sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Dubai

Dubai Dil Okulları


DUBAI HAKKINDA

 Birleşik Arap Emirlikleri'ni oluşturan 7 emirlik vardır bunlardan biri de Dubai'dir. Arap Yarımadası'nda yer alan bu 7 emirliğin başkenti Abu Dhabi'den sonra en büyük 2. Emirliği ve en modern şehri Dubai'dir. 3 milyon nüfusu olan Dubai'nin sadece %25'ini yerel halk oluşturur. Resmi dil Arapça'dır ancak nüfusun %75'ini yabancılar oluşturduğundan daha çok İngilizce konuşulur. Dubai'nin para birimi Birleşik Arap Emirlikleri Dirhamı'dır. Hava sıcaklığı yazları 45°C'nin üzerine kadar çıkarken kışları 10°C'nin altına inmez. Dubai'de haftabaşı Pazar, haftasonu ise Perşembe'dir. Cuma günleri resmi tatil olması nedeniyle AVM'ler o günleri öğleden sonra açılır. Dubai'de özel şirketlerde ve mağazalarda 13:00-16:00 saatleri arası siesta zamanıdır. Bankalar 08:00-13:00, resmi daireler ise 08:00-14:00 arası açıktır. Dubai turizmi ve ticareti kadar gece hayatıyla da oldukça ünlüdür. DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Dubai
Dubai Dil Okulları

Dubai Şehir Rehberi

Snow Dubai
Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunur ve çöl manzarası ve güzel sahil şeridi ile tanınır. Şehir, kuzeydoğuda Basra Körfezi ve güney ve güneydoğuda Arap Çölü ile sınırlanmıştır.

Dubai, büyük ölçüde ticaret, turizm ve gayrimenkule dayalı gelişen bir ekonomiye sahiptir. Şehir, dünyanın en büyük limanı olan Jebel Ali Limanı'na ev sahipliği yapmaktadır ve çok sayıda lüks otel, alışveriş merkezi ve turistik cazibe merkezi ile gelişen bir turizm endüstrisine sahiptir. İyi gelişmiş karayolu ağları, toplu taşıma sistemleri ve birinci sınıf havaalanları ile modern bir altyapıya sahiptir. Şehir ayrıca, dünyanın en büyük güneş parkı da dahil olmak üzere yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir kalkınmaya önemli yatırımlar yaptı.

Dubai, lüks yaşam tarzı ve kozmopolit atmosferi ile tanınır. Şehir, yıl boyunca canlı bir gece hayatı, çeşitli yemek mekanları ve çok sayıda kültürel etkinlik sunmaktadır. Hem sakinler hem de ziyaretçiler, şehrin birçok parkının ve kamusal alanının yanı sıra güzel plajlarının keyfini çıkarıyor.

Dubai, İngilizce ve diğer birçok dilde kurslar sunan çok sayıda dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Bu okullar, küçük, özel sektöre ait kuruluşlardan büyük, uluslararası kabul görmüş kurumlara kadar çeşitlilik gösterir.

Dubai'deki dil okulları, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun dil programları, sınava hazırlık kursları ve özelleştirilmiş iş dili kursları dahil olmak üzere çeşitli kurslar sunar. Birçok okul, evden çalışma rahatlığını tercih edenler için çevrimiçi kurslar da sunmaktadır. Dubai'de dil eğitiminin kalitesi, deneyimli ve nitelikli öğretmenleri ve modern tesisleri ile yüksektir. Birçok okul, British Council ve Cambridge Üniversitesi gibi tanınmış uluslararası kuruluşlardan akreditasyon almıştır.

Dubai'de dil eğitiminin maliyeti, okula ve seçilen kurs türüne göre birçok uygun fiyatlı seçenek de mevcuttur. Birçok okul, dil eğitimini öğrenciler için daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olmak için esnek ödeme planları ve burslar sunar.

Duide Ulaşım

Dubai, Türkiye'den uçak ile en kolay ve hızlı ulaşım yoludur. Türkiye'den birçok hava yolu şirketi Dubai'ye direk veya aktarmalı seçenekler sunmaktadır. Ayrıca, Türkiye'den deniz yoluyla da Dubai'ye ulaşmak mümkündür ancak bu opsiyon daha uzun sürer ve daha pahalıdır. Seyahat edenlerin pasaportlarının geçerli olması ve vize ihtiyacının olup olmamasına göre değişebilir.

Dubai içinde ulaşımda da otobüs ağı, Karayolları ve Ulaşım Otoritesi tarafından yürütülmektedir. Bu otobüsler, şehrin tüm önemli simge yapılarını ve turistik noktalarını birbirine bağlar ve çok rahattır. Dubai'de Metro en yaygın kullanılan ve verimli toplu taşıma modlarından biridir. İki hat (Kırmızı ve Yeşil) çalışır durumdayken dünyanın en uzun tam otomatik metro demiryolu ağı olma rekorunu elinde tutuyor.

Dubai’ de deniz otobüsleri de mevcuttur. Bur Dubai'den Deira'ya ve tersi yönde seyahat etmenin ekonomik ve tercih edilen bir yoludur.

Araç kullanmayı düşünürseniz, araçlar yolun sağ tarafından sürülüyor ve Dubai'de araç kiralamak istiyorsanız kredi kartınızın yanı sıra yerli ve yabancı ehliyetinizin olması gerekiyor.

Yaşam masrafları

Bu maliyetlerin kişisel tercihlerinize, yaşam tarzı seçimlerinize ve ikamet ettiğiniz bölgeye bağlı olarak önemli ölçüde değişebileceğini unutmayın. Dubai'nin eski bölgelerinde yaşayanların konut, süpermarketler ve restoranlar söz konusu olduğunda daha uygun fiyatlı seçeneklerden yararlanırken, şehrin ana arteri olan Şeyh Zayed Yolu'na yakın mülklerde ve sahil bölgelerinde yaşayan sakinlerin daha fazlasına sahip olduğu yaygın bir inanıştır. 

İklim Şartları

Dubai'de iklim yılın 8 ayı mükemmeldir. Uzun sıcak günlere bulutsuz mavi gökyüzü hakimdir ve keyfiniz için güzel ılık deniz suları yakınınızdadır. Dubai'de yaşamak, zamanınızın çoğunu dışarıda güneş ışığında geçirmek için hava ve olanaklara sahip olacağınız anlamına gelir. 
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU