sliderslider

Fransa’da Dil Eğitimi

Fransa, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere cazip bir seçenek olabilir. Fransa, dil eğitimi alanında dünya çapında önemli bir merkezdir ve dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış birçok dil okulu bulunmaktadır. Öğrenciler, Fransa'da dil eğitimi almak için dil okulları arasından kendilerine en uygun olanını seçebilirler. Dil okulları, öğrencilere dil eğitimi programlarını, konaklama seçeneklerini ve diğer hizmetleri sunar. Öğrenciler, dil okulu tarafından belirlenen tarihler arasında başvuru yaparak dil eğitimine başlayabilirler. Fransa'da dil eğitimi almak, öğrencilere Fransız dilini ve kültürünü öğrenme imkânı sağlar.

Fransa’da Dil Okuluna Gitmek İçin Gerekeneler Nelerdir?

Fransa'da dil okuluna gitmek için öğrencilerin dil okulu seçimini yapması ve dil okulu başvurusu yapması gerekmektedir. Öğrencilerin dil okulu tarafından belirlenen kuralları ve koşulları yerine getirmesi de gerekmektedir. Bunlar arasında dil okulu ücretlerinin ödenmesi ve dil okulu konaklama koşullarının kabul edilmesi bulunmaktadır. Öğrencilerin Fransa'ya seyahat etme ve orada kalma izni almaları da gerekebilir. Bu amaçla, öğrenciler turistik amaçlı Schengen vizesi veya öğrenim amaçlı bir öğrenim vizesi alabilirler. Öğrenim vizesi almak için, dil okulu tarafından verilecek bir davet mektubu ve dil okuluna kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Fransa Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları Nelerdir?

Fransa dil okulları, öğrenci başvurularını dil seviyesi, dil öğrenme amaçları ve dil okulunun öğrenci kapasitesine göre değerlendirir. Öğrenci başvuruları, dil okulunun eğitim programına uygun olan öğrenciler arasından yapılır. Dil okulu başvurusu yapılacak öğrencilerin dil seviyesi, dil okulu tarafından yapılan dil seviyesi sınavı veya öğrencinin önceden aldığı dil seviyesi sertifikaları gibi belgelerle belirlenir.

Fransa’da Dil Eğitimi Program Seçenekleri Nelerdir?

Fransa'da dil eğitimi program seçenekleri, dil öğrenme amaçlarına ve dil seviyesine göre değişebilir. Öğrenciler, yoğun dil kursları, özel dil kursları gibi farklı dil eğitimi programlarından birini seçebilirler. Yoğun dil kursları, öğrencilerin dil öğrenimine yoğunlaştıkları ve dil seviyelerini hızlı bir şekilde ilerlettikleri programlardır. Özel dil kursları ise, öğrencilerin kendi dil öğrenme hızlarına ve dil öğrenme amaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Fransa’da Nerede Dil Eğitimi Alabilirim?

Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, ülkenin birçok şehir ve bölgesinde dil okullarına başvurabilirler. Öğrenciler, dil okulu seçiminde dil okulu ünvanı, dil okulu lokasyonu ve dil okulu konaklama seçenekleri gibi faktörleri dikkate alabilirler. Fransa'nın en popüler dil eğitimi merkezleri arasında Paris, Lyon, Marseille, Nice ve Bordeaux gibi şehirler bulunmaktadır. Bu şehirler, dil öğrenimi sırasında öğrencilere kültürel ve sosyal aktiviteler imkânı sunan cazip seçeneklerdir. Ayrıca, Fransa'nın daha küçük şehirleri ve kırsal bölgeleri de dil öğrenimi için cazip seçenekler olabilir. Öğrenciler, dil okulu seçiminde dil okulu ünvanı, dil okulu lokasyonu ve dil okulu konaklama seçenekleri gibi faktörleri dikkate alarak dil okulu seçimi yapabilirler.

Fransa En İyi Dil Okulları Hangileridir?

Fransa'da en iyi dil okullarını belirlemek konusunda objektif bir yöntem yoktur ve dil okullarının kalitesi öğrencilerin dil öğrenme amaçlarına ve beklentilerine göre değişebilir. Ancak, Fransa'da dil okullarının kalitesini ölçmek için bazı kriterler kullanılabilir. Bu kriterler arasında dil okulu ünvanı, dil okulu lokasyonu, dil okulu öğretmenlerinin eğitim düzeyi ve dil okulu öğrenci memnuniyeti gibi faktörler yer alabilir. Dil okulu ünvanı, dil okulunun öğrenim kalitesini ve dil okulu tarafından verilen sertifikaları gösterir. Dil okulu lokasyonu, dil öğreniminde öğrencilere sunulabilecek kültürel ve sosyal aktiviteleri değerlendirmek için önemlidir. Dil okulu öğretmenlerinin eğitim düzeyi, dil öğretimine verilecek önemin ve dil öğretiminin kalitesinin bir göstergesidir.

Fransa’da En Ucuz Dil Okulları Hangileridir?

Fransa'da en ucuz dil okullarını belirlemek konusunda objektif bir yöntem yoktur ve dil okullarının fiyatları öğrencilerin dil öğrenme amaçlarına, dil öğrenme süresine ve dil okulu türüne göre değişebilir. Öğrenciler, dil öğrenme amaçlarına ve dil öğrenme süresine uygun olarak dil okulu seçiminde bulunabilirler. Dil okulu fiyatları, dil okulu türüne göre değişebilir. Örneğin, yoğun dil kursları genellikle özel dil kurslarına göre daha pahalıdır. Ayrıca, dil okulu lokasyonu da dil okulu fiyatlarını etkileyebilir. Örneğin, Paris gibi turistik bir şehirde dil okulu fiyatları, daha küçük şehirler ve kırsal bölgelerde dil okulu fiyatlarına göre daha yüksek olabilir.

Fransa Dil Okulu Çalışma İzni Veriyor mu?

Fransa'da dil eğitimi alan öğrencilerin bu eğitimleri sırasında çalışma izinleri bulunmamaktadır.

Fransa Dil Okulu Vizesi

Fransa'da uzun süre eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler, Fransa Schengen vizesine ihtiyaç duyan ve 90 günden fazla lisansüstü, üniversite ve dil eğitimine giden öğrencilerin Fransa'da eğitim için uzun süreli Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Fransa Öğrenci Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa'da okumak isteyen öğrenciler, Fransa'da ne kadar süre eğitim almayı planladıklarına bağlı olarak vize başvurusunda bulunmalıdır. Öğrenim dönemlerine en uygun vize başvurusunu seçtikten sonra başvuracakları vize kategorisine uygun vize evraklarını hazırlayarak Fransa vizesine başvurabilirler.

Fransa Öğrenci Vizesi Şartları Nelerdir?

Fransa öğrenci vizesi başvurusu sırasında öğrencilerin sağlık sigortaları olması ve vize ücretini ödemiş olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin vize ücretini ödemesi için banka dekontu veya kredi kartı dekontu gibi belgeler sunmaları gerekebilir. Öğrenciler, Fransa öğrenci vizesi başvurusu sırasında ayrıca pasaportlarının geçerli olması ve pasaportlarının bir süre daha geçerli olacağını gösteren bir belge sunmaları gerekmektedir.

Fransa Öğrenci Vize Ücreti Ne kadardır?

Öğrenci vizesi kategorilerinde 90 Euro vize harcı yatırarak, vizenizi alabilirsiniz.

Fransa Eğitim Vizesi Türleri Nelerdir?

Kısa Süreli Öğrenci Vizesi: Bu vize, oturma izni olmadan 3 aya kadar Fransa'da eğitim görmenize izin verir. Bu vize özellikle kısa süreli dil kurslarını ve diğer kısa süreli programları (sertifika programları vb.) kapsar.

Geçici uzun Süreli Öğrenci Vizesi: Geçici uzun süreli öğrenci vizesi ile Fransa'da 3 ila 6 ay arasında kalarak, oturum izni almanıza gerek kalmadan eğitim görebilirsiniz. Bu vizenin de yenilenebilme özelliği olmamakla birlikte, kalma süresinin uzatılmasına bağlı olarak yeni bir başvuru sürecini başlatmanız gerecektir.

Uzun Süreli Öğrenci Vizesi: 6 aydan daha uzun süre Fransa'da bir eğitim kurumunda öğrenim görecekseniz, Fransa için uzun süreli öğrenci vizesine başvurmalısınız. 2013 yılından itibaren bu vizeye sahip öğrenciler aynı zamanda oturma izni de alabilmektedir. 3 yıllık lisans eğitimi, 2 yıllık yüksek lisans ve 
4 yıllık doktora eğitimi için öğrenim gören öğrencilerin uzun dönemli Fransa vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa seyahatinizde öğrenci vizesi ile giriş yapmak istediğinizde yanınızda bulunduracağınız belgeler;
Pasaport ve geçerli vizeniz
Seyahat poliçesi (kopyası)
Uçuş biletiniz ve dönüş rezervasyonunuz
Öğrenim göreceğiniz kuruma ait okul kabul belgesi
Konaklama yerine ait rezervasyon
Kimlik kartınızın aslı

Fransa’da Yaşam Masrafları Nelerdir?

Fransa'da yaşamanın maliyeti, esas olarak eğitim aldığınız şehre ve tabii ki yaşam tarzınıza da bağlıdır. Paris'te okumak size daha küçük bir öğrenci kasabasında okumaktan daha pahalıya mal olacak. Ortalama olarak, market alışverişi aylık 450 avroyu geçmiyor, internet bağlantısı 30 avro, elektrik 50 avrodan az ve sağlık sigortası ayda 25 avro. Her durumda, ulaşım, gezi ve yemeklerde öğrenci indirimlerinden yararlanmayı unutmayın.

Fransa Sağlık Sistemi Nasıl? Nasıl Seyahat Edilir?

Hastanelerde yapılan muayene ve kontroller her zaman çok yüksek kalitededir. Genel Sağlık Sigortası ile bu muayeneler herkese açık hale gelmiştir.
Her hastanede 24 saat açık özel acil servis birimi bulunmaktadır. Ayrıca doktorlar ve eczaneler gece ve hafta sonları nöbetçi hizmeti vermektedirler.
Fransa'nın sağlık sistemi dünyanın en iyilerinden biri olarak biliniyor.

Fransa’da Ulaşım Nasıl? Nasıl Seyahat Edilir?

Fransa'da ulaşım, tren, otobüs, metroya ve araba kiralama gibi seçeneklerle mümkündür. Fransa'da tren ağı, ülke genelinde çok gelişmiştir ve öğrenciler dil okullarının bulunduğu bölgelere rahatça ulaşabilirler. Fransa'da otobüsler de çok yaygındır ve öğrenciler dil okullarının bulunduğu bölgelere otobüslerle ulaşabilirler. Fransa'da metrolar da çok yaygındır ve öğrenciler dil okullarının bulunduğu bölgelere metroyla ulaşabilirler.

Fransa Dil Okulları Konaklama İmkanları Nelerdir?

Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dil okulları, çeşitli konaklama seçenekleri sunabilir. Öğrenciler, dil okulu tarafından sağlanan konaklama seçenekleri arasından tercih yapabilirler. Fransa'da dil okullarının sunabileceği konaklama seçenekleri şunlar olabilir:

1. Dil okulu yurtları: Dil okulları, öğrencilere kendi yurtlarında konaklama imkânı sunabilir. Yurtlar, öğrencilere özel odalar ve ortak banyo, tuvalet, mutfak ve salon gibi alanları içeren binalardır. Yurtlar genellikle dil okulu tarafından yönetilir ve öğrencilerin dil eğitimi sırasında yaşamlarını düzenleme konusunda yardımcı olur.
2. Aile yanı konaklama: Fransa'da dil okulları, öğrencilere aile yanı konaklama imkânı da sunabilir. Bu seçenekte, öğrenciler Fransa'da yaşayan bir aile ile yaşar ve aile tarafından konaklanırlar. Aile yanı konaklama, öğrencilere Fransız kültürünü ve dilini daha iyi öğrenme imkânı sağlar.
3. Özel konaklama: Fransa'da dil okulları, öğrencilere özel konaklama seçenekleri de sunabilir. Özel konaklama seçenekleri arasında, öğrenci apartmanları, pansiyonlar ve özel evler gibi seçenekler bulunabilir. Öğrenciler, dil eğitimi sırasında kendi kendine yaşamayı tercih edebilirler.

Fransa Dil Okulu Konaklama Fiyatları Ne Kadar?

Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dil okulu konaklama fiyatları, okulun lokasyonu, konaklama türü, öğrencinin konaklama süresi ve diğer hizmetler gibi faktörlere göre değişebilir.

Fransa Dil Okulu Fiyatlarına Neler Dahildir?

Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dil okulu fiyatları, okulun lokasyonu, eğitim programının süresi, öğrencinin konaklama seçeneği ve diğer hizmetler gibi faktörlere göre değişebilir. Fransa'da dil okulu fiyatlarına, aşağıdaki hizmetler dahil olabilir:

1. Dil eğitimi: Dil okulu fiyatlarının en önemli bileşeni, dil eğitimidir. Dil eğitimi fiyatları, eğitim programının süresine ve seviyesine göre değişebilir
2. Konaklama: Fransa'da dil okulları, öğrencilere konaklama hizmeti de sunabilir. Konaklama fiyatları, öğrencinin konaklama türüne göre değişebilir. Öğrenciler, dil okulu tarafından sağlanan konaklama seçenekleri arasından tercih yapabilirler.
3. Öğle yemekleri: Fransa'da dil okulları, öğrencilere öğle yemeklerini de sunabilir. Öğle yemekleri fiyatları, dil okulu tarafından belirlenir ve dil eğitimi fiyatlarına ek olarak ödenir. Öğle yemekleri fiyatları, öğrencinin tercih ettiği öğle yemek türüne göre değişebilir.
4. Vize ücretleri: Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için gerekli olan vize ücretleri de dil okulu fiyatlarına dahil edilir. Öğrenciler, vize ücretlerini dil okulu tarafından belirlenen tarihler arasında ödemek zorundadır.

Fransa Dil Okulları 2023 Fiyat Listesi

Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dil okulları fiyatları, okulun lokasyonu, eğitim programının süresi, öğrencinin konaklama seçeneği ve diğer hizmetler gibi faktörlere göre değişebilir. Genel olarak, Fransa'da dil okulları fiyatları, Avrupa ülkeleri arasında ortalamanın üstünde olabilir.
 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Snow
Lyon Dil Okulları
Snow
Nice Dil Okulları
Snow
Paris Dil Okulları
Fransa’nın güney doğusunda bulunan Lyon, ülkenin Auvergne-Rhône-Alpes bölgesinin başkentidir. Yemekleri ile ünlü şehir, bu alanda Paris ve Marsilya’dan sonra üçüncü sırada yer almaktadır. Şehir sanayi ve iş dünyası açısından merkezi bir nitelik taşımakla birlikte birçok önemli şirketin genel müdürlükleri burada bulunmaktadır. Şehir UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan bölgelere sahip olup doğal güzellikleri ve yüksek yaşam standartları ile dikkat çekmektedir. Lyon’da ayrıca futbol çok popülerdir ve Lyon’un futbol takımı birçok başarısı ile ünlüdür. Bunlar gibi birçok yönden önemli özelliklere sahip olan Lyon şehri dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler tarafından da oldukça rağbet gören bir şehirdir.

Lyon’a Ulaşım

Lyon’a Türkiye’den direkt ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Direkt uçuş süresi ortalama 3,5 saattir. Ayrıca şehre Paris’ten hızlı trenle 3 saatte gidilebilmektedir. 

Lyon’da Ulaşım

Lyon’da şehir içi ulaşımı metro, otobüs, tramvay ve füniküler ile yapılmaktadır. Şehirde gelişmiş bir ulaşım ağı mevcut olduğundan dolayı çoğunlukla metro ve otobüsler kullanılarak şehrin çoğu yerine gidilebilmektedir.

Yaşam Masrafları

Lyon’da Avrupa para birimi Euro kullanılmaktadır. Konaklama olarak pek çok alternatif olmakla birlikte düşük bütçeli seçenekler bulunabilmektedir. Lyon alışveriş bakımından da fazla seçeneklere sahip olan bir şehirdir. La Part Dieu şehirde akla gelen ilk alışveriş merkezidir ve pazarları da genelde kapalı alanlarda kurulmuştur. Halles de Lyon bölgesi ve iki nehir arasında kalan bölgede Hotel de Ville’den Gare Peracche’a kadar dükkanlarla dolu olan sokaklar, Marche Saint-Antoine Celestins semt pazarı, tarihi Passage De l'Argue alışveriş için bir tercih olabilir. Buralardan her bütçeye uygun seçeneklerde alışveriş yapılabilmektedir.

İklim Şartları

Lyon’da Fransa’nın geneline göre daha sert bir iklim görülmektedir. Mayıs-Eylül ayları arasında iklim ılık geçmektedir. Yazın gündüz sıcaklıkları 24-27 derece arasındayken gece sıcaklıkları 13-15 derece civarındadır. Kış döneminde ise gündüz ortalama sıcaklıklar 5-7 derece civarında olup, gece sıcaklıkları -1 ile 0 derece civarındadır.

Sosyal Yaşam

Lyon şehrinde yapılabilecek birçok aktivite vardır; tarihî binaları ve müzeleri gezebilir, görkemli bir tarihî bina olan Ulusal Opera Binası’nda opera, bale ve tiyatro gibi sahne sanatlarını izleyebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Lyon’da gezilebilecek birçok tarihi ve turistik yapı bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları; Eski Lyon, Lyon Güzel Sanatlar Müzesi, Notre Dame de Fourvière Bazilikası, La Croix-Rousse Bölgesi, Presqu'île Bölgesi’dir.

Fransa’nın kıyı şehirlerinden biri olan Nice, tam bir Akdeniz şehridir. Bir yanda mavi diğer yanda yeşilin buluştuğu, kırmızı çatılı evleri ile mükemmel manzaraları barındıran bir şehirdir. Nice Fransa’nın güneydoğusunda yer almakta olup  Fransa’nın ise en büyük 5. kenti olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında ülkenin Paris’ten sonra en çok ziyaret edilen turizm noktasıdır. Bu özellikleri itibarı ile dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin de öğrenimlerini almak için en çok tercih ettikleri şehirlerden biridir.

Nice’e Ulaşım

Nice’e Türkiye’den her gün direkt ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Direkt uçuş süresi ortalama 3 saat 15 dakikadır.

Nice’te Ulaşım

Nice’te ulaşım otobüsler, tramvay, trenler, taksiler, servisler aracılığıyla yapılmaktadır. Gelişmiş toplu taşıma sistemi sayesinde şehirdeki çoğu merkeze kolaylıkla gidilebilmektedir. Ayrıca ilgi çekici birçok yer birbirine yürüme mesafesindedir. Bu sebeple bazı yerlere yürüyerek de gidilebilmektedir.

Yaşam Masrafları

Nice turistik bir şehir olduğundan dolayı konaklama ücretleri turizm dönemlerine göre değişmektedir. Mart Haziran aylarında şehrin fazla kalabalık olmadığı dönemlerde daha uygun seçeneklerde konaklama bulunabilirken, şehrin en kalabalık olduğu Haziran Ekim ayları arasında konaklama ücretleri daha yüksek olabilmektedir. Diğer masraflar da aynı şekilde dönemlere göre artmakta veya azalmaktadır.

İklim Şartları

Nice deniz kenarında olmasından dolayı şehirde genel itibarı ile Akdeniz iklimi hakimdir. Ilıman bir iklime sahiptir. Yaz mevsiminin yakıcı sıcaklığı tepelere çok az etki eder. Kış mevsiminde dahi hava güneşli ve ılımandır. Yaz aylarında çok nadir olmakla beraber yılın birçok günü yağışlar görülebilmektedir.

Sosyal Yaşam

Nice gece hayatı bakımından çok zengin bir şehir olmamasına rağmen alışveriş ve festivaller bakımından hareketli bir şehirdir. Yılın her döneminde denk gelebileceğiniz festivaller bulunabilmektedir. Şubat ayının ikinci yarısında düzenlenen geleneksel Nice karnavalı şehrin en meşhur festivallerinden biridir.

Gezilecek Yerler

Nice’te gezilecek başlıca yerler arasında İngiliz Kaldırımı, Eski Nice, Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, Kale Parkı, St. Nicholas Rus Ortodoks Katedrali, Masséna Müzesi gelmektedir.

Paris dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Fransa’nın başkenti olan şehir, ülkenin kuzeyinde ve Ile-de-France bölgesinin merkezinde yer alır. Şehir, Seine Nehri’nin üzerine  kurulmuş olup deniz seviyesinden 30 metre yüksekliktedir. Şehirde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan pek çok yapı bulunmaktadır. Bu bakımdan adeta bir açık hava müzesini andıran Paris, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Şehrin dünyada ve Avrupa’da önemli bir yerinin olması bu şehri öğrenciler için de çekici kılmakta ve binlerce öğrenci eğitim almak için Paris’i tercih etmektedir.

Paris’e Ulaşım

Paris’e Türkiye’den her gün doğrudan ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Doğrudan uçuş süresi ortalama 3,5 saattir.

Paris’te Ulaşım

Paris’te toplu taşıma otobüs, metro ve raylı sistemden oluşmaktadır. Hepsinde tek bilet geçerli olup bir günden beş güne kadar seyahat kartları satılmaktadır.

Yaşam Masrafları

Dünyaca ünlü bir şehir olduğu kadar Paris aynı zamanda pahalı bir şehirdir. Ancak düşük bütçeli konaklama ve alışveriş seçenekleri de sunmaktadır. Öğrenciler için aylık 400-500 euro aralığında tek kişilik stüdyo daire, 1800-2000 euro aralığında 4 odalı daireler bulunabilmektedir.

İklim Şartları

Paris’te yarı okyanus ve yarı kırsal iklim görülmektedir. Kışları kısa, ılık ve yağmurludur. Bunun önemli sebebi Atlantik Okyanus’undan gelen ılık ve nemli rüzgar esintileridir. Paris’te yağışlar tüm yıla eşit bir şekilde dağılmıştır. Şubat-Nisan arası kuru bir hava hakimdir. Yılın 3 ayı yağış almaktadır. Kışın sıcaklık 7°C- 8°C arasında, yazın ise sıcaklık 25°C- 30°C arası değerdedir. Genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında hava serin, yaz aylarında ılık ve nemlidir. Ağustos ve Temmuz ayları şehrin en sıcak dönemiyken, Aralık ve Şubat arası dönem ise en soğuk aylardır.

Sosyal Yaşam

Paris şehrinde yapılabilecek birçok aktivite vardır. Ayrıca şehrin gece hayatı oldukça hareketlidir. Eğlence geç saatlere kadar devam etmektedir. Paris festivaller bakımından da çok zengin bir şehirdir. Yılın hemen hemen her ayında düzenlenen çeşitli festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Gezilecek Yerler

Tarihi açıdan oldukça önemli bir şehir olan Paris’te gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları; Eyfel Kulesi (Eiffel Tower), Louvre Müzesi, Sacré-Cœur Bazilikası, Zafer Takı (Arc de Triomphe), Sen Nehri (La Seine), Versay Sarayı (Château de Versailles), Notre Dame Katedrali, (Notre-Dame de Paris), Panthéon, Orsay Müzesi (Musée d’Orsay), Lüksemburg Bahçesi (Jardin du Luxembourg), Disneyland Paris, Şanzelize Caddesi (Champs- Élysées), Concorde Meydanı (Place de la Concorde), Pont Neuf’tur.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU