sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel’da En Meşhur Eyaletler

Work and Travel’da En Meşhur Eyaletler

Work and Travel’da En Meşhur Eyaletler | Adviceyed
New York 
New York eyaleti ABD’nin kuzeydoğusunda, başkenti Albany olan en meşhur şehri ise New York City olan eyalettir. Kanada’nın Quebec ve Ontaria bölgelerine komşudur. New York her Work and Travel öğrensinin gitmek isteyeceği güzel eyaletlerden bir tanesidir. New York şehrinin Amerika’nın en büyük kenti oluşu ile, binaları ve insanlarıyla kendisine has bir kültürü vardır. Work and Travel programı ile bazı öğrenciler New York City’de çalışabilse de, bu sık görülen bir durum değildir. New York’ta Work and Travel yapan öğrenciler rahatlıkla ikinci, üçüncü iş bulabilmektedir. Maddi açıdan pahalı oluşu, çok hızlı şehir hayatı ile öğrenciler için zorlayıcı olabilmektedir. Work and Travel’da çalışmak kadar, o sürede dinlenmek, tatil yapmak ve Amerikan kültürünü yakından tanımak önemlidir. Bu nedenle öğrenciler çoğunlukla buraya 3-4 saat uzaklıktaki yerleşmeler de yaşayıp çalışırlar, bu sayede izin günlerinde sık sık New York’u ziyaret etme şansı bulurlar.

New Jersey
ABD’nin New Jersey eyaleti özellikle Jersey sahilleri ve Ocean City şehriyle öğrencilerin çokça tercih ettiği eyaletlerden bir diğeridir. New York, Atlantic City, Philadephia gibi şehirlere yakın oluşu, yazlık yerleşmelerden oluşması, bol bol iş imkanının olması ve turistik bir bölge oluşu en önemli özelliklerindendir. Bunun yanında bir çok göl, eyalet parkı ve eyalet ormanı barındırmaktadır. Burada Work and Travel yapacak öğrencileri hem tatil yaparak hem de eğlenerek çok güzel bir deneyim yaşayabilirler. Özellikle Mayıs, Haziran aylarında konaklama için oldukça uygun seçenekler vardır.

Texas
Texas eyaleti Amerika’nın güneyinde yer alan en gelişmiş ve zengin eyaletlerinden biridir. Amerika’da en kalabalık ve geniş ikinci eyalettir. Sıcak iklimi dolayısı ile büyük çölleri vardır. Özellikle eyaletin tatil beldelerinde Work and Travel öğrencileri için bir çok iş imkanı vardır. Bu eyalette çalışan öğrenciler Texas’ta süre boyunca ülkenin güney kesimini gezme, vahşi batıyı görme ve Nasa uzay istasyonunu görme şansı bulurlar. Kültürel açıdan zengin bir tecrübe edinmek için Texas doğru bir tercih olacaktır.

Washington
Washington eyaleti Amerika’nın kuzeybatı ucunda yer alır ve en popüler şehri Seattle’dır. Özellikle Seattle bölgesi iş imkanı ve büyük şehir oluşuyla öğrencilerin tercih ettiği yerlerden biridir. Burada şehir ve doğa iç içedir. Öğrenciler Seattle yakınlarındaki bölgelerde çalışarak izin günlerinde Seattle’ı gezebilmektedir. Ayrıca isteyenler Kanada vizesine başvurup Vancouver’ı da gezebilirler. Bölgenin en belirgin özelliklerinden biri ise burada özellikle Türk Work and Travel öğrenci sayısı azdır.

Colorado
Colorado eyaleti Amerika’nın orta-batı kısmında yer alan en yüksek rakıma sahip eyaletidir. Meşhur Rocky Dağları da bu bölgededir. Colorado doğal güzellikleri ve başkenti Denver ile orta Amerika deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler için çokça tercih edilen eyaletlerden biridir. Colorado’nun iklimi diğer eyaletlere göre daha serin ve yağışlıdır. Colorado’ya diğer eyaletler kadar olmasa da Türkiye dışından daha başka bir çok ülkeden de Work and Travel öğrencisi katılmaktadır. Katılımcılar burada çok kültürlü bir arkadaş ortamı geliştirirler. Çalışma sürelerinde öğrenciler Denver, Aspen, gibi şehirleri gezme imkanı bulur.

Florida
Florida, Amerika’nın güneydoğu bölgesinde bulunan yaz sezonunda dünyanın dört bir yanından turist ağırlayan önemli eyaletlerinden biridir. Florida eyaletine her sene yüzlerce öğrenci çalışmak için gitmektedir. Özellikle oteller, resortlar, su parkları gibi işletmelerde bir çok iş imkanı vardır. Konaklama ücretleri eyaletin bölgelerine göre değişiklik göstermektedir. Yine de Florida diğer eyaletlere göre biraz daha pahalıdır diyebiliriz. Bu eyalete iş için giden öğrenciler çalıştıkları sürede Miami gibi popüler şehirleri de ziyaret etme ve büyük outlet mağazalardan alışveriş yapma şansı bulurlar. 

Wisconsin
Wisconsin eyaleti Amerika’nın orta-doğu eyaletlerinden biri olup, başkenti Madison ve en büyük şehri Milwaukee’dir. Bir kuzey eyaleti olmasına rağmen yazları okyanus iklimi görülür ve sıcak geçer, kışları ise karasal iklim hakimdir. Work and Travel Wisconsin eyaletinde öğrenciler ağırlıklı olarak Wisconsin Dells’i tercih etmektedir. Yazlık, şirin bir şehir oluşu ve iş imkanları dolayısı ile çok tercih edilmektedir. Yine burada Türk öğrenciler çok fazla olsa da bir çok farklı ülkeden katılım sağlayan öğrencilerin de uğrak yeridir. Öğrenciler çalıştıkları sürede Chicago gibi büyük şehirleri ziyaret etme şansı da yakalarlar.

Virginia
Virginia eyaleti Amerika’nın doğu okyanus sınırında bulunmaktadır. Başkenti Richmond’tur. Amerika’nın yazın en çok tercih edilen sahil beldelerinden biri olan Virginia Beach, Work and Travel öğrencileri tarafından çok tercih edilmektedir. Yazlık eğlenceli bir yer oluşu, iş imkanlarının oluşu ve bir çok öğrenci barındırması ile Work and Travel’ı eğlenerek ve tatil yaparak geçirmek isteyenler için uygundur. Burada yaşam pahalı değildir. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca Washington, Philadelphia gibi önemli şehirleri ziyaret etme şansı bulurlar.


 DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU