SİZİ ARAYALIM  

Work And Travel Vizesi

Work and Travel programı kapsamında katılımcıların Amerika’ya seyahat edebilmesi için J-1 türünde vizeye sahip olması gerekmektedir. Turist vizesi ya da farklı türde Amerika vizesi olan katılımcılar bile Work and Travel programı adı altında bu özel vizeye başvurmak zorundadır.

Öğrencilerin vize  randevusu alabilmesi için DS-2019 formunda bulunan çalışma izninizin anlaşmış olduğunuz Work and Travel şirketi tarafından Türkiye’ye getirilmiş olması gerekmektedir. Bu belgenin gelmesi tüm işe yerleştirme ve evraklar işlemlerinizin tamamlanmış olduğunu göstermektedir.

DS-2019 
belgesi gelen öğrenciler için vize başvurusu için gereken DS160 formu ise Advice Work and Travel uzman danışmanları tarafından doldurulmakta ve takiben öğrenciler  Work and Travel vize mülakatlarına danışmanları ile birlikte hazırlanmaktadırlar.

VİZE HAZIRLIK AŞAMASI

Gerekli Evrakların Toplanması

  • DS 2019 Belgesi ( Advice Work and Travel tarafından temin edilecektir)
  • 5*5 Boyutunda bitometrik fotoğraf
  • DS 160 Belgesi ( Advice Work and Travel dolduracaktır)
  • Job Offer Belgesi Türkçe adı ile İş Sözleşmesi ( Advice Work and Travel tarafından temin edilecektir)
  • Üniversitenizden alacağınız İngilizce öğrenci belgesi
  • Üniversiteden alacağınız kapalı mühürlü zarfa İngilizce transkript
  • Bütün belgeler tamamlandırtan sonra vize randevunuz alınır.

 (Work and Travel vizesi özel bir vize türü olduğundan şirketiniz tarafından grup randevuları kategorisinde randevu alınmaktadır.ve Advice Work and Travel uzman danışmanları tarafından vize mülakat ve randevu tarihiniz siz değerli öğrencilerimiz ile konuşarak kararlaştırılır ve randevunuz oluşturulur.)

Vize Oryantasyonu

 Work and Travel vizesi vize alma şartları gereği konsolosluğa bizzat gitmeli ve vize görevlileri ile İngilizce mülakat yapmanız gerekmektedir.  Advice Work and Travel danışmanları sizler ile vize randevunuzdan birkaç gün önce vize oryantasyonu gerçekleştirerek çıkabilecek sorulardan, konsolosluğa ulaşıma dair tüm sorularınızı cevaplayarak, vize görüşmenizin başarılı geçmesini sağlamaya yönelik çalışırlar.