SİZİ ARAYALIM  

Edinburgh Dil Okulları

İçindekiler

Dünyanın Görkemli Başkentlerinden Edinburgh

Edinburgh, İskoçya’nın doğusunda kuzey denizine yakın oldukça özel manzaralara sahip harika bir yerleşim yeridir. Ayrıca 1437 den beri de İskoçya’ya başkentlik yapmaktadır. Diğer dünya kültür ve eğitim başkentleri gibi Edinburgh sosyal yaşam olarak güçlü bir yapıya sahiptir. Şehir Kuzeyin Atinası olarak anılmaktadır ve gerçek bir gelişim örneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi kanıtlar bir niteliğe sahip olan Edinburgh Unesco tarafından Dünya Miras Listesi’ ne dahil edilmiştir ve gördüğünüzde gerçekten bu dikkat çekiciliği fark edeceğiniz şüphesizdir.

Edinburgh Bambaşka Bir Yaşam Merkezi

Dünyada bilmek ve tanımak istediğimiz onlarca merkezden biri olan Edinburgh’da gezilmesi ve görülmesi gereken birçok yer mevcuttur. Bu liste tamamen kişisel tercihlerle harmanlanabileceği gibi turlar ile de rahatlıkla gezilmesi mümkün olmaktadır. İlk olarak CaltonHill dikkatleri üzerine çeken bir merkezdir. Burası Edinburgh da bir tepeye konumlandırılmış anıt olarak karşınıza çıkmaktadır. Daha sonra ise karşımıza Royal Mile de görmeniz gereken St. Giles Katedrali çıkmaktadır. Eşsiz bir mimariye sahip katedralde masalsı bir görünüm gözlerinizden kaçmayacaktır. Bir diğer görülmeye değer yer ise ThePalace Of Holyroodhouse senede bir hafta kraliçeyi ağırlayan bu saray görülmesi gereken yerlerdendir. Bu görülmesi gereken yerler birbirlerine 15-20 dakika yürüme mesafesindedir.

Edinburgh’ta Ulaşım

Edinburgh’ta pek çok yokuş ve eğimli yollarla karşılaşacak olmanıza rağmen şehri kolaylıkla yaya olarak gezebilirsiniz. Yaya olarak şehri gezmenin yanı sıra şehri tramvay ile de gezmeniz mümkündür. Her 10 dakikada 1 sefer yapılmak ile birlikte şehir içi tek yön tramvay bilet ücreti ise 1.60 sterlindir. Aynı zamanda bu tramvay ile hava alanına gidebilirsiniz. Tramvaya alternatif ise iki farklı otobüs firması tarafından işletilen otobüslerdir. Otobüsleri de kullanarak şehir içerisinde seyahat edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Edinburgh Dil Eğitimi

Dil öğrenmek amacı ileEdinburgh’da dil eğitimi almak uygun bir tercih olacaktır. Edinburgh, tarihi ve kültürel yapısı, öğrenciler için ekonomik yaşam giderlerinden dolayı tercih edilen gözde merkezlerin başında gelmektedir. Yukarıda bahsedilen nedenler Neden Edinburgh’ta eğitim alınmalı sorusuna cevap taşımaktadır. Ancak bu sorunun sadece cevabı yukarıda bahsi geçenler ile sınırlı değildir. Edinburgh, aksan gereği İngilizceyi hızlı kullananların yaşadığı bir şehirdir. Bu nedenden dolayı Edinburgh’ta İngilizce eğitim alacaklar İngilizceyi daha hızlı konuşabilmekte ve yeryüzünde birçok farklı aksanı kolaylıkla algılamaktadır. Üstelik Edinburgh Üniversitesi dünyanın en iyi 9. üniversitesi seçilerek Dünyanın En İyi On Üniversitesi arasına girmeyi başarmış bir okuldur. Dolayısı ile en yüksek kalitede ve dünya şartlarına en uygun seviyede eğitim almanız daha kolay olabilecektir.