sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Avustralya

Avustralya Dil Okulları


AVUSTRALYA HAKKINDA

Avustralya, başkenti Canberra olan Hint okyanusu ile Büyük okyanusun arasında bulunan yaklaşık 24 milyonluk nüfusu olan bir ülkedir. Avustralya iklimi yumuşak tropikal iklimdir. Avustralya dünyanın en büyük 13. Ekonomisine sahip ülkedir.

AVUSTRALYA DIL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyenlere stresten uzak bir hayat, büyük şehir ile birlikte plaj hayatını bir arada sunmaktadır.

Avustralya; kültürel çeşitliliği, suç oranının dünyanın en düşük ülkelerinden olması, muhteşem doğası, sıcakkanlı insanları ile dil eğitimi almak isteyenlerin vazgeçilmez ülkesi olmuştur. Bu nedenlerin yanı sıra Birleşmiş Milletlerin Avustralya’yı en çok yaşanabilir ülkeler arasında her sene ilk 5 de göstermesi de öğrencilerin dil eğitimde Avustralya’yı seçmesindeki en büyük nedenlerden birisi olmuştur. Bunlar ile birlikte Avustralya’nın kozmopolit bir yapıya sahip olmasından kaynaklanan ırkçılık olaylarının sıfır olması da dil okuluna gidecekler için artı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avustralya dil okulları genel itibari ile Sydney, Melbourne, Brisbane, Peth gibi şehirlere yayılmıştır. Avustralya’da ki dil okulları hükümet tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Buda Avustralya’da dil okuluna gidecek öğrenciler için belirli bir eğitimin kalitesinin altında eğitim almamalarına olanak sağlamaktadır.

Avustralya’da dil okullarına gidecek öğrenciler aynı zamanda uygun fiyatlarla karşılaşmaları da bu ülkenin öğrenciler için seçilmesinin önceliklerinden olmuştur. Avustralya doları kurunun diğer para birimlerine göre daha düşük olması dil okuluna gidecek kişilerin ekonomik fiyatlarla karşılaşmasının birince nedeni olmuştur. Bunun ile birlikte Avustralya’da dil okuluna gidecek öğrencilere Avustralya hükümeti tarafından çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler hafta 20 saat ayda 80 saat çalışma izinleri ile çalışabilirler. Avustralya’da dil okuluna gidecek öğrenciler 1 saatlik çalışmasının karşılığında 12-20 Avustralya doları arasında para kazanabileceklerdir. Bu kazanacakları ücret öğrencilerin dil eğitimi boyunca yaşam ve konaklama masraflarının birçoğunu çıkarmasına olanak sağlamaktadır.

KONAKLAMA

Avustralya’daki dil okulları, dil eğitimi alacak öğrencilere aile yanı konaklama veya yurt konaklama sunmaktadır. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri aile yanı konaklamalarda paket halinde verilebilir. Bunun yanında öğrenciler isterlerse kendi konaklamalarını kendileri de ayarlayabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler.

PROGRAMLAR

Avustralya dil okulları, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, IELTS ve TOEFL hazırlık gibi farklı programlar sunmaktadır.
Avustralya dil okullarına gitmek isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Avustralya dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Avustralya vizesinde ki bilinmesi gereken ilk kural öğrencilerin kayıt oldukları program, eğitim süresi ve kayıt oldukları kuruma göre gerekli evrakların değiştiğidir. Diğer en önemli nokta ise öğrencilerin gerçekten eğitim amacı ile Avustralya’ya gittiğini konsolosluğa kanıtlamasıdır. Bunların dışında öğrencilerin vize evrakları ilk aşamada ilgili okullar tarafından kontrol edilmekte ve okul onayından sonra ancak vizeye başvuru yapılması mümkün olmaktadır. Ne kadar süreli eğitim alacağınıza bakılmaksızın yıllık yaşam masraflarınızı banka hesabınızda göstermeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından zorunlu hale getirilmiştir.
Avustralya’da dil eğitimi veren başlıca dil okulları; KAPLAN, EMBASSY, LSI, ILSC okullarıdır.

Avustralya’daki dil okullarımız ve okulların bulunmuş olundukları şehirleri öğrenmek için tıklayınız..
Avustralya’daki şehirler hakkında bilgi sahibi olmak adına şehir rehberimize ulaşmak için tıklayınız..


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Brisbane
Brisbane Dil Okulları
Melbourne
Melbourne Dil Okulları
Sydney
Sydney Dil Okulları

Avustralya Şehir Rehberi

Snow Brisbane
Snow Melbourne
Snow Sydney
Avustralya’nın Queensland eyaletinin başkenti olan Brisbane Avustralya’nın en büyük üçüncü şehridir. Pasifik Okyanusu kenarında olan şehir 15 km kıyı uzunluğuna sahiptir. Avustralya’nın en çok güneş gören şehirlerinden biridir. Yaşam maliyetleri düşük olup standartları yüksektir. İçinde kaliteli üniversiteler ve dil okullarını barındırmaktadır. Bu özellikleri itibarı ile Brisbane dil öğrenimini Avustralya’da görmek isteyen öğrenciler için alternatif şehirlerden biridir.

Brisbane’a Ulaşım

Brisbane’a Türkiye’den havayolu ile ulaşılabilmektedir. Türkiye’den direkt uçuş olmamakla birlikte bir veya iki aktarmalı olarak Dubai, Abu Dabi veya Roma üzerinden Brisbane Havaalanı’na ulaşılabilmektedir. 

Brisbane’de Ulaşım

Brisbane’de toplu taşıma seçenekleri fazladır. TransLink kartıyla birlikte otobüs feribot ve tren kullanılabilmektedir. Otobüsler şehrin her yerine gitmekte, bu sayede merkezi iş bölgesine, eğlence , alışveriş merkezlerine, banliyölere ve terminallere kolaylıkla ulaşılmaktadır. Gece yarısından sonra hizmet veren NightLink isimli otobüsler bulunmaktadır. 

Brisbane'de Yaşam Masrafları

Brisbane’de Avustralya doları kullanılmaktadır. Brisbane kıyı şehri olmasından dolayı konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Brisbane  ayrıca çok çeşitli bir alışveriş sahnesine sahiptir. Burada farklı kitlelere hitap eden birçok alışveriş bölgesi bulunmaktadır. Brisbane merkezî iş bölgesindeki Queen Street Mall bunlardan biridir. Burası kentin alışveriş merkezidir. Son birkaç yılda oldukça büyük bir gelişim yakalayan bu bölgede keşfedilmeyi bekleyen butik mağazaların yanı sıra dünyaca ünlü markaların dükkânları da bulunabilir.

İklim Şartları

Brisbane’de ılık bir iklim görülmektedir. Günde ortalama sekiz saat güneş görülmektedir. Kent kış aylarında ve bahar aylarında ortalama sıcaklıktadır ve yağışsız günlerden dolayı iklim gezmek ve yaşamak için uygundur.

Sosyal Yaşam

Brisbane turistik bir şehir olması nedeniyle sosyal yaşam bakımından da hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Bol güneşli bir şehir olduğundan plajı oldukça hareketlidir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır. Şehirde çok hareketli bir gece hayatı vardır. Gece hayatı genellikle geç saatlere kadar devam etmektedir.

Gezilecek Yerler

Gezilecek yerlerin başında Gold Coast gelmektedir. Gold Coast Avustralya’nın en ünlü tatil merkezidir. Sörfçülük ile ünlü bir şehirdir.

1.Melbourne hakkında;

Melbourne öncelikle Okyanus' ya kıtasından Avusturalya ülkesinde bulunan şehirlerden biridir. Turizm ve dil eğitimi yönünden yoğun talep alan şehirler arasındayer almaktadır. Melbourne aynı zamanda Avustralya'da bulunan Victoria eyaletinin başkenti durumundadır. Nüfusu 3,7 milyondur. Dünyanın en güneyinde bulunup bir milyon nüfusu aşan tek şehirdir ve Avusturalya’nın üçüncü büyük yüzölçümüne sahip şehridir. Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri arasında yer almasının yanı sıra turistik açıdan en gözde şehirleri arasındadır.

Melbourne’de sosyal yaşamdan bahsedecek olursak, diğer birçok şehirlerde olduğu gibi şehir merkezleri kalabalık diğer semtler ise sakindir. Kentleşme açısından ise sadece şehir merkezinde gökdelenler bulunur diğer semtlerde evler iki katı geçmemektedir. Yüzölçümü olarak büyük olduğundan şehrin bütününe hakim olmak biraz zor olabilir. Tiyatro, sinema, spor, sergi salonları, galeriler gibi kültür sanat merkezleri şehir merkezinde daha yoğun bulunmaktadır. Avustralya'nın film endüstrisinin en önemli yapımları burada yer alır. Ayrıca Avustralya'nın en büyük ve önemli sanat galerileri de bu şehirde yer almaktadır.

2. Melbourne da gezilecek ve görülecek yerler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi şehir güneyde kaldığı için sahilleri çok önemli yer tutar. Su sporlarıyla ilgilenen gezginler buraya yoğun bir şekilde ziyaret etmektedirler. Ayrıca bu şehir eşsiz bir doğaya sahiptir. Melbourne gezilecek yerler denince Yara Nehri, Federasyon Meydanı, Puffing Tarihi Treni, Flinders Cadde İstasyonu gibi çok önemli yerler akla gelir. Bunların yanındaMelbourne’de kesinlikle görülmesi gereken yerler ise Kraliyet Botanik Bahçesi, Victoria Ulusal Galerisi, Melbourne Müzesi, St. Paul Katedrali olarak sıralanabilir.
Melbourne’de ulaşım olarak bahsedersek, şehir içi ulaşım olarak dünyanın en gelişmiş şehirlerinden olan Melbourne hem uygun hemde konforlu bir ulaşımı şehir sakinlerine sunmaktadır. Şehirdeki tüm toplu taşımalar için geçerli olan tek kart ile toplu taşımaları kullanmak mümkün olmaktadır. Melbourne toplu taşıma araçları şehrin neredeyse her noktasına gitmektedir. Toplu taşımalar arasında en gelişmiş olanı ise tramvaydır. Melbourne tramvayları şehrin dört bir yanına seferler düzenlemektedir.

 

3.Melbourne dil eğitimi için uygun mudur?

Melbourne'nun gezilecek ve görülecek yerleri gibi dil okulları da fazladır. Melbourne şehrine dil eğitimi için giden öğrencilerin çoğunun öncelikle çalışma izni bulunur. Melbourne öğrencilerin rahatlıkla iş bulabilmesi adına da uygun bir şehir olarak karşımıza çıkar. Ülkenin resmi dili İngilizce olduğu için ülkenin yüzde 81'i İngilizce konuşmaktadır. Geri kalanları ise yerlilerin dillerini konuşmaktadırlar. Melbourne ingilizce eğitimi almak için seçilen şehirlerin başında gelir. Yukarıda yazılanlar neden Melbourne'da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusunu rahatlıkla cevaplamaktadır. Aynı zamanda Melbourne dünyaca ünlü dil okullarına ev sahipliği yapar ve okulların pratiğe dayalı ve dil mantığını anlamaya yönelik eğitim sistemleri de Melbourne şehrinin dil eğitimi için seçilmesinde etkili olmuştur.

Avustralya Da Önemli Bir Merkez;

Sydney Okyanusya kıtasında bulunan Avusturalya ülkesinin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Sydney ülkenin doğusunda ulunmaktadır ve New South Vales eyaletinin başkentidir. Avustralya da gezilecek yerlerin başında Sydney gelmektedir. Sydney ülkenin ekonomik açıdan en güçlü bölgelerinden biridir ancak buna rağmen başkenti değildir. Sydney şehrinin kuruluş tarihinin temelleri İngilizlerin istenmeyen suçluları buraya taşıması ile başlayıp Sydney şehrinin dünyaca ünlü sanat ve kültür merkezi haline gelmesi yönünde devam etmiştir. Kent Jackson Liman'ı kıyısında konumlanmıştır. Sydney, dünyaca merak edilen ve turistlerin ilgiyle akın ettiği merkezlerden birisi haline gelmiştir.

Sydney’e Ulaşım ve Sydney’de Ulaşım
Türkiye’den Sydney’e direk olarak uçuş bulunmamaktadır. Asya üzerinden veya Singapur üzerinden aktarmalı şekilde Sydney’e varabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık olarak 20 saatlik bir süre kapsamaktadır.
Sydney toplu taşıma konusunda da gelişmiş bir metropol olarak karşımıza çıkmaktadır. Feribotlar, raylı sistem ve otobüsler şehrin her yanına yayılmış durumdadır.
Sydney' da Önemli Yerler;

Sydney şehrinde kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında Sydney Liman Köprüsü geliyor. Buraya yakın mesafede bulunan Sydney Opera Binası görülmeye değer yerlerden bir diğeri. 20. yüzyıl eserlerinden olan Sydney Opera Binası Danimarkalı ünlü mimar JornUtzon tarafından tasarlanmış ve 2003 Pritzker Mimarlık Ödülünün sahibi olmaya hak kazanmıştır. Diğer mimarlar arasından sıyrılarak 2007 yılında Dünya Mimarlar Listesine eklenmiştir. Darling Limanı, otellerin yoğun olarak konumlandırıldığı bir bölgedir.

Dil Eğitimi İçin Uygun Bir Bölge Sydney;

Avustralya için önemli bir yerleşim olan Sydney dil eğitimi almak için ideal merkezlerdendir. Sydney dil okullarında İngilizcenizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz.Öğrenmenin en kolay yöntemlerinden birisi de uygulamalı eğitimdir. Uzmanlara göre kalıcılığı en yüksek olan dil eğitimi uygulamadan geçiyor. Sydney’de İngilizce pratik konusunda öğrencilere pek çok avantaj sunmaktadır.Dünyada görülmeye değer yüzlerce merkez var ancak Sydney bulunduğu konum ve küresel gelişimi sayesinde dil öğrenmek için ideal merkezlerin listelerinde en başta gelmektedir. Bu durumlardaneden Sydney'da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusunun tam ve doğru yanıtıdır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU