SİZİ ARAYALIM  

İngiltere Yaz Okulu

İçindekiler

İngiltere Hakkında

İngiltere, Birleşik Krallık’ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezî olanıdır. Avrupa’nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunur. Ülke doğusunda Kuzey Denizi güneyinde ise İngiliz Kanalı bulunmaktadır. İngiltere’nin para birimi İngiliz Sterlinidir ve dünyanın ekonomik, kültürel ve eğitim başkentlerindendir. İngiltere’nin nüfusu yaklaşık 56 milyondur.

İngiltere’de Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu nokta da bir yandan okul dersleri ve sınavları ile uğraşan öğrenciler dil becerilerini geliştirmeleri konusunda geri kalabiliyor. Bu nedenle öğrencilerin okul tatil dönemlerinde gerçekleşen yurtdışı yaz okulları programları aileler tarafından tercih ediliyor. İngiltere’de yaz okulları öğrencilere hem karne hediyesi gibi olurken hemde öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirme konusunda çok önemli bir rol oynuyor.

İngiltere’de yaz okullarının tercih edilmesinin en büyük nedenleri İngilizcenin ana vatanı olması ile birlikte eğitim kalitesinin üst düzey olmasından kaynaklanıyor. İngiltere yaz okuluna kayıt olan öğrenciler okullarda bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da okulların düzenlemiş olduğu çeşitli aktiviteler ile eğlenceli vakit geçiriyorlar. Aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerinden gelen birçok arkadaş edinme fırsatı yakalıyorlar.

İngiltere yaz okullarında seçilecek programa göre değişiklik göstermek ile birlikte dersler ortalama olarak haftada 20 ders şeklinde işleniyor.  İngilizce dersleri sabah saatlerinde başlarken öğlene doğru sona eriyor. Öğleden sonra ise öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmek amaçlı çeşitli aktivitelere katılıyorlar. Bu aktivitelerin yanında sportif, kültürel aktivitelerin yanı sıra resim, müzik gibi sanatsal aktivitelere de katılıyorlar. Yaz okulunda bulunan öğrencilerin İngiltere ve İngiliz kültürünü daha iyi tanımaları adına rehberler eşliğinde hafta sonları bulundukları şehir ve çevre bölgelere çeşitli geziler düzenleniyor.

İngiltere dil okullarında öğrenciler İngilizce dil seviyelerine göre ve yaş sınıflarına göre gruplara bölünmektedir. İngiltere yaz okulları genel itibari ile 8 ile 17 yaş aralığında olan öğrencileri yaz okulları programına kabul etmektedirler.

Konaklama

İngiltere yaz okulları öğrencilerine konaklama olarak 2 seçenek sunmaktadır. Bunlar aile yanı konaklamalar ile eğitim aldıkları kampüs içlerinde bulunan yurt konaklamalar.  Konaklama yapacakları aileler çeşitli güvenlik taramalarından geçmiş ailelerden oluşmaktadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler İngiliz kültürünü yakından tecrübe etme imkanı bulurlar. 

İngiltere Yaz Okullarına kayıt yapacaklar Advice Yurtdışı Eğitim’den şu konularda ücretsiz yardım alabilirler; 

  • Okul kaydının yapılması Program danışmanlığı
  • Vize danışmanlığı
  • İngiltere’ye ekonomik uçak bileti danışmanlığı
  • Konaklama danışmanlığı

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.