sliderslider
Yaz Okulu / İngiltere Yaz Okulu /

İngiltere Yaz Okulu

İngiltere Hakkında
İngiltere, Birleşik Krallık'ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezî olanıdır. Avrupa'nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunur. Ülke doğusunda Kuzey Denizi güneyinde ise İngiliz Kanalı bulunmaktadır. İngiltere’nin para birimi İngiliz Sterlinidir ve dünyanın ekonomik, kültürel ve eğitim başkentlerindendir. İngiltere’nin nüfusu yaklaşık 56 milyondur.

İngiltere’de Yaz Okulu
Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu nokta da bir yandan okul dersleri ve sınavları ile uğraşan öğrenciler dil becerilerini geliştirmeleri konusunda geri kalabiliyor. Bu nedenle öğrencilerin okul tatil dönemlerinde gerçekleşen yurtdışı yaz okulları programları aileler tarafından tercih ediliyor. İngiltere’de yaz okulları öğrencilere hem karne hediyesi gibi olurken hemde öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirme konusunda çok önemli bir rol oynuyor.

İngiltere’de yaz okullarının tercih edilmesinin en büyük nedenleri İngilizcenin ana vatanı olması ile birlikte eğitim kalitesinin üst düzey olmasından kaynaklanıyor. İngiltere yaz okuluna kayıt olan öğrenciler okullarda bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da okulların düzenlemiş olduğu çeşitli aktiviteler ile eğlenceli vakit geçiriyorlar. Aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerinden gelen birçok arkadaş edinme fırsatı yakalıyorlar.

İngiltere yaz okullarında seçilecek programa göre değişiklik göstermek ile birlikte dersler ortalama olarak haftada 20 ders şeklinde işleniyor.  İngilizce dersleri sabah saatlerinde başlarken öğlene doğru sona eriyor. Öğleden sonra ise öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmek amaçlı çeşitli aktivitelere katılıyorlar. Bu aktivitelerin yanında sportif, kültürel aktivitelerin yanı sıra resim, müzik gibi sanatsal aktivitelere de katılıyorlar. Yaz okulunda bulunan öğrencilerin İngiltere ve İngiliz kültürünü daha iyi tanımaları adına rehberler eşliğinde hafta sonları bulundukları şehir ve çevre bölgelere çeşitli geziler düzenleniyor.

İngiltere dil okullarında öğrenciler İngilizce dil seviyelerine göre ve yaş sınıflarına göre gruplara bölünmektedir. İngiltere yaz okulları genel itibari ile 8 ile 17 yaş aralığında olan öğrencileri yaz okulları programına kabul etmektedirler.

Konaklama
İngiltere yaz okulları öğrencilerine konaklama olarak 2 seçenek sunmaktadır. Bunlar aile yanı konaklamalar ile eğitim aldıkları kampüs içlerinde bulunan yurt konaklamalar.  Konaklama yapacakları aileler çeşitli güvenlik taramalarından geçmiş ailelerden oluşmaktadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler İngiliz kültürünü yakından tecrübe etme imkanı bulurlar. 

İngiltere Yaz Okullarına kayıt yapacaklar Advice Yurtdışı Eğitim'den şu konularda ücretsiz yardım alabilirler; 
    •Okul kaydının yapılması 
    •Program danışmanlığı 
    •Vize danışmanlığı 
    •İngiltere’ye ekonomik uçak bileti danışmanlığı 
    •Konaklama danışmanlığı 

Daha fazla bilgi için uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU