SİZİ ARAYALIM  

Halifax Dil Okulları

İçindekiler

Calgary, sahip olduğu 1 milyonluk nüfusla Alberta eyaletinin en büyük kenti ve dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Calgary-Edmonton bölgesinde yer alan bir şehirdir. Ünlü Kanada Kayalık Dağları’na 80 km mesafededir ve Calgary merkezi dağların eşsiz manzarasına sahiptir. Kayalık Dağlar üzerindeki ünlü turizm kasabaları Banff, Lake Louiseve Canmore’a olan yakınlığının yanında Calgary, turistlere sunduklarıyla da her yıl 4.5 milyon ziyaretçi çekmektedir. Turistik bir şehir olmasının yanı sıra Calgary eğitim olanakları bakımından da gelişmiş bir şehirdir. Bu bakımdan dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin ilk tercihi olmaktadır.

Calgary’a Ulaşım

Calgary’a Türkiye’den havayolu ile ulaşılmaktadır.  Kanada’ya yapılan aktarmalı veya aktarmasız seferler ile şehre ulaşılabilmektedir.

Calgary’de Ulaşım

Şehir içi ulaşım ağı ise oldukça gelişmiştir. Raylı sistem en güvenilir ulaşım ağıdır. Bunun yanında otobüs seferleri de oldukça iyi durumdadır. Bunların dışında bisiklet, taksi gibi diğer ulaşım alternatifleriyle, Calgary şehrinde ulaşım çok kolaydır.

Calgary’de Yaşam Masrafları

Calgary’de Kanada Doları kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. Şehirde alışveriş imkanları geniştir. Büyük ve küçük ölçekteki alışveriş merkezlerinden alışveriş yapılabilmektedir.

İklim Şartları

İklim açısından uygun bir iklime sahip olan Calgary şehri yılın çoğu zamanında günü güneş almaktadır. Yağmur ise genellikle bahar aylarında görülmektedir.

Sosyal Yaşam

Calgary sosyal bakımdan oldukça hareketli bir şehirdir. Mükemmel restoranları, birbirinden farklı müzeleri, kış sporları, hayvanat bahçeleri ve  alışveriş merkezleri ile ilginizi mutlaka çekebilecek bir çok şey bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Turistik bir şehir olan Calary’nin en meşhur gezilecek yerleri arasında Spruce Meadows, Heritage Park Historical Village, Fish Creek Provincial Park, Big Rock Brewery, Calgary Stampede, The Calgary Zoo, Prensin Adası Parkı, Bow River, Glenbow Museum, Calgary Pathway System, Calgary Tower, Stephen Avenue Walk, Conversation Sculpture gibi yerler bulunmaktadır.