizi bizzat test edebilirsiniz.

Malta Dil Eğitimi Program Seçenekleri Nelerdir?

Malta dil eğitimi program seçenekleri de oldukça zengindir. 

– Genel İngilizce

– Yoğun İngilizce

– Akademik İngilizce

– İş İngilizcesi,

– Sınav hazırlık İngilizce 

Gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Her bir program oldukça kapsamlı ve verimli olduğu için kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan, ihtiyacınıza uygun programı seçebilirsiniz. Bütün programlarda konuşma, yazma ve dinleme alanlarında detaylı bir eğitim alabilecek ve bunu yaparken özgüven eksikliği hissetmeyeceğiniz rahat bir ortamda bulunabileceğinize emin olabilirsiniz.

Malta’da Nerede Dil Eğitimi Alabilirim?

Malta’da eğitim alabileceğiniz şehirler arasında en popüleri Sliema ve St Julians’tır. Ancak Gozo ve başkent Valetta’da da çeşitli dil okulları mevcuttur. Sliema ve St Julians, diğer şehirlere göre daha popüler olması tercih listenizde öne geçebilir. Çünkü sizin gibi dil eğitimi alacak kişilerin yoğun olduğu şehirlerde bulunmak, sizi daha rahat hissettirebilir.

Malta Dil Eğitimi Almak için Gidilebilecek Şehirler Hangileridir? 

Malta içerisindeki dil okulları genel olarak StJulians ve Sliema şehirlerinde toplanmıştır. Ancak başkent Valetta ve Gozo içerisinde de birçok dil okulu bulunmaktadır. Ülke yüzölçüm olarak küçük olduğu için seyahat etmek kolaydır. Bu nedenle dilediğiniz gibi ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Malta’nın En İyi Dil Okulları Hangileridir?

Malta’nın en iyi dil okulları arasında ESE,  AM LANGUAGE, EC ENGLISH, ATLAS ve ENGLISH PATH  bulunmaktadır. Bütün bu okullarda, alanında yetkin eğitim üyeleri yer alır ve sizi İngilizce konuşurken rahat hissettirecek programlar geliştirilir. Eğer planlarınız arasında Malta’daki dil okulu seçenekleri varsa, ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malta Dil Okulu Çalışma İzni Veriyor mu?

Malta dil okulu, çalışma izni vermektedir. Böylece hem eğitim alırken hem de yarı zamanlı işlerde çalışarak para kazanmanız mümkündür. Bu hem dil gelişimi hem kişisel gelişimi için oldukça önemli bir eylemdir. Çünkü çalışarak yerel halk ile bulunacağınız her iletişim, hem iş konusunda tecrübe edinmenizi sağlayacak hem de İngilizceyi daha akıcı şekilde kullanabileceksiniz. Çalışma izniniz Malta’ya vardıktan 90 gün sonrası için geçerli olacaktır, doğal olarak kısa dönem eğitim alacak kişilerin çalışma izni olmayacaktır.

Malta Dil Okulu Vizesi

Malta dil okulu için vize alacak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle 90 gün ve altında eğitim alacak kişilerin yeşil pasaportları varsa vize almalarına gerek yoktur. Malta’ya ve eğitimleri tamamladıktan sonra Schengen ülkelerine vize gerekmeden, sadece pasaportlarını kullanarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 

Malta Öğrenci Vizesi Şartları Nelerdir?

Malta öğrenci vize başvurusu için bir çok şart vardırç. Burada önemli olan noktalardan biri finansal kaynaklardır, öğrencilerin Eğitim ve Konaklama ücretleri ödendikten sonra Malta’da kalacağı gün başına banka hesaplarında 18 euro bulundurma zorunluluğudur.

Malta Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta öğrenci vizesi için gerekli evrakları tamamlamak oldukça önemlidir. Herhangi bir eksiklik durumunda vizenizin iptal olabileceğini unutmamalısınız. Bu evraklar:

– 2 adet vesikalık fotoğraf

– Pasaport

– Vize başvurusu formu

– Uçak bileti rezervasyonu

– Okul kabul belgesi

– Sağlık ve seyahat sigortası

– Banka yazısı, hesap cüzdan asılları ya da fotokopisine ek olarak son 2 aylık hesap ekstresi. 

– Çalışan biriyseniz; işvereninizden alınacak yazı, SSK bilgileri ve maaş bordrosu.

– Masraflar öğrencinin ailesi tarafından karşılanıyorsa, dilekçe ve imza beyanı gereklidir. İmza beyanının noter onaylı olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Vize başvuruları genellikle 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Malta Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

Advice Yurtdışı Eğitim, Malta dil okullarına başvurmak isteyen kişilere, ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Başvurmak istediğiniz program hakkında bilgi almak, öğrenci vizesi çıkarmak, sağlık sigortası oluşturmak gibi pek çok konuda size yön veren ve yardımcı olan danışmanlarımıza sitemiz üzerinde bulunan iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Neden Advice ile Malta’da Dil Okulları?

Advice Yurtdışı Eğitim, iyi bir geleceğe ve kariyere sahip olmak isteyen kişilere en doğru eğitime yönlendiren ve bu süreçte danışmanlık yaparak öğrencilerinin hedeflerine ulaşmasını sağlayan bir eğitim firmasıdır. Eğitim kalitesini ve müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan Advice Yurtdışı Eğitim bünyesinde geniş yurt dışı eğitim programlarını barındırır.

Bu eğitim programları arasında, özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Malta dil okulu da yer almaktadır. Silema, Valetta, Saint Julian’s gibi pek çok şehrinde kaliteli bir eğitim imkânı sağlayan Adviye Yurtdışı Eğitim, her bütçeye uygun olan yurt dışı eğitim programlarından faydalanmak isteyen kişiler için en uygun firmalarından biridir.

Siz de kendiniz için en uygun dil eğitimini veren okulu bulmak ve hakkında fikir sahibi olmak için Advice Yurtdışı Eğitim hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Danışmanlarımızı arayarak ücret ödemeden danışmanlık alabilirsiniz. 

Neden Malta’da Dil Okulları?

– Malta’da hem İngilizce eğitimi alabilir hem de yarı zamanlı bir çalışma iznine de sahip olabilirsiniz. 

– Hem eğitim alırken hem de Malta’nın resmi para birimi olan euro ile para kazanabilirsiniz. 

– Malta’nın ayrıca Türkiye’ye sadece 2,5 saatlik uçuşu olması da yolculuğun sizi yormayacağı anlamına geliyor. Böylece kısa sürede Schengen vizesi ile eğitim alma yolculuğunuza çıkabilirsiniz.

– Malta dil okulları sunmuş olduğu konaklama dahil paket programları ile birlikte diğer ülkelere göre maliyet açısından avantajlıdır.

– Malta için alacağınız vize ile Schengen ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

Malta Dil Okulları Fiyatlarına Neler Dâhildir?

Malta dil okulu fiyatlarına alacağınız eğitim paketine göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel anlamda bakacak olursak eğitim sonunda kazananın siz olacağınıza eminiz. Fiyatlar dahilinde şu imkanlar da yer almaktadır:

– Konaklama rezervasyon ücreti

– Konaklama

– Sertifika

– Havaalanı karşılama

– Materyal ücreti

– Eğitim Ücreti

– Kayıt

– Hoş geldin paketi

Elbette seçeceğiniz şehre, okula ve alacağınız eğitim süresine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilir. Bazı düşük paket eğitim programları tercih ederseniz, konaklama, havaalanı karşılama gibi konular için ekstra ücret ödeyebilirsiniz. Ancak bu ekstra ücretlerin yüksek miktarlarda olmadığını da belirtmek isteriz.

Malta İngilizce Dil Okulları Konaklama İmkânları Nelerdir?

Malta İngilizce dil okulları kapsamında çeşitli konaklama imkânları vardır. Standart, lüks apartmanların yanında ekonomik apart evler de söz konusudur. Aile yanı konaklama, tek kişilik veya paylaşımlı yurt konaklama seçeneklerinin yanında paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. 

Bütün bu konaklama imkânlarının seçeceğiniz şehre ve dil okuluna göre değişiklik gösterebildiğini de hatırlatmak isteriz.

Malta Dil Okulu Konaklama Fiyatları Ne Kadar?

Malta dil okulu konaklama fiyatları seçeceğiniz eğitim paketine ve eğitim alacağınız şehre göre değişiklik gösterebilir. Kimi seçeneklerde konaklama için hiçbir ücret ödemezsiniz. Kimi seçeneklerde sadece temel ihtiyaçlarınızdan sorumlu olurken bazı seçeneklerde de bütün ödeme sizden beklenebilir. Ancak bu ödemelerin yüksek miktarlarda olmadığına emin olabilirsiniz. Malta dil okullarının sunacağı yarı zamanlı çalışma izni ile kolayca karşılayabilirsiniz.

Malta Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Malta dil okulu, sunmuş olduğu konaklama dahil paket programları ile birlikte ücretler oldukça düşebilir.  Malta dil okulları genel itibari ile avrupanın farklı ülkelerinde şubeleri bulunan dil okullarıdır, bu sebeple eğitim kalitesinden ödün vermeden daha uygun maliyetler ile dil eğitimi alabilirsiniz. Malta dil okulları ücretleri haftalık bazda hesaplanmaktadır ve ücretler euro üzerinden hesaplanmaktadır.

Malta dil okulu fiyatları, konaklama, ek giderler ve eğitim programının süresi gibi farklı etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin yurtta kalmayı tercih eden kişiler, aile yanında kalan kişilere kıyasla farklı ücretler öderler. Bu sebeplerden dolayı kesin bir fiyat bilgisi almak için sitemizde bulunan fiyat listesini  inceleyebilir veya ücretsiz danışmanlık seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

DEVAMINI GÖR

Malta Dil Okulu Fiyatları

Okul Seçenekleri