sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Fransa

Fransa Dil Okulları


FRANSA HAKKINDA

Fransa, Orta Avrupa’da bulunan kuzeyinde Manş denizi güneyinde ise Akdeniz olan, Avrupa kıtasının yüz ölçümü bakımından en büyük üçüncü ülkesidir. Fransa dünyada en çok turistin ziyaret ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Aynı zamanda Fransa Avrupa’nın en önemli yatırım ve eğitim merkezlerindendir.

FRANSA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Fransızca dili dünya üzerinde yaklaşık 200 milyon insan tarafından kullanılmaktadır. Fransızca Fransa dışında Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Monako ve Kanada’nın bazı bölgelerinde ve eski Fransız sömürge ülkelerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında moda, edebiyat, eğitim ve ticaret anlamında da Fransızca dünyada en çok konuşulan dillerin arasındadır. Fransızca aynı zamanda birçok dili yakından etkilemiştir buna örnek verecek olursak İngilizce kelimelerin yaklaşık olarak %35’i Fransızcadan gelmektedir.

Fransızca öğrenmek isteyenler için en etkili yöntem ise o dilin konuşulduğu ülkede dil eğitimi almaktır. Bu amaç doğrultusunda kurulmuş Fransa dil okulları öğrencilerine sunmuş oldukları üst düzey eğitim kalitesi, konuşma becerisini geliştirmeye dayalı sosyal aktiviteler ile öğrencilerin vazgeçilmezi olmuştur. Fransa dil okulları genel itibari ile Paris, Nice ve Montrepiler gibi şehirlere yayılmıştır.

KONAKLAMA

 Fransa’da dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Fransa dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR

Fransa dil okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler için Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, Akademik Fransızca, Birebir Fransızca, Üniversiteye Hazırlık Fransızcası ve DELF sınavı hazırlık gibi programlar sunmaktadır.

 Fransa’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Fransa dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Fransa’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile Fransa’da dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile Fransa’da dil eğitimi alabilirler. Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde Fransa’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Anlaşmalı olduğumuz başlıca dil okullarımız; LSI, Eurocenters ve IH Nice okullarıdır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Lyon
Lyon Dil Okulları
Nice
Nice Dil Okulları
Paris
Paris Dil Okulları

Fransa Şehir Rehberi

Snow Lyon
Snow Nice
Snow Paris
Fransa’nın güney doğusunda bulunan Lyon, ülkenin Auvergne-Rhône-Alpes bölgesinin başkentidir. Yemekleri ile ünlü şehir, bu alanda Paris ve Marsilya’dan sonra üçüncü sırada yer almaktadır. Şehir sanayi ve iş dünyası açısından merkezi bir nitelik taşımakla birlikte birçok önemli şirketin genel müdürlükleri burada bulunmaktadır. Şehir UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan bölgelere sahip olup doğal güzellikleri ve yüksek yaşam standartları ile dikkat çekmektedir. Lyon’da ayrıca futbol çok popülerdir ve Lyon’un futbol takımı birçok başarısı ile ünlüdür. Bunlar gibi birçok yönden önemli özelliklere sahip olan Lyon şehri dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler tarafından da oldukça rağbet gören bir şehirdir.

Lyon’a Ulaşım
Lyon’a Türkiye’den direkt ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Direkt uçuş süresi ortalama 3,5 saattir. Ayrıca şehre Paris’ten hızlı trenle 3 saatte gidilebilmektedir. 

Lyon’da Ulaşım
Lyon’da şehir içi ulaşımı metro, otobüs, tramvay ve füniküler ile yapılmaktadır. Şehirde gelişmiş bir ulaşım ağı mevcut olduğundan dolayı çoğunlukla metro ve otobüsler kullanılarak şehrin çoğu yerine gidilebilmektedir.

Yaşam Masrafları
Lyon’da Avrupa para birimi Euro kullanılmaktadır. Konaklama olarak pek çok alternatif olmakla birlikte düşük bütçeli seçenekler bulunabilmektedir. Lyon alışveriş bakımından da fazla seçeneklere sahip olan bir şehirdir. La Part Dieu şehirde akla gelen ilk alışveriş merkezidir ve pazarları da genelde kapalı alanlarda kurulmuştur. Halles de Lyon bölgesi ve iki nehir arasında kalan bölgede Hotel de Ville’den Gare Peracche’a kadar dükkanlarla dolu olan sokaklar, Marche Saint-Antoine Celestins semt pazarı, tarihi Passage De l'Argue alışveriş için bir tercih olabilir. Buralardan her bütçeye uygun seçeneklerde alışveriş yapılabilmektedir.

İklim Şartları
Lyon’da Fransa’nın geneline göre daha sert bir iklim görülmektedir. Mayıs-Eylül ayları arasında iklim ılık geçmektedir. Yazın gündüz sıcaklıkları 24-27 derece arasındayken gece sıcaklıkları 13-15 derece civarındadır. Kış döneminde ise gündüz ortalama sıcaklıklar 5-7 derece civarında olup, gece sıcaklıkları -1 ile 0 derece civarındadır.

Sosyal Yaşam
Lyon şehrinde yapılabilecek birçok aktivite vardır; tarihî binaları ve müzeleri gezebilir, görkemli bir tarihî bina olan Ulusal Opera Binası’nda opera, bale ve tiyatro gibi sahne sanatlarını izleyebilirsiniz.

Gezilecek Yerler
Lyon’da gezilebilecek birçok tarihi ve turistik yapı bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları; Eski Lyon, Lyon Güzel Sanatlar Müzesi, Notre Dame de Fourvière Bazilikası, La Croix-Rousse Bölgesi, Presqu'île Bölgesi’dir.

Fransa’nın kıyı şehirlerinden biri olan Nice, tam bir Akdeniz şehridir. Bir yanda mavi diğer yanda yeşilin buluştuğu, kırmızı çatılı evleri ile mükemmel manzaraları barındıran bir şehirdir. Nice Fransa’nın güneydoğusunda yer almakta olup  Fransa’nın ise en büyük 5. kenti olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında ülkenin Paris’ten sonra en çok ziyaret edilen turizm noktasıdır. Bu özellikleri itibarı ile dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin de öğrenimlerini almak için en çok tercih ettikleri şehirlerden biridir.

Nice’e Ulaşım
Nice’e Türkiye’den her gün direkt ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Direkt uçuş süresi ortalama 3 saat 15 dakikadır.

Nice’te Ulaşım
Nice’te ulaşım otobüsler, tramvay, trenler, taksiler, servisler aracılığıyla yapılmaktadır. Gelişmiş toplu taşıma sistemi sayesinde şehirdeki çoğu merkeze kolaylıkla gidilebilmektedir. Ayrıca ilgi çekici birçok yer birbirine yürüme mesafesindedir. Bu sebeple bazı yerlere yürüyerek de gidilebilmektedir.

Yaşam Masrafları
Nice turistik bir şehir olduğundan dolayı konaklama ücretleri turizm dönemlerine göre değişmektedir. Mart Haziran aylarında şehrin fazla kalabalık olmadığı dönemlerde daha uygun seçeneklerde konaklama bulunabilirken, şehrin en kalabalık olduğu Haziran Ekim ayları arasında konaklama ücretleri daha yüksek olabilmektedir. Diğer masraflar da aynı şekilde dönemlere göre artmakta veya azalmaktadır.

İklim Şartları
Nice deniz kenarında olmasından dolayı şehirde genel itibarı ile Akdeniz iklimi hakimdir. Ilıman bir iklime sahiptir. Yaz mevsiminin yakıcı sıcaklığı tepelere çok az etki eder. Kış mevsiminde dahi hava güneşli ve ılımandır. Yaz aylarında çok nadir olmakla beraber yılın birçok günü yağışlar görülebilmektedir.

Sosyal Yaşam
Nice gece hayatı bakımından çok zengin bir şehir olmamasına rağmen alışveriş ve festivaller bakımından hareketli bir şehirdir. Yılın her döneminde denk gelebileceğiniz festivaller bulunabilmektedir. Şubat ayının ikinci yarısında düzenlenen geleneksel Nice karnavalı şehrin en meşhur festivallerinden biridir.

Gezilecek Yerler
Nice’te gezilecek başlıca yerler arasında İngiliz Kaldırımı, Eski Nice, Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, Kale Parkı, St. Nicholas Rus Ortodoks Katedrali, Masséna Müzesi gelmektedir.

Paris dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Fransa’nın başkenti olan şehir, ülkenin kuzeyinde ve Ile-de-France bölgesinin merkezinde yer alır. Şehir, Seine Nehri’nin üzerine  kurulmuş olup deniz seviyesinden 30 metre yüksekliktedir. Şehirde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan pek çok yapı bulunmaktadır. Bu bakımdan adeta bir açık hava müzesini andıran Paris, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Şehrin dünyada ve Avrupa’da önemli bir yerinin olması bu şehri öğrenciler için de çekici kılmakta ve binlerce öğrenci eğitim almak için Paris’i tercih etmektedir.

Paris’e Ulaşım
Paris’e Türkiye’den her gün doğrudan ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Doğrudan uçuş süresi ortalama 3,5 saattir.

Paris’te Ulaşım
Paris’te toplu taşıma otobüs, metro ve raylı sistemden oluşmaktadır. Hepsinde tek bilet geçerli olup bir günden beş güne kadar seyahat kartları satılmaktadır.

Yaşam Masrafları
Dünyaca ünlü bir şehir olduğu kadar Paris aynı zamanda pahalı bir şehirdir. Ancak düşük bütçeli konaklama ve alışveriş seçenekleri de sunmaktadır. Öğrenciler için aylık 400-500 euro aralığında tek kişilik stüdyo daire, 1800-2000 euro aralığında 4 odalı daireler bulunabilmektedir.

İklim Şartları
Paris’te yarı okyanus ve yarı kırsal iklim görülmektedir. Kışları kısa, ılık ve yağmurludur. Bunun önemli sebebi Atlantik Okyanus’undan gelen ılık ve nemli rüzgar esintileridir. Paris’te yağışlar tüm yıla eşit bir şekilde dağılmıştır. Şubat-Nisan arası kuru bir hava hakimdir. Yılın 3 ayı yağış almaktadır. Kışın sıcaklık 7°C- 8°C arasında, yazın ise sıcaklık 25°C- 30°C arası değerdedir. Genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında hava serin, yaz aylarında ılık ve nemlidir. Ağustos ve Temmuz ayları şehrin en sıcak dönemiyken, Aralık ve Şubat arası dönem ise en soğuk aylardır.

Sosyal Yaşam
Paris şehrinde yapılabilecek birçok aktivite vardır. Ayrıca şehrin gece hayatı oldukça hareketlidir. Eğlence geç saatlere kadar devam etmektedir. Paris festivaller bakımından da çok zengin bir şehirdir. Yılın hemen hemen her ayında düzenlenen çeşitli festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Gezilecek Yerler
Tarihi açıdan oldukça önemli bir şehir olan Paris’te gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları; Eyfel Kulesi (Eiffel Tower), Louvre Müzesi, Sacré-Cœur Bazilikası, Zafer Takı (Arc de Triomphe), Sen Nehri (La Seine), Versay Sarayı (Château de Versailles), Notre Dame Katedrali, (Notre-Dame de Paris), Panthéon, Orsay Müzesi (Musée d’Orsay), Lüksemburg Bahçesi (Jardin du Luxembourg), Disneyland Paris, Şanzelize Caddesi (Champs- Élysées), Concorde Meydanı (Place de la Concorde), Pont Neuf’tur.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU